Halk TV Yayını Kapatılıyor mu?

Halk TV Yayını Kapatılıyor mu?

Halk TV ülkemizde yayın yapan özel televizyon kanallarından birisidir. 10 Ocak 2005 tarihinde faaliyete başlayan kanal içerisinde çok sayıda program yer almaktadır. Siyasi olarak yayın yapan ve “Halkın Kanalı” sloganını benimseyen kanal CHP’ye yakınlığı ile kamuoyunda bilinmektedir. Halk Tv yayını kapatılıyor mu ise tüm severlerin merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Halk TV ülkemizde bulunan çok sayıda platformda yayın yapmaktadır. D-Smart, Digitürk, Türksat 4A, Vodafone TV, Turkcell TV+, Tivibu ve internet üzerinden yayın yapmaktadır. Türksat 4A uygu frekansları 12423 V 27500 ¾ olarak belirlenmiştir. Kanalı bu şekilde bularak izlemek mümkündür.

Halk TV Kime Aittir?

Halk TV özel olarak hizmet veren bir televizyon kanalıdır. 10 Ocak 2005 yılında hizmete giren kanalı Deniz Baykal’a yakınlığı ile tanınan iş adamları kurmuşlardır. Kanalın amacı ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerin haberini veren bir haber kanalı olmasıdır. Her saat başında haber programları düzenlenmektedir. Akşam saatlerinde özel haber programları ile izleyicilerine hizmet vermektedir.

Halk TV 2020 yılında el değiştirmiştir. Kanalın yeni sahibi 2020 itibariyle Cafer Mahiroğlu olmuştur. İngiltere’de yaşayan iş adamı genelde batma noktasına gelen markaları alıp onları tekrar ileri götürmesiyle bilinen bir iş adamıdır. Bu kanala ait olan ayrıca Halk Radyo, Halk Kitabevi ve Halk Haber Ajansı bulunmaktadır.

Halk TV Kapatılıyor mu?

Halk TV, günümüzde hükümette olan AK Parti aleyhine yaptığı yayınlar nedeniyle hükümet tarafından sürekli eleştirilmektedir. Bu da sürekli olarak kanalın RTÜK tarafından kapatılacağı konuşmalarının dolaşmasına neden olmaktadır. Bu durumun nedeni hükümet tarafından faaliyetlerin eleştirilmesi ve hükümetin insanların haklarını gasp ettiğinin vurgulanmasıdır.

RTÜK tarafından yaptığı yayınlar incelenerek, topluma uygun olmadığı gerekçesiyle kapatılıyor. Bu kapatmalar kanalın değerinin düşmesine neden olurken aynı zamanda dikkat çekmesini de sağlamaktadır. HALK TV son olarak 2020 Temmuz ayında 5 gün süreyle kapatılmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Kanal tamamen kapatılmamaktadır. Yaptıkları yayınların durumuna göre veya yapılan siyasi yorumlara bakılarak kapatılmaktadır. Bir kesim tarafından bu durum takdir edilirken bir kesim tarafından da yanlış bir uygulama olarak kabul edilmektedir.

halk tv yayını

Halk TV Yayın Yapan Programlar Listesi

Halk TV bir haber kanalı olmasından dolayı içerisinde çok sayıda programı barındırmaktadır. Programlar arasında herkesin yakından tanıdığı isimler tarafından sunulanlarda yer almaktadır. Bunlardan bazıları hala devam ederken bazılarıysa yayınları tamamlanmıştır.

 • Ekonomi Gündemi
 • Analiz
 • Ekonomi Politik
 • Empati
 • Halk Arenası
 • Gündem Özel
 • İyilik Sağlık
 • Maniki Dünya
 • Köyün Delisi
 • Medya Mahallesi
 • Özgür İrade
 • Şimdiki Zaman
 • Siyaset Rüzgarı
 • Sol Şerit
 • Siyaset Rüzgarı
 • Zamanın Ruhu

Bu programlara alınan özel konular ile birlikte ülkenin siyasi, ekonomik ve medya gündemi yakından takip edilmektedir. Programlarda yapılan aykırı yorumlar en azından yönetime göre öyle algılanan yorumlar nedeniyle kanal kapatılmaktadır. Bu durum özgürlükçü yorumsal durumların azalmasını da beraberinde getirmektedir. Halk Tv yayını kapatılıyor mu sizlere detaylı olarak aktardık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Halk TV Kapandı mı?

Halk TV günümüzde sorunsuz olarak yayınlara devam etmektedir. Kapanmamıştır.

Halk TV Siyaset Programları Düzenliyor mu?

Halk TV aktif olarak siyaset programları düzenler. Yakın akışı haber ve siyaset üzerinedir.

Halk TV Yurt dışında Yayın Yapıyor mu?

Halk TV Yurt dışı frekansında yayın yapmamaktadır. Ancak internet üzerinden takip edilebilir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir