Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış Nasıl Yapılır?

Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış Nasıl Yapılır?

Instagram ilk çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabiliyordu. Günümüzde kendini geliştiren Instagram artık android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda ve webde kullanılabiliyor. Bu yazımızda Instagram bilgisayardan güvenli çıkış konusuna değinerek, hem güvenli çıkış yönteminden hem de Instagram’ın webin kullanımından kısaca bahsedeceğiz.

Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış

Instagram’da birçok kullanıcı güvenli çıkış yöntemini kullanmadan direkt olarak sayfayı ya da sekmeyi kapatarak çıkış yapıyor. Fakat bazı durumlarda hesabınız açık kalarak güvenlik sorunlarıyla baş başa kalabiliyor. Bu nedenle güvenli sorunu yaşamamak için güvenli çıkış yöntemini kullanmalısınız. Şimdi Instagram bilgisayardan güvenli çıkış işlemini adım adım anlatalım.

Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilgisayarınızın internet tarayıcısını açarak adres kısmına www.instagram.com yazmalı ve siteye ulaşmalısınız. Instagram sitesine ulaştıktan sonra kullanıcı bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizi açın ve burada bulunan profili düzenlenin yanındaki üç nokta seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra açılan sayfadan “Çıkış Yap” butonuna tıkladığınızda güvenli bir şekilde çıkış yapmış olacaksınız. Bu işlem sayesinde hesabınız bilgisayarda açık kalmayacak ve daha sonra Instagram’ giriş yapmak isteyenler sizin bilgilerinizi göremeyecek.

Instagram Çıkış Yapamama Sorunu

Bazı durumlarda kullanıcılar Instagram çıkış yapamadıklarından şikâyet etmekte ve bu soruna çözüm aramaktadır. Öncelikle sorunun internet bağlantınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin. Başka sayfaları girmeyi deneyerek internetinizde sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sorun varsa modemi kapatıp açmanız bazı durumlarda işe yarayabilir. İnternet sorununuz düzelmezse internet sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İnternetinizde sorun yoksa kullandığınız tarayıcının arama geçmişini temizlemelisiniz. Arama geçmişi temizlendikten sonra sorun düzelecektir. Başka bir bilgisayarda ya da internet kafe bir ortamda Instagram hesabınızı açtıysanız güvenli çıkış yapmadan kesinlikle bırakmayın. Çıkış problemi yaşadığınızda yardım talebinde bulunmaktan çekinmeyin.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Resimlerin Hikayesi Özelliği Beğenildi Mi?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagram bilgisayardan güvenli çıkış nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote[s]

  1. Jale KOPARAN

    Benim bir zamanlar problem olarak karşıma çıkmıştı. İnstagramdan bir türlü çıkış yapamıyordum. Bilgisayarın ip numarasını değiştirdim ve girdim yine otomatik olarak açılım yaptı. Sonradan temizleme programı ile çerezleri vs. silince hepsi normale döndü.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir