Instagram Buton Eklentileri

Instagram Buton Eklentileri

Son zamanlarda büyük firmalardan tutunda kişisel kullanıcılara kadar hemen herkes Instagram buton eklentisi kullanarak mesajlarını kitlelere ulaştırma hedefinde. Bu durum Instagram’ın görsel yönü ile evrensel olarak ön plana çıkmasından mı yoksa devasa kullanıcı sayısının değerlendirilmek istenmesinden mi bilinmez ama giderek artan bir ilgiden söz etmememiz mümkün. Hal böyle olunca Instagram’da artan ilgiyi karşılamak ve daha fazla alanda söz sahibi olmak için sürekli yenilik peşinde. Bu bağlamda Instagram’ın son dönemde önem verdiği yeniliklerden biri de butonlar.

İlk olarak reklam alanında bir çalışma yapan ve yepyeni butonları Instagram’a kazandıracağını söyleyen yetkililer harekete geçmeye başladı. Reklam verme butonu, satış butonu gibi birçok ekstra buton çalışması olduğu biliniyor. Söz konusu çalışmalarla artık Instagram satışının da yapılmaya başlanacağı da belirtilmişti. Reklam alanında bu şekilde yeni girişimler yapan Instagram yetkilileri şimdide yeni güncelleme ile arama butonlarına yöneldi. Konum arama, etiket ile arama şeklinde birçok yeniliği kullanıcılara sunmaya hazırlanan Instagram bu şekilde hem kullanıcıların çok daha rahat arkadaşlarına ulaşmalarını hem de reklam alanında açık kalan noktaların tamamlanması hedefleniyor. Tüm bu yeniliklerin ise çok kısa süre içerisinde bütün Instagram kullanıcılarına sağlanacağı söyleniyor. Zira bu yönde sıkı bir çalışma olduğunu söylemek mümkün. Şimdilik yeni güncelleme sadece Amerika üzerinden veriliyor ama yakın zamanda tüm dünya ülkelerine bu yönde destek verilmeye başlanacak.

Instagram Yeni Güncellemesi Hakkında Bilgi Verdi

Uzun süredir Instagram’ın yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığının haberleri veriliyordu. Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yeni güncellemenin artık Instagram kullanıcıları arasında çok daha fazla etkileşim sağlayacağı belirtilmişti. Kullanıcılar arasında doğrudan iletişim sağlamaya olanak veren yeni güncelleme ise sonunda yayınlandı. Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber güncellemenin detayları da ortaya çıkmış oldu. İlk olarak güncellemenin sadece işletme hesaplarına geleceği açıklanmıştı fakat güncelleme normal hesaplara da getirildi bunu belirtelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Güncellemenin detaylarına inecek olursak dikkat ilk çeken özelliğin iletişime geç özelliği olduğunu belirtelim. Yeni güncellemeyle beraber takipçileri hesabın sahibi olan kişiye iletişime geç butonuna basarak ulaşabilecek. Birkaç farklı kanalda kullanıcılara mesajlar göndermenize imkan sağlayacak olan iletişime geç böylelikle özellikle işletme hesapları için doğrudan iletişim kanalı oluşturmuş olacak. Kullanıcılara doğrudan iletişim imkanı veren güncellemenin bunun dışında analiz sistemi getireceği de belirtiliyor. Yani artık kullanıcılar hesaplarına girdiklerinde takipçilerinin ve günlük olarak hesaplarını ziyaret eden kullanıcıların niteliklerini görebilecek. Takipçileri hangi yaş aralığında, hangi cins hesabı daha fazla takip ediyor gibi birçok analizi verebilecek olan yeni güncelleme şuan için sadece iOS platformları için yayınlandı. Fakat güncellemenin yakın zamanda Android sistemler için de yayınlanacağı düşünülüyor. Yine de bu konuda net bir açıklamada yapılmadığını ve konunun hale belirsizliğini koruduğunu da belirtelim. Tüm bunların dışında Instagram’ın güncellemelerinin de devam edeceğini belirtelim.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Buton Eklentileri
4.3 (85.26%) 19 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir