Instagram 48 Sürümü Sonrasında Ortaya Çıkan Detaylar

Instagram 48

Instagram sürüm yenilemeye ve güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. 1-2 derken şu an için ortaya çıkan yeni sürüm Instagram 48 sürümü olarak karşımıza geliyor. Yeni sürüm olarak duyurulan Instagram 48 sürümü sonrasında da birçok yeni özelliğin ortaya çıkacağı konusunda bilgiler verildi.

Hem resmi olarak duyurulan özellikler var hem de bu sürüm sonrasında ortaya çıkan beta özellikleriyle beraber gelen yenilikler var. Peki, Instagram 48 sürümüyle beraber hem resmi olarak hem de beta sürümünde geliştiricilerin bulduğu yenilikler neler? Kullanıcıları neler bekliyor? Daha detaylı olarak ele alalım.

Instagram 48 Sürümü Resmi Duyurular

Öncelikle resmi duyurulardan söz edelim. Yeni sürümle beraber gelen ilk değişiklik hikayeler kısmına gelen yeni özelik oldu. Buna göre yeni özellikle beraber kullanıcıların hikayeler paylaşımlarında etkileşimli bir sistem kullanılması sağlanacak. Şöyle ki artık kullanıcılar bir paylaşımda etiketlendiği zaman, bu konuda kullanıcıya bildirim gidecek ve bildirim menüsü üzerinden bu paylaşımı kendi hikayeler alanınızdan paylaşabileceksiniz.

Instagram 48

Yeni özelliğin kullanımı için tek yapılması gereken işlem “Bunu hikayeye ekle” seçeneğini kullanmak olacak. Hikayenize eklediğiniz gönderi için tüm ayarlarda yapılabilecek. Gönderinin döndürülmesi, çıkartma ekleme, düzenleme, ana kullanıcıyı tekrar etiketleme gibi ayrıcalıklarda sunulacak. Bu ayrıcalıkları kullanmak için ise sadece bahsettiğimiz butona basarak paylaşım ekranını açmanız yeterli.

Instagram 1 Saatlik Video Paylaşımı

Instagram 48 sürümü sonrasında beta özelliklerinde farklı bir değişiklik daha gözüktü. Bu değişiklik ise video süresiyle ilgili oldu. Geliştiriciler tarafından tespit edilen kodlara göre Instagram uzun süreli video paylaşımları üzerinde çalışıyor. 60 saniyelik video paylaşım süresinin çok düşük olduğunu belirten kullanıcıların söylemelerine dikkat etmiş olan Instagram, 1 saatlik video süresi için çalışmalara başlamış gibi gözüküyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  X-Men: Apocalypse İçin Yeni Bir Karakter Görüntüsü Daha Geldi

Instagram 48

Ancak yeni sürümde yer alması beklenen 1 saatlik video özelliğinin resmi herhangi bir duyurusu bulunmuyor. Bu nedenle kesin olarak bu özelliğin yayınlanıp yayınlanmayacağını bilmek mümkün olmadı. Instagram bu konuda bir açıklama yapacak olursa, gelişmeler için daha detaylı paylaşımlar yapacağız. Şimdilik gelişmeler bu yönde seyrediyor. Son olarak yeni sürümün genel bir kararlılık ve performans iyileştirmesi sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

Instagram 48 Sürümü Sonrasında Ortaya Çıkan Detaylar
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +