Instagram Android Güncellemesi Sonunda Geldi

| Aralık 10, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Android Güncellemesi geldi

Instagram geçtiğimiz günlerde yeni bir bilgilendirme yaptı.  Yapılan bilgilendirmede Instagram Android güncellemesi gün içerisinde aktif edileceğini söyledi. Duyurulan bu gelişmelerden sonra ise beta sürüm açıklaması geldi. Şuan için sadece yazılımcılara verilen beta sürümü için gelişmeler sürerken Instagram artık Android kullanıcılarının hiçbir sorun yaşamayacağını dile getirdi. Bu bağlamda yapılan çalışmalar sonuncunda ise artık sona varıldı. Zira Instagram uzun zamandır şikâyet alıyor ve Anroid sürümün kararlı olmadığını dile getiren mesaj alıyordu.

Yapılan çalışma için tamamen bu konu üzerine. Yani bir nevi yeni sürümün sadece Android için yayınlanacağını da öğrenmiş olduk. Şuan yeni sürüm ne aşamada sorularının cevabı ise oldukça açık. Dediğimiz gibi beta sürümü yayında ama herkese açık değil. Bir süre deneme ve beta sürümün geliştirilmesinin ardından kararlı sürümün çıkışının yapılacağı biliniyor. Yani bu süre çok uzun olmayacak. Çökme yavaşlama gibi sorunların çözüleceği yeni sürümde ayrıca bazı yenilikler olacak. Yeni tasarımla beraber yeni düzenleme seçenekleri ve yeni görüntüleme seçeneklerinin de uygulamaya ekleneceğini söylemek lazım. Tüm bu gelişmelerle bambaşka bir kullanım deneyimi sunacak olan Instagram’ın yeni sürümü için ise bir süre daha sabırla beklemek gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Instagram Apple’ın ardından Android cihaz kullanan kullanıcılar içinde güncelleme haberi vermişti. Söz konusu güncellemeyle ilgili olarak detay da veren Instagram güncellemenin 3D Touch teknolojisine benzer bir güncelleme olacağını söylemişti. Bununla beraber kullanıcıların artık resimlerine sadece tıklayarak büyütme küçültme gibi özelliklerini kullanabileceklerini söylemişti. Bu haberlerin verilmesinin ardından tüm Android kullanıcıları merakla yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bekleniyordu. Ardı ardına gelen duyurulardan sonra ise beklenen haber sonunda geldi.

Instagram Yeni Android Güncellemesi Bugun İtibari İle Yayınladı

Bölge bölge verilen güncelleme Google Play’de ki yerini aldı. Uygulamayı güncellemek için kullanıcıların Instagram’a girmesi ise yeterli. Ekstra bir özelliğe gerek kalmadan yeni güncellemeyi edine biliyorsunuz. Bununla beraber Instagram kullanıcılarının uygulamanın güncellendiğini kontrol etmek için ise sürüm noktalarına bakmaları öneriliyor. Bunun için Instagram sürümünün mutlaka 7.13 olarak değişmiş olması lazım. Aksi halde uygulamada güncelleme sorunu olmuş ya da henüz uygulamanın güncellenmemiş olması muhtemel. Söz konusu güncellemeden sonra nelerin değişeceği ise yakın zamanda ortaya çıkmaya başlayacak. Bunun yanında Instagram’ın bu yeni güncellemenin hemen ardından kısa bir süre içerisinde yeni bir güncelleme çalışması içerisine daha girdiği öğrenildi. Bu yeni güncelleme de 7.13 sürümünü tamamlayan nitelikte yenilikler barındıracak gibi. Zira ilk gelen haberlerde bu yönde.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Destek İle Nasıl İletişim Kurulur
Instagram Android Güncellemesi Sonunda Geldi
4.5 (89.35%) 496 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +