Haluk Tatar Kimdir?

Haluk Tatar Kimdir?

Haluk Tatar video çekmekten hoşlanan, hayata yönelik birikimlerini insanlara sunmayı arzulayan sıkı bir Youtuber’dır. Çektiği videolarda kişisel gelişimden tutun da kadın-erkek ilişkilerine oradan da dünya gündemini ilgilendiren birçok hususa ilişkin video çeken bir kişidir.

Haluk Tatar

Çektiği videolarla merak edilen bir kişilik haline gelen Haluk Tatar, 1979 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde makine mühendisliğini bitirerek tamamlamıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Youtube platformunda yayımlamış olduğu eğitim videoları yoluyla 32 üniversitede 200.000’ün üzerinde öğrenciye ulaşmaktadır. Bu 32 üniversiteye eğitimi ücretsiz olarak sağlamaktadır. Natron Yazılım ve Danışmanlık firmasına sahiptir. Türkçe dahil 3 dil bilmektedir.

Haluk Tatar’ın kimliği merak edilip Haluk Tatar kimdir denildiğinde gerçek ve %100 doğru olduğunu düşündüğü hususları video kanalında paylaşan bir kişidir denilebilir. Siyasi unsurlara kanalında kesinlikle yer vermemektedir. Buna sebep olarak da bugün düşünülmeden savunulan siyasi bir fikrin yarın doğru bir şekilde önümüze çıkamayabileceğini söylemektedir. İlber Ortaylı ve Halil İnalcık gibi yazarların eserlerini okuduğunu ve geçmişi merak ettiğini çekmiş olduğu bir videoda ifade etmiştir.

Videoları hazırlama esnasında iş dünyasından ve diğer iş kollarından yardım alındığından bahsetmiştir. Videolarını reklam almadan ve ücretsiz bir şekilde izleyenlerine veya hedef kitlesine ulaştırmayı planlamakta ve gerçekleştirmektedir.

haluk tatar kimdir

Haluk Tatar’ın Kitapları

Haluk Tatar’ın değişik alanlarda kitapları ve eserleri mevcuttur. Yazılmış olan Haluk Tatar kitap isimleri ve kısa içerik bilgileri şu şekildedir:

  • Catia

Pusula Yayıncılık etiketiyle piyasaya sürülen kitap, en kompleks yazılımları profesyonel bir şekilde hazırlanmış videolarla kullanıcılarına sunmaktadır.

  • Dikili İlişkiler

Kişilerin sahip olduğu monoton hayatları, ibretle ve imrenilerek bakılacak birer başarı hikayesine çevirecek bakış açılarını geliştirmek üzere yazılmış bir kitaptır.

  • SolidWorks

DVD book adı verilen yeni bir kategoride, anlamayı kolaylaştırıcı görsel eğitim videolarıyla yazılım öğrenmek şimdi daha kolay hale gelecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

  • SolidWorks 2

DVD Book şeklinde yeni bir kategoride piyasaya sürülen eser vasıtasıyla kullanıcılarına fazlasıyla karmaşık ve öğrenmesi zor gelen yazılımlar daha kolay ve süratli bir şekilde öğrenilebilecektir.

  • 3D Studio Max

Modelleme ve animasyon yapılması maksadıyla kullanılan en yaygın program bu set vasıtasıyla kolaylıkla öğrenilmektedir. Bu eserle birlikte 2 ve 3 boyutlu modellemeler, animasyonlar ayrıntılı görseller kanalıyla rahatlıkla öğrenilebilecektir.

  • Zafer Sızlanarak Kazanılmaz

Yeni bir şeylere karar verme ve değişime hazırlanma hususunda keşfetmeye açık olan bireylere yönelik başarının ancak kendi değerleriyle kazanılabileceğini hatırlatan bir eserdir. Eserin yöntemine göre kişinin kendi versiyonunu geliştirmesi gerekmekte; bunu gerçekleştirirken de önceki hatalarından ders çıkarması gerekmektedir.

Haluk Tatar Instagram

Haluk Tatar’a ait Haluk Tatar Instagram hesabının 675 gönderisi ve 104.000 takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca hesap tarafından 17 Instagram kullanıcısı takip edilmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir