InstaAgent Uygulaması Tehlikesi Büyüyor

| Kasım 12, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
InstaAgent Instagram

Instagram için yayınlanan üçüncü parti uygulamalara ilgi giderek artıyor. InstaAgent uygulaması kullananlara ciddi tehlike altında bırakabiliyor. Bu tür uygulamaları kullanmak bazı sorunlarında ortaya çıkmasına neden oluyor. Özellikle güvenlik konusunda ortaya çıkan sorunlar Instagram hesaplarının bile çalınmasına neden olabiliyor. Yakın zamanda da böyle bir sorunun ortaya çıktığını söylemek lazım. InstaAgent adlı uygulamada ortaya çıkan sorun kullanıcıları oldukça sıkıntılı bir duruma sokuyor.

Zira açıklanan bilgilere göre InstaAgent uygulaması sahte. InstaAgent uygulaması asıl amacı Instagram hesaplarınızda kimin gezdiğini görmek. Fakat yeni ortaya çıkan gerçeğe göre uygulama aslında casus bir yazılım. Durumun anlaşılmasının ardından hemen Google play ve App Store’de uygulama çöpe taşındı. Fakat uygulamanın kaldırılmasının ardından bile bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Zira ortaya yeni çıkan bilgilere göre kullanıcıların mutlaka hesap bilgilerini değiştirmesi gerekiyor. Ardı ardına gelen uyarılara göre uygulama hesap bilgilerini çaldı. Kullanıcıların hemen uygulamayı silmesi ve şifrelerini de değiştirmeleri isteniyor. Aksi takdirde hesabınızın çalınma riski var. Açıklanan resmi bilgilere göre mutlaka uygulamanın kaldırılması gerektiğini tekrar belirtmek gerekiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/video-goruntuleme

Instagram kullanıcıların yararlandıkları birçok üçüncü parti uygulamalar ve bunlardan biriside InstaAgent uygulaması oluyor. Bu uygulamalar aslında Instagram’ın kullanımını biraz daha çeşitlendirme veya biraz daha kolay hale getirmeyi sağlıyor. Bu nedenle oldukça fazla sayıda kullanıcı bu uygulamaları kullanmayı tercih ediyor. Tabi bu noktada dikkat edilmesi gereken birçok önemli kriterde var. Zira güvenilmez programları uygulamaya entegre etmek bu uygulamaları kullanmak hesabınızın çalınmasına kadar giden sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle genelde uygulama mağazalarının onayladığı 3.parti uygulamaları yüklemede yarar var. Tabi bu durum kesinlikle uygulamalarda sorun yaşamayacaksınız anlamına gelmiyor.

Nitekim son günlerde böyle bir olayda yaşanmadı değil. Instagram için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan InstaAgent uygulaması söz konusu olayın başa kahramanı. Uygulamanın amacı Instagram’a sizi takip etmese bile hangi kullanıcılar girmiş yani sizin hesabınıza bilmediğiniz kimler bakmış görmek. Bu zamana kadar doğruluğu kanıtlanmamış olsa bile bu amaçla kullanılan uygulama son günlerde ise ortaya çıkan gerçekle sarsıldı. Ortaya çıkan habere göre InstaAgent tüm kullanıcıların bilgilerini çaldı ve aslında sahte bir yazılım. Bu yüzden bugün itibari ile InstaAgent tüm uygulama mağazalarından kaldırıldı. Kullanıcılara ise Instagram şifrelerini değiştirmesi konusunda bilgiler verildi. Uygulama kullanan isimlerin mutlaka şifre değişikliği yapması gerektiğini de bir kez daha söyleyelim. Zira artık bu hesaplar risk altında diyebiliriz. Alınan bilgilerin neler olduğu konusunda da bir açıklama yok.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Murat Boz Instagram Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu
InstaAgent Uygulaması Tehlikesi Büyüyor
4.4 (88.92%) 195 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +