Instagram Canlı Yayın Konuklar Özelliği İçin Yeni Açıklama

Dün Instagram tarafından yeni bir güncellemenin haberi verilmişti. Instagram tarafından verilen bilgilerle beraber sosyal medya devinin, hikayeler bölümüne dahil olan canlı yayın özelliği için yeni bir özelliği daha devreye sokacağı öğrenilmişti. Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi olarak öne çıkan yeni sistemle beraber, uygulamanın birden fazla kullanıcı için canlı yayın özelliğinin kullanılmasına izin vereceğini öğrenmiştik. Duyurulduğu andan bu yana epey bir ilgi toplayan yeni özellik için uygulama tarafından bazı yeni açıklamalarda yapıldı. Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi için yeni yapılan açıklamalara geçmeden önce sistemin tam olarak neleri değiştireceğinden detaylı bir şekilde bahsedelim.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Tüm Sistem

Canlı yayın bölümüne eklenecek olan sistem sayesinde, canlı yayınınıza konuklar çağırmanıza izin verilecek. Bunun için kullanıcıların Instagram Canlı Yayın Konuklar güncellemesi sonrasında uygulamanın hikayeler bölümüne eklenecek olan kullanıcı çağırma sistemini kullanmaları gerekecek. Canlı yayına davet edilen kullanıcıların sizle beraber canlı yayın yapmalarına da izin verilecek.

Instagram Canlı Yayın Konuklar

Tabii ki izleyicilerin iki kullanıcıyı da görmeleri için canlı yayın sisteminde ekran bölmesi teknolojisinin kullanıldığını göreceğiz. Canlı yayını yapan kişiler ise yine canlı yayın sırasında kendilerini tam ekran görebilecekleri gibi yayına davet ettikleri kullanıcıları da görebilecekler. Sistem zaten dün yeni açıklamalarla duyurulmuştu. Epey ilgi gören özellik için birkaç saat önce Instagram yeni bir açıklama daha yayınladı.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Her An Gelebilir

Söz konusu açıklama bu kez güncelleme içeriği hakkında olmadı. En az güncelleme içeriği kadar merak edilen bir başka konu olan, güncelleme yayın tarihi hakkında yeni açıklamalar geldi. Güncellemenin anında yayınlanmayacağı belirtildi. Bu kötü bir haber olarak gösterilse de yeni güncellemenin testlerinin tamamlanması ve hatasız bir güncelleme için bu haberin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. En az 1 ay daha testlerin devam edeceği bilinen detaylar arasında.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Özgür Aras Instagram Paylaşımıyla Defne Joy Foster’ı Andı

Bunun yanı sıra testler başarılı olarak sonuçlanacak olursa, Instagram Canlı Yayın Konuklar güncellemesinin diğer güncellemelerde olduğu gibi bölge bölge gelmeyeceği açıklandı. Güncelleme küresel olarak yayınlanacak ve tüm Instagram kullanıcıları yeni güncellemeleri anında alabilecek. Yeni bir açıklama gelirse çoklu canlı yayın özelliği olarak da bilinen Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi hakkında bilgileri sitemizden paylaşacağız.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Özelliği İçin Yeni Açıklama
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +