Instagram 3D Reklam Ekleme Özelliği Gelirleri İki Katına Çıkaracak

Instagram 3D Reklam Ekleme Özelliği Gelirleri İki Katına Çıkaracak

Her ne kadar son dönemde Instagram ile Apple’ın arası yaş sınırı tartışmaları nedeniyle gerilmiş olsa da Instagram 3D reklam ekleme gibi özellikleri ile hala en önemli firmaların başında Apple geliyor. Zira kullanıcı sayısının çoğu da Apple cihazlar üzerinden sağlanıyor. Yani diğer bir söylemle Apple’ın Instagram’a uygulayacağı bir ambargonun Instagram’ın en azından yarı kullanıcısını elinden almak demek anlamına geliyor. Tabi bu ihtimal bir yana dursun iki uygulamanın yeni iş anlaşmalarına gittiğini görmeye başladık. İşte bu son yeniliklerden bir tanesi de 3D dokunma eklentisi.

Apple’ın yeni cihazı Iphone 6S ile birlikte duyurduğu 3D dokunma özelliği artık Instagram’a da tam uyumlu. Üstelik Instagram bunun yanında 3D buton ile reklam ekleme özelliğini de kullanmaya başladı. Yeni duyurulan haberler sonrasında bir açıklama daha yapan Instagram artık tam uyumlu 3D reklam uygulamasına girdi. Iphone 6S ile beraber çıkışını yapacak olan yeni reklam modeli reklam görüntüleme olanaklarını da artıracak. Bunun yanında yeni reklam modelinin daha kapsamlı kampanyalar yapma imkânı sunacağını söyleyebiliriz. Bununla beraber yeni reklam modelinin reklam gelirlerini yarı yarıya arttıracağını da söyleyebiliriz. Bu bilgileri de açıklayan Instagram ayrıca yeni ödeme modeli olan Apple Pay içinde kolları sıvadı. Piyasaya çıkışı kesinleşen 3D reklam modellerinin nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu oldu. Zira Instagram bu konuda oldukça iddialı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-igtv/goruntuleme-satin-al

Instagram 3D reklam testleri ile ilgili yetkililer kısa süre önce bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada Apple’ın yeni amiral gemisi Iphone 6S ile Instagram uyumunun sağlanması için yeni güncellemelerin hazır olduğu söylenmişti. Söz konusu yeni güncelleştirmeler ile Instagram’ın Iphone 3D teknolojisine tam uyum sağlamasının amaçlandığı belirtilmişti. Böylece Instagram’ın yeni teknolojiye tam olarak destek vereceği ortaya çıkmıştı. Fakat bu açıklamalardan kısa süre bir iddia daha ortaya atılmıştı. Güçlü bilgi kaynağı olan kesimler tarafından ortaya atılan iddiaya göre Instagram’ın 3D basınç teknolojisini kullanarak yeni reklam modellerini test ettiği söylenmişti.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Araba Sayfası Oluşturuldu

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Herkes Instagram’ın bu şekilde reklamlara ne zaman geçişini yapacağını merak ederken Instagram basın sözcüsünden ilginç bir açıklama geldi. 8 Kasımda yapılan toplantı sonrasında açıklamalar yapan yetkili Instagram hakkında ortaya atılan bu iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Yeni teknolojiye uyum sağlayacaklarını fakat reklam modellerinin testinin söz konusu olmadığını söyleyen yetkililer böylece konuya noktayı koydu. İlerleyen dönemde böyle bir çalışmanın olup olmayacağı ise merak konusu. Zira yapılan açıklamada kesinlikle böyle bir durumun yapılmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Yeni reklam anlaşmalarını da düşünürsek böyle bir yenilikle her an karşı karşıya kalabiliriz yorumunu da yapmamız mümkün.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram 3D Reklam Ekleme Özelliği Gelirleri İki Katına Çıkaracak
4.4 (88.1%) 79 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir