Instagram 10.3.2 Güncellemesi Sonrasında Oluşan Tüm Sorunlar Ve Çözümleri

Instagram sorunları

Sosyal medyanın dev uygulamalarından biri olan Instagram yılbaşı öncesinde bir ke daha büyük bir güncelleme almasıyla yeniden gündeme gelmişti. Gelen her güncellemede olduğu gibi bu sürüm güncellemesinde de yeni özelliklerle beraber bazı hatalarda ortaya çıkmaya başladı. Yeni sürümde yaşanan tüm sorunlara geçmeden önce öncelikle Instagram’ın 10.3.2 sürümüyle beraber ne gibi yeniliklerin kullanıcılara sunulduğundan kısa kısa bahsedelim. Ardından oluşan sorunlara ve çözüm yollarına geçeceğiz.

Eller Serbest Özelliği: Instagram tarafından kullanıcılara sunulan ilk yenilik eller serbest uygulaması oldu. Instagram videolarıyla ilgili olan yeni güncelleme ile beraber artık doğrudan kullanıcılara video çekerken kayıt tuşuna basılı tutmak zorunda değil. Eller serbest modu ile bir kez kayıt tuşunu kullanmanız videolar için yeterli oluyor. Tabi bu kullanıcının isteklerine bırakılmış durumda.

Etiketler Ve Yeni Çıkartmalar: Gelelim Instagram kullanımını bir hayli eğlenceli hale getiren yeni özelliklerden birisine. Aslında resimlerin hikayesi özelliğine eklenen bu yenilik yılbaşına özel olan bir güncelleme. Yılbaşı için özel olan çıkartmaları artık paylaşımlara eklemenize izin veren güncellemenin daha sonra çıkartmalara da yenilerini de ekleyeceğini de belirtelim.

Daha Fazla Resim Yazısı: 10.3.2 sürümüyle beraber gelen güncellemelerden birisi de resim yazısı özelliği. Resim yazısı özelliği ile beraber artık Instagram hikayeler paylaşımlarına daha fazla yazı ekleme imkanı da elde edebiliyorsunuz.

Canlı Yayın Özelliği Açılmaya Başladı: Yeni güncelleme ile beraber gelen en büyük yeniliklerden birisi de canlı yayın özelliğinin artık kullanıma açılması oldu. Zira artık Instagram canlı yayın özelliğinin artık açılmaya başlaması yeni özelliğin güncellenmesine de olanak sağlayacak gibi.

Yeni sürüm olan Instagram 10.3.2 güncellemesinden sonra gelen hem büyük ve hem büyük güncellemeler bu şekilde sıralanmakta. Şimdi ise yeni güncellemesi sonrasında yaşanan sorunları ve bu sorunları nasıl çözebileceğimize gelelim.

1.”Instagram Durdu. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin” Sorunu Ve Çözümü

Yeni güncellemeden sonra Instagram’ın en çok yaşanan sorunlarından bir tanesi çalışmayı durdurdu sorunu olarak karşımıza çıkmakta. Çalışmayı durdurdu sorunundan sonra ne yazık ki Instagram kendi kendine kapanıyor ve sorun bu şekilde devam ediyor. Instagram’ın kapanmasına neden olan sorun ile ilgili Instagram tarafından bir açıklama gelmiş değil. Fakat Instagram durdu sorunu için bazı çözüm yolları var. Öncelikle yaşanan sorunun güncelleme kaynaklı bir sorun olduğunu belirtelim. Eğer güncelleme sırasında mobil bağlantınızda bir kopma veya eksik güncelleme gibi bir durum yaşandıysa bu hata mesajı sonrasında Instagram kapanıyor. Sorunu çözümü için yapılabilecek işlemler ise şöyle sıralanabilir;

  • Öncelikle sorunsuz sürümü kurabilmek için Instagram uygulamasını tamamen kaldırmamız gerekiyor. Ekstra dosyaları kalmadan doğrudan Instagram uygulamasını sildikten yeniden yükleme işlemi yapmadan önce telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.
  • Telefonu yeniden başlattıktan sonra ise yapmanız gereken son işleme geçelim. Bu kez WİFİ bağlantısı ile beraber Instagram’ı indirmeniz ve ardından da yine WİFİ bağlantınız açıkken yükleme yapmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra sorununuz çözülecektir. Bunun dışında uygulamanın temiz kurulum yapmadan düzelmesi için yeni bir güncelleme beklemek gerektiğini de belirtelim.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram İçin İmza Kampanyası

Instagram-çalışmayı-durdurma

2.”Takipçiler Bölümünde Arama Motoru Görünmemesi” Sorunu Ve Çözümü

Instagram takipçiler bölümüne girdiğinizde takipçi için arama bölümleri bulunmakta. Fakat son güncellemeden sonra bazı kullanıcılar bu bölümü görüntüleyemiyor. Sorunun nedeni güncellememi bilinmez fakat bu sorunu çözebilmek için de uygulanan birkaç yöntem var.

  • Öncelikle uygulamadan çıkış yapmanız gerekmekte. Uygulamadan çıkış yaptıktan sonra uygulama bölümüne girip Instagram ön bellek temizleme işlemini denemeniz gerekiyor.
  • Ardından uygulamaya giriş yapmadan önce telefonunuzu bir kez kapatıp yeniden açın. Bu işlemden sonra Instagram hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda sorunun çözülmüş olması gerekiyor. Hemen hatırlatalım tekrar girişinizde mobil bağlantı yerine sabit WİFİ internet bağlantısı kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Instagram sorunları

3.”Instagram Resimlerin Hikayesi Bölümü Gözükmeme” Sorunu Ve Çözümü

Instagram resimlerin hikayesi özelliği başka bir sorunun yaşandığı bölümlerden bir tanesi. Aslında son güncellemeden sonra daha çok ortaya çıkmaya başlayan sorunda genel olarak kullanıcılar resimlerin hikayesi paylaşımlarını görememekten şikayet ediyorlar. Yapılan resimlerin hikayesi paylaşımlarının görüntülenmemesi sorunu ise birkaç nedenden dolayı kaynaklı oluyor olabilir.

Öncelikle güncellemeden sonra sorun ortaya çıkmışsa o zaman yeni bir güncelleme beklemeniz ya da var olan sürümü silip yenilemeniz gerekiyor. Var olan sürümü silip güncel sürümü indirdiğinizde bile aynı sorunu yaşarsanız bunun bir diğer sebebi saat farkında dolayı yaşanıyor olabilir. Bunun için telefonunuzun otomatik saat ayarını kapatmayı ya da saat dilimini değiştirerek kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer sorun buradaysa resimler belli bir süre sonra kaybolduğu için siz görüntülemeden önce resimler kayboluyor olabilir. Bu nedenle ilk olarak saat ayarlarını kontrol etmek gerekli.

Instagram sorunları

4.“Giriş Sonrasında Uygulamanın Kendiliğinden Kapanması” Sorunu ve Çözümü

Nedendir bilinmez ama bazı kullanıcılardan güncelleme sonrasında şöyle bir sorun mesajı geldiği yorumları yapılıyor. Sorunda Instagram’a girdikten sonra bir süre sonra uygulamanın kendi kendisine kapatıldığı yönünde bir hata mesajı geldiği belirtiliyor. Uygulamanın doğrudan kapanması sorunu yine kesin olmamakla beraber özellikle Asus Zenfone gibi Intel işlemcili telefonlarda daha sık görülüyor. Sorunun nedeni yeni güncelleme sonrasında oluşan bir uyum sorunu mu bilinmez ama bu sorunun çözümü için mutlaka Instagram’ın yeni güncellemesini beklemek gerekli.

Instagram

5.“Canlı Yayın Özelliği Neden Kullanılamıyor” Sorunu Ve Çözümü

Aslında Instagram’ın 10.3.2 sürümüyle beraber canlı yayın özelliğinin devreye sokulduğu belirtilmişti. Fakat canlı yayın özelliği devreye sokulsa da bazı kullanıcıların hala canlı yayın bildirimi almadığını da biliyoruz. Hatta büyük bir çoğunluk canlı yayın butonlarını almadı. Bu durumu nedeni bir hata ya da güncelleme sorunu değil hemen belirtelim. Bu durumun nedeni Instagram’ın hala canlı yayın özelliğini tam olarak kullanıma açmamış olması. Yani canlı yayın özelliğini kullanamıyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Yeni güncellemeye göre yeniden canlı yayın özelliğini tüm kullanıcılar için açıp açmadığını göreceğiz.

Instagram 10.3.2 Güncellemesi Sonrasında Oluşan Tüm Sorunlar Ve Çözümleri
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +