Instagram Alışveriş Özelliği Güncellemesi Geldi

Instagram Alışveriş Özelliği Güncellemesi Geldi

Kullanıcı sayılarının 800 milyona çıkmasıyla beraber Instagram uygulamasının hemen her alanda söz sahibi olmaya başladığını gördük. Sosyal medya uygulamaları arasında artan popülerliği bir yana, uygulamanın son dönemde reklam gücüde bir hayli artmaya başladı. Reklamların gücünü ele alan ve sürekli yeni marka hesaplarında da artış yakalamayı başaran uygulama, bu durumdan yararlanmak istemiş olacak ki sonunda Instagram, alışveriş özelliğini de duyurdu. Aslında bu özellik yeni kullanılan bir özellik değil. Instagram Alışveriş Özelliği daha öncede birçok kez kullanılmış ve gündeme gelmişti. Fakat uygulamanın bu özelliği oldukça dar bir kullanıcı kitlesi içerisinde test ettiğini görmüştük.

Instagram Alışveriş Özelliği Genişlemeye Başladı

Daha önce sadece 20 kişilik bir Instagram grubu tarafından denendiği açıklanan yeni özellik, başarı elde etmeye başlayınca Instagram testlerini genişletme kararı aldı. Artık çok daha geniş bir gruba uygulamanın alışveriş özelliği için destek verilmeye başlandı. Peki, nedir bu Instagram Alışveriş Özelliği? Desteği genişleyen sistemin ne olduğundan da biraz bahsedelim.

Instagram Alışveriş Özelliği

Bu özellik butik hesapların doğrudan uygulamayı kullanarak alışveriş sistemlerinden yararlanmasını sağlıyor. Kullanıcılar Instagram üzerinden ödeme kısmına gelene kadar, sanki e-ticaret sitelerinde olduğu gibi alışveriş yapabiliyorlar. Markaların ya da butik hesaplar için geçerli olacak olan özellik sayesinde, sayfaların sahipleri ya da markalar sadece ödeme kısmında bağımsız bir sistem sunduğu sürece sayfalarını alışveriş sitesi gibi kullanabiliyor.

Yeni özelliğin marka sayısında yaşanan artıştan sonra daha da öne çıktığı bunun içinde kapsamının genişletildiği belirtiliyor. Uygulamanın kapsamının ne kadar genişlediği konusunda ise çok net bilgiler bulunmuyor. Fakat bir süre daha Instagram Alışveriş Özelliği test edilecek gibi duruyor. 2 milyon markanın bulunduğu bir platforma söz konusu destek gelirse epey bir konuşulacağı kesin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilecek sayfalar:  https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir