Instagram Başlıca Gönderiler Nedir?

Instagram Başlıca Gönderiler Nedir?

Sosyal medya uygulamaları arasında hızlı bir şekilde yükselerek birçok kullanıcının ilgisini çeken Instagram, her geçen gün yenilediği özellikleriyle uzun yıllar popüler olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bugünkü yazımızda Instagram başlıca gönderiler özelliğinden bahsederek, sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Başlıca GönderilerInstagram Kesfet

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirilirsiniz. Ana sayfada bulunan arama butonuna tıkladığınızda ise Instagram başlıca gönderiler ya da diğer ismiyle Instagram keşfet bölümüne ulaşırsınız. Bu bölümde ilgi alanınıza göre birçok paylaşımı görebilir, sizin için seçilmiş gönderilere göz atabilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan istediğiniz konuya göre arama yapabilir ve görmek istediğiniz paylaşımları biraz daha daraltabilirsiniz.

Instagram Başlıca Gönderilerde Yer Alma

Instagram’da birçok kullanıcı başlıca gönderiler kısmında nasıl çıkacağını araştırmaktadır. Aslında bunun kesin bir yolu bulunmamakla birlikte, öncelikle hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Ardından paylaşımlarınızda dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Öncelikle yaptığınız paylaşımlarda hashtag kullanmaya dikkat etmelisiniz. Fakat hashtag kullanmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda doğru hashtag kullanılmalıdır. Yani yaptığınız paylaşımla alakalı hashtagleri seçmelisiniz. Örneğin manzarayla alakalı bir resimde hayvan sevgisi hashtagini kullanmamalısınız.

Yaptığınız paylaşımda doğru hashtagi de kullandınız ve gönderiniz kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Artık en önemli nokta paylaşımlarınızın düzenli olarak beğeni ve yorum almasıdır. Yaptığınız paylaşım ne kadar çok beğenilir ve yorum alırsa aynı oranda başlıca gönderiler kısmına çıkma şansı yakalar. Ayrıca bu işlemin tek bir paylaşımınızda değil de hepsinde olması keşfet bölümünde daha fazla yer almanızı sağlayacaktır.

Son olarak Instagram başlıca gönderiler kısmında çıkmanın en önemli kuralı takipçi sayısının fazla olmasıdır. Takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar bu kısımda daha fazla yer alırlar. Aslında bunun nedeni de gönderinin daha fazla kişiye ulaşarak daha çok beğeni almasıdır. Bu nedenle takipçi sayınızı arttırmak içinde emek vermelisiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram başlıca gönderiler nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir