Instagram Analizleri: Hangi Metrikler Önemli?

Günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcıyla Instagram, markaların görmezden gelmesi neredeyse imkansız hale geldi. Bununla birlikte, Instagram’ı kullanan her markanın işi iyi değil. Instagram etkinliğinizin işletmeniz üzerinde olumlu bir etki yaratıp yaratmadığını değerlendirmek için, gönderilerinizin nasıl bir sonuç aldığını ölçmeniz gerekir. Yeni bir Instagram hesabı oluşturmaya hazırlanmakta iseniz veya mevcut bir hesaba daha fazla sonuç odaklı bir yaklaşım benimseyebilmek için, birkaç önemli metrik sizi başarıya yönlendirmenize yardımcı olabilir. Instagram takipçi satın al ailesi olarak sizlere bu metrikleri göstereceğiz.

Takipçiler

Takipçi sayısı, izlenmesi gereken en kolay ve en önemli metriklerden biridir. Kişisel Instagram hesabınızda, köpeğinizin sevimli resimlerini, arkadaşlarınızı ve ailenizi paylaşabilirsiniz. Ancak bir işletme hesabını yönetiyorsanız, içeriğinizin hedef kitlenize olabildiğince çok sayıda kullanıcıya ulaşmasını istersiniz. Ekibimiz Foundr Magazine’in Instagram seyircisini bir yıl içinde 0’dan 500.000’e kadar takipçiye ulaştıran metotları inceledi. En önemli etiketler şu şekilde: #entrepreneur, #business ve #startup.

Bu hashtagler, girişimcilikle ilgilenen kullanıcıların içeriğimizi bulmasına ve bizimle iletişime geçmesine izin verdi. Gönderilerinizi işletmenizle alakalı hashtag’lerle etiketlemek istersiniz. Koşu ayakkabısı satıyorsanız, hashtag #run, #fitness ve #instarunners kullanabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar satıyorsanız #fashion, #ootd (Day of Outfit) ve #style seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Gönderi Sonrası Takip

Instagram hesabınız büyümeye başladıktan sonra, takipçilerinizin gönderilerinizi beğenerek ve yorum yazarak yayınlarınızla etkileşim kurduğundan emin olmak istersiniz. Endüstri standardı, 1000 takipçi başına 70 etkileşimdir. Yüksek düzeyde etkileşim, içeriğinizin hedef kitlenizle rezonansa girdiğini gösterir. Ve eğer etkileşim düşükse ne olur? Seri girişimci ve pazarlama uzmanı Neil Patel, Instagram etkisini en üst düzeye çıkaracak bir yöntem olduğunu söylüyor:

  • Resimler içeren yayınlarda +% 38 beğeni.
  • Ürünleri kullanan gerçek müşterileri gösteren resimler için% 30’luk artış.
  • +% 29, yüksek arka plan alanı içindir.
  • Karanlık görüntülere karşı hafif görüntüler için +% 24 beğeni olmalıdır.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Survıvor Instagram Paylaşımı ile Gönüllüler Kadrosunu Yayınladı

Etkilerini en üst düzeye çıkarmak için Instagram gönderilerinizi planlamanız gerekiyor. Bir pano veya basılı reklamı kavramsallaştırmaktan farklı değildir. İşletmenizin Instagram hesabı için bir editoryal takvim oluşturmayı düşünün.

Hikaye Gösterimleri

Statik görüntüler için filtreler Instagram’ın şöhretinin orijinal iddiasıydı. O zamandan beri sosyal ağ video mesajlarını tanıttı ve kullanıcılar artık Instagram Hikayeleri oluşturabilir. İnsanlar ve markalar bir gün içinde birden çok fotoğrafı ve videoyu bir araya getirir.

Düzenli yayınlar için katılım metriklerinizi izlediğiniz gibi, Hikayelerinizin aldığı gösterimleri de izleyin. Çok sayıda görüntüleme (aşağıdakilerin boyutuna göre), Hikayelerinizin kullanıcılarla tıklandığı anlamına gelir. Düşük sayıda görüntüleme, Hikayeleriniz için farklı içeriklerle denemeler yapma zamanı geldiğini bildirir.

Web Sitesi Ziyaretleri

Instagram yayınlar, görüntüleyenlerin web sitenize tıklama yapmasına izin vermez (bu yayın bir reklam olarak yayınlanmadığı sürece). Ancak, her Instagram hesabının biyo bölümü sahibinin bir bağlantı eklemesine izin verir.

Birçok marka şirketin ana web sitesi URL’sine girer ve asla değiştirmez. Yakın tarihli bir gönderiyle alakalı kalmak için biyo bağlantısını değiştirdiyseniz, Instagram hesabınızdaki site ziyaretlerini nasıl artırabileceğinizi düşünün.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +