iCloud Nedir? Ne İşe Yarar?

iCloud Nedir? Ne İşe Yarar?

iCloud, Apple tarafından hizmet veren bir bulut depolama sistemidir. İlk olarak piyasaya İOS 5 sürümü ile sürülen uygulama sayesinde insanlar birçok fotoğraf, müzik, video, telefon rehberi ve tüm geçmişlerini buraya yükleme şansına sahip oluyor. Bu sayede telefonları bozulmuş olsa dahi bu özellik sayesinde istedikleri andan tekrar indirip kullanmaya başlayabiliyorlar.

iCloud Nedir?

iCloud bir bulut saklama uygulamasıdır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple firması tarafından sunulmaktadır. iCloud.com sitesinden ulaşılan programa farklı şekillerde ulaşmak mümkündür. Web tarayıcı, iTunes ve uygulama ile kullanmak mümkündür.

Apple akıllı telefon kullanıcılarına bu uygulamayı 5 GB kapasiteye kadar ücretsiz olarak kullanma imkanı sunuyor. Tabi bu kapasite size yetmiyorsa fazlasına da sahip olmanız mümkündür. 50 GB’dan 2 TB alana kadar bunu yükseltmek mümkündür. Bunun için firma tarafından belirlenen fiyatlar aşağıda ki gibidir.

50 GB: 6,49 TL

200 GB: 19,99 TL

2 TB: 64,99 TL

Bu fiyatlar aylık olarak sunulmaktadır. Ülkemiz için geçerli olan fiyatları istediğiniz zaman satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

iCloud Nasıl Satın Alınır?

iCloud sistemini satın almak basittir. Sisteme bir kez dahil olduktan sonra size sunulan 5 GB’lık alanı doldurmanıza yakın bir anda size bu teklif sunulacaktır. Sizde yapılan yönlendirmeler ile kredi kartı üzerinden ödeme yaparak sisteme dahil olabilirsiniz.

iCloud Nasıl Kullanılır?

iCloud kullanmak için yapmanız gereken işlem basittir. Apple kimliği üzerinden sisteme giriş yapmanız mümkündür. Bunu telefonu ilk olarak açtığınız anda otomatik olarak oluşturuyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra “Ayarlar” sekmesine tıklıyorsunuz. i Cloud özelliği burada karşınıza çıkacaktır. Bundan sonra kullanmaya başlama detaylarına geçiş yapabilirsiniz.

  • i Cloud noktasına tıklamalısınız. Burada sizin telefonunuzda kullanılacak alanları görmüş olacaksınız.
  • “Saklama Alanını Yönet” sekmesine tıklamalısınız. Karşınıza saklama alanı planınız çıkacaktır.
  • Saklama alanını değiştir sekmesi çıkacaktır. Buradan saklama alanını yükseltme seçeneği çıkacaktır. Burada yukarıda bahsetmiş olduğumuz fiyatlar ve seçenekler aylık ödeme seçenekleriyle çıkacaktır.
icloud

Bu uygulamayı aktif etmek için size sunulan seçeneklerden bir plan tercihi yaparak aylık ödemeyle kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle 16 GB ve 32 GB küçük kullanım alanlarına sahip olan telefonlar için bu sistemi mutlaka aktif hale getirmeniz gerekiyor. Alanı satın aldıktan sonra yapılması gerekenler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

  • Fotoğrafları yedeklemeniz mümkündür. Aynı özellik diğer programlar içinde geçerlidir.
  • Fotoğraf paylaşımı yapabilir veya fotoğrafı yayınlamanız mümkündür.
  • i Cloud arşivinde tuttuğunuz dosyalarınızı internet üzerinden istediğiniz anda indirmeniz mümkündür.
  • Aile paylaşımı özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede sizin tarafından tanımlanan aile bireyleri bu programda ki dosyaları görebilir.
  • Kişilerinizi yedeklemek mümkündür. Bu sayede telefonunuza herhangi bir şey olduğunda yeni telefonunuza bunu indirmeniz mümkündür.

Birçok özelliği ile geniş depolama alanı ile verilerin saklanması, güvenli bir şekilde bekletilmesi size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

iCloud Ne Demektir?

iCloud, Apple firmasının kullandığı ve müşterilerine sunduğu bulut sistemdir.

iCloud Güvenli mi?

iCloud güvenli bir sistem olarak bilinse de kimi zaman büyük çaplı hacklenmeler ile gündeme gelmiştir.

iCloud Hangi Cihazlar İçin Kullanılabilir?

i Cloud bulut sistemi tüm Apple marka cihazlarda kullanılabilir. Diğer markalar için hizmet vermez.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir