IDM Uzantı Ekleme

IDM Uzantı Ekleme

Google Chorme özelinde video indirmek isteyenler için en iyi eklentilerin başında idm gelirken hemen herkes tarafından kullanılabilir. Son derece kolay bir şekilde kullanımı olmasına karşın genelde bazı sorunların yaşandığı da bilinmektedir. Yapılması gerekenlerin tam bilinmemesi ya da işlemlerin belirli bir sıraya göre olmamasından kaynaklı tüm bu problemlerin giderilmesi adına idm uzantı nasıl eklenir sorusuna yanıt arayacağız. Sizlerde hemen hızlı bir şekilde idm ekleme işlemlerini yapabilir, kullanıma hemen başlayabilirsiniz.

Chorme IDM Ekleme

Öncelikli olarak Chorme oturumu açılarak yönetici olduğunuzdan emin olun. Ardından senkronizasyon etkinleştirmesi yapılır ve Web Mağazası özelinde IDM İntegration Module eklentisi kurulur. Bu yazılım bilgisayara otomatik yüklenmiş de olabilmektedir. Bunun neticesinde kontrol edilmesi için hemen Chrome://extensions/eklentiler ekranına girerek bakılır. Ayarlar/ Diğer Araçlar ve Uzantılar sekmesinin içinde de IDM ekleme yapılmış görünebilir. Uzantılarda doğrudan arama yapılarak da IDM İntegration Module bulunabilir. Sonrasında sağ alt kısımda bulunan anahtarın sağa kaydırılmasıyla kullanıma açılması sağlanır. Sol bölümde Ayrıntılar ve Kaldır bölümleri yer alır.

Kolaylıkla var olan idm uzantı ekleme yapılırken sonrasında Chorme ile açılacak videolar için kullanılabilir. Herhangi bir videonun açılmasıyla birlikte hemen sağ-üst kısımda “Bu video dosyasını indir” seçeneği çıkar. Kolaylıkla bu bölümden videonun indirilmesi sağlanır. Tarayıcı ile entegre kullanım söz konusu olurken her zaman ilk olarak otomatik bir şekilde IDM devreye girmektedir. Dosyalar İDM üzerinden indirilir ve açılır. Kullanımı çok yararlı olmakla beraber istenildiği zaman Kaldır yapılabilmektedir.

idm uzantı ekleme

IDM Uzantı Ekleme

İstenilen video paylaşım siteleri üzerinden daha zahmetsiz şekilde videoların indirilmesi ve açılmasını sağlayan IDM uzantı ekle için herhangi bir ek duruma ihtiyaç yoktur. Programların desteklenmesi, yazılımların olması ya da kod yazmaya gerek olmaz. Kısa zaman diliminde hemen çalışmaya başlaması da bunu gösterir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Chorme IDM Neden Çalışmaz?

  • Var olan güncelleme eksikliklerinden ötürü çalışmayabilir.
  • Dosyaların uzantılar menüsünden yeterliliğe sahip olmamasından dolayı çalışmayabilir.
  • Adres çubuğu özelliklerinden dolayı bazı durumlarda IDM uzantı çalışmayabilmektedir.

Chorme IDM Uzantı Çalıştırma

Güncel olup olmadığının kontrol edilmesi her an için gereklidir. Bununla birlikte güncel hale getirdikten sonra Uzantılar bölümünden kaldırılarak tekrar yüklenmesi sağlanabilir. Böylelikle eksiksiz bir şekilde uzantının yüklenmesi söz konusu olacaktır. Ayrıca bazı dosya hatalarının da bu şekilde giderileceği bilinmelidir. Bunun dışında dosyanın “URL erişime izin ver” ile “Gizli modda izin ver” kısımlarının açık tutulması da şarttır.

Uzantılar menüsü üzerinden bunların yapılmasıyla sorunsuz bir şekilde IDM uzantının çalışacağı görülecektir. Yine de uzantının çalışmaması halinde ise son olarak adres çubuğu bölümüne chorme://flags/#network-service yazılır. Sonrasında var olan özelliğin disable durumuna getirilmesiyle sorun ortadan kaldırılır. Bu işlemin neticesinde chorme IDM uzantı çalışmaması söz konusu olmayacaktır. Sizlerde hemen uzantının eklenmesini yapabilir, kolaylıkla kullanımı nasıl sorusuna kendi yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir