İngilizce Türkçe Çeviri Yapan Güvenilir Siteler!

İngilizce Türkçe Çeviri Yapan Güvenilir Siteler!

Globalleşen dünya içerisinde dil farkının olması insanların etkileşime girmesine engel bir durum olarak görülmüyor. Bu konuda hizmet veren çok sayıda online sözlük sistemi var. İlerleyen zamanda spontane olarak çeviri yapan programların geleceği de duyuruluyor. Sizler doğru birer seçim yaparak en doğrusu hangisiyse onu seçebileceğiniz sitelerde anlık olarak çeviri yapabileceksiniz. İşte sizler için en iyi İngilizce Türkçe çeviri siteleri listesi.

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan dil olarak göze çarpan İngilizce için, direkt olarak Türkçe çeviri yapan ücretli ve ücretsiz çok sayıda sistem bulunuyor. Bu sistemler arasından sizin işinize en çok yarayan sizin için en iyi site olarak öne çıkacaktır. Bu konuda hizmet veren sitelerden en iyileri aşağıda ki gibi sıralanmaktadır.

İngilizce Türkçe Metin Çevirisi Yapabilen Siteler?

İngilizce-Türkçe çeviri işlem kelime olarak yapmanın yanında belirli bir kelime sayısına kadar metin yapan sistemlerde tercih ediliyor. Çünkü uzun bir mesajı veya maili çevirmek için tek tek uğraşmak çok gereksiz zaman kaybı olabiliyor.

  • Google Translate

Online arama motoru olarak hizmet vermesinin yanında sunduğu hizmetlerden birisi de çeviri işlemdir. Birçok dil arasında işlem yapmak için en pratik olarak kullanılabilen site olarak öne çıkmaktadır. Tek kelime olarak ve metin olarak ücretsiz çeviri işlemi sunulmaktadır.

ingilizce türkçe çeviri
  • Bing Translate

Microsoft tarafından hizmet veren arama motoru olan Bing, çeviri hizmeti veren başka bir arama motorudur. Dil algılaması da yapan sistem 5000 karaktere kadar metini anlık olarak çeviri hizmetini vermektedir. Ayrıca okunmasını ve kopyalama hizmetlerini de sunmaktadır.

  • Yandex Translate

Yandex, ülkemize yapmış olduğu yatırımlarla dikkat çeken bir arama motorudur. Translate hizmetini farklı şekillerde sunmaktadır. Metin, görsel ve web sitesi olarak tüm sistemlerin çevirinizi sunmaktadır. Metin çevirilerinde 10 bin karaktere kadar işlem yapmanıza imkan tanınmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

  • Tureng Sözlük

Tureng sözlük ülkemizin en önemli İngilizce altyapılarından birisine sahiptir. Kelimelere ait tüm anlamları bulmak ve kullanım noktalarını öğrenmek mümkündür. Bunun yanında ücretsiz olarak ticari, iş, argo gibi kelimelerin de olduğu metinlerin çevirisi yapılmaktadır.

İngilizce-Türkçe Çeviri Sitelerinde Avantajlar

İngilizce-Türkçe çeviri konusunda online olarak en çok tercih edilen yöntemler bunlardır. Bunun yanında hizmet veren başka servislerde bulunmaktadır. Size en uygun olan hangisiyse onu tercih etmek için aynı cümlelerin çevirisini yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Sistemler yapay zeka üzerinden çalıştığı için sizlere hiçbir şekilde bire bir çeviri yapmadığını unutmamanız gerekiyor. Özellikle de iş için ve özel bir mesaj için bu programları kullanmak çok da doğru bir seçim olmayacaktır. Çünkü mesajı göndereceğiniz insan yazmış olduğunuz cümleyi yanlış anlayabilir. Bu durumda işini ücretli olarak profesyonel çevirmenlerle yapan sitelerden yardım almanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bu siteleri günlük hayatta ki mesajlaşmalarınız ve arkadaşlarınızla iletişime geçmek için kullanmak daha doğru olacaktır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Google Translate Güvenilir mi?

Google translate güvenilir sonuçlar sağlar. Ancak kelime bazlı çalışmak daha verimli olacaktır.

Otomatik Çeviri Hizmetleri Güvenilir mi?

Otomatik çeviri hizmetleri her zaman doğru sonuçlar sağlamaz. Bu nedenle tam anlamı ile gözü kapalı güvenmemek gerekir.

Grammarly Nedir?

Grammarly, İngilizce metinlerin gramer hatalarını tespit eden ve düzeltme önerileri sağlayan bir sistemdir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir