Instagram ‘da Bilinmeyen Özellikler

Instagram ‘da Bilinmeyen Özellikler

En popüler fotoğraf uygulaması olan Instagram ‘ın bilinmeyen özellikler ‘e bakmaya ne dersiniz? Gelin şimdi sizler için hazırladığımız gözden kaçırdığınız bilinmeyen özelliklere bir bakalım.

Başkalarının Fotoğraflarından Etiketinizi Kaldırma

Diyelim arkadaşlarınızla güzel bir gece geçiriyorsunuz. Ve bir bakıyorsunuz arkadaşınız en savunmasız anınızda fotoğrafınızı çekiyor. Üstelik bir de bunu Instagram hesabında paylaşıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi birde sizi etiketliyor. Ve siz o etiketi kaldırmak istiyorsunuz. Evet, şimdi işte size tam o anda başkasının fotoğrafından etiketinizi nasıl kaldıracağınızı anlatacağım.

Bunun için ilk önce o hiç hoşlanmadığınız fotoğrafı son bir kez daha bakmak için açıyoruz. “Fotoğraf seçenekleri” üzerine dokunuyoruz. Daha sonra da “Beni fotoğraftan kaldır” seçeneğine dokunuyoruz. İşte bu kadar artık etiketiniz kalkmış durumda. Başka yol yok mu diyorsanız eğer bir diğer tercihinizde “Profilimde gizle” seçeneğini seçmek olabilir.

Arama Geçmişini Temizleme

Telefonunuzu kurcalayan arkadaşınız mı var? Instagram hesabınıza girmesinden ve sizin aradığınız şeyleri görmesinden hoşlanmıyor musunuz? O zaman arama geçmişini temizleyerek hayata bembeyaz bir sayfa açabilirsiniz.

Bunun için üstte bulunan seçenekler çarkına dokunuyoruz. Sonra listenin en altına kaydırarak “Arama geçmişini temizle” diyoruz. İşlem tamam. Artık o her şeyi karıştıran arkadaşınıza karşı önleminizi aldınız.

Beğendiğiniz Paylaşımları Görme

Diyelim ki Instagram’da dolaşırken bir ayakkabı veya herhangi bir şey gördünüz ve beğendiniz. Daha sonra bu beğendiğiniz şeylerin hangi hesaptan paylaşıldığını görmek istediniz. Şimdi bu isteğinizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağım.

Instagram seçeneklerini açıyoruz ve “Beğendiğiniz gönderiler” kısmına geliyoruz. İşte burada şimdiye kadar beğendiğiniz bütün paylaşımları görebileceksiniz. Böylece paylaşım yapılan hesabı da rahatça bulabileceksiniz.

Takip Ettiğiniz Kişilerden Uyarı Almak

Takip ettiğiniz ve paylaşımlarını hiç kaçırmak istemediğiniz kişiler eminim vardır. Paylaşımlarını çok beğendiğiniz o hesabın paylaşımlarını anında görmek istiyorsanız yani anı yaşamak istiyorsanız bu söyleyeceklerim sizin için çok önemli durumda. Evet açıklıyorum.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlk önce Instagram uygulamasından uyarı almak isteyeceğiniz o çok beğendiğiniz hesabın profiline geliyoruz. Sağ üstteki seçenekler düğmesine basıyoruz. Ardından “Gönderi uyarılarını etkinleştir” diyoruz. Artık o hesap paylaşım yaptığı an size uyarı gelecek.

Daha Az Veri Kullanımı

Bilirsiniz Instagram çok fazla video ve fotoğraflardan oluştuğu için veri kullanımı da bir o kadar fazla. Bu konudan rahatsızsanız eğer hemen profilinizi açın ardından sağ üstten seçenekler düğmesine dokuunun. Ve “Mobil ağ kullanımı” altında bulunan “Daha az veri kullan” seçeneğini aktif hale getirin.

Gönderilerinizin İlgi Çekmesini Sağlamak

Gönderilerinizin daha çok ilgi çekmesini sağlamak istiyorsanız eğer Instagram’ın son zamanlarda yayınladığı Boomerang gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece daha fazla beğenme ve takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Boomerang uygulaması yerine daha farklı uygulamalar kullanmak isterseniz onlarda mevcut.

Peki, bu Boomerang uygulaması ne işe yarıyor? Boomerang kendi kedine başa saran videolar oluşturabilmenizi sağlıyor. Bu uygulamayla birlikte ilginç ve eğlenceli şeyler yapmak mümkün.

Aktif Popüler Hashtag’leri Kullanmak

Instagram’da hashtag’lerin önemli bir rolü var. Paylaşımlarınıza kullandığınız hashtag’lerin takipçi ve beğeni sayınızda artış yaptırma olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden hashtagify.me gibi araçları kullanarak popüler aktif hashtag’leri rahatça bulabilir ve paylaşımlarınızda kullanıp daha çok Instagram kullanıcısına ulaşabilirsiniz.

Filtrelemek az mı geliyor?

Fotoğraflarınızı paylaşırken kullandığınız filtreler size yetmiyor ve biraz daha fazla detaya girmek istiyorsanız, fotoğrafınızı seçip ekranın altındaki “düzenle” seçeneğine dokunuyoruz. Ve buradan fotoğrafınızdaki parlaklık, sıcaklık gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Filtreleri Gizleme

Kullanmak istemediğiniz filtreleri görmek istemiyor musunuz? Şimdi bunun için yapmanız gerekenleri anlatacağım. İlk önce ilk önce bir fotoğraf çekiyoruz bunu şimdilik filtreleri yönet bölümüne ulaşmak için yapıyoruz. Yani paylaşmanıza gerek yok. Fotoğrafı çektikten sonra filtreler bölümü gelecek oradan ayarlar kısmına gelip yönet diyoruz. Burada filtreleri yönet diye bir seçenek çıkacak. Sonra filtreleri liste halinde göreceksiniz ve yanlarına tik işareti koyduğunuz filtreler artık sizde gözükmeyecek.

Özellikle Instagram kullanmaya yeni başlamış kullanıcıların bu listeye bir göz atmasını isteriz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir