Instagram Canlı Yayın Özelliği İçin Öngörüler Neler?

| Kasım 06, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

Sosyal medya uygulamaları arasında kazandığı yerini sağlamlaştırmak için Instagram bir süredir güncellemelerine devam ediyor. Sadece uygulamaya yeni özellik kazandırmak için değil bunun dışında uygulamayı gündeme getirmek için de yeni bir güncelleme furyası üzerinde çalışıldığını da söylemek gerek. Tüm bu durumu değerlendirdiğimizde Instagram’dan her an yeni bir güncelleme haberi de bekleniyor. Instagram’ın da tüm bu beklentilere karşılık olarak geçtiğimiz günlerde yeni güncellemeler duyurduğunu da söylemek gerek.

Instagram tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da yayınlanan görsellere ve Instagram’ın verdiği ipuçlarına göre Instagram, bir sonraki güncellemeler için canlı yayın özelliği ve alışveriş sistemi üzerinde çalışıyor. Bu özellikler arasında özellikle “Go Insta” olarak adlandırılan canlı yayın özelliğinin en çok merak edilen güncelleme olduğunu da belirtelim. Peki, Instagram’ın yakında sunacağı canlı yayın özelliği için ne gibi iddialar gündemde? Yeni özellik ne gibi yenilikler barındıracak? Bakalım.

Facebook Live Benzeri Olabilir

Go Insta yani diğer bir söylemle Instagram canlı yayın özelliği için ilk düşünce Facebook benzeri bir canlı yayın özelliği bulunacağı. Facebook’un sunduğu süresiz canlı yayın özelliği gibi bir canlı yayın özelliğinin kullanılacağı iddia ediliyor. Instagram’ın süresiz canlı yayın özelliği için ise sıkı bir çalışma yapması bekleniyor. Zira Instagram şu an için video paylaşımında bile son güncellemeden sonra sadece 1 dakikalık bir süreye izin vermekte. Bu durumda Instagram 24 saat gibi bir süre boyunca nasıl canlı yayın imkanı sunar merak konusu.

Instagram-canlı-yayın

Canlı Yayın Kategorileri Olacak Mı?

Diğer bir iddia Twitter’ın beğeni toplayan Periscope uygulaması hakkında oldu. İddialara göre Instagram canlı yayın özelliği için tıpkı Periscope sisteminde olduğu gibi kategoriler sistemi sunacak. Bu sayede kullanıcılar doğrudan hangi kategoride canlı yayın izlemek istediklerini seçebilecek.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Canlı Yayın Kaydet Özelliği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Instagram-güncelleme

Takipçilerine Canlı Yayın Bildirimi Gönderme

Son olarak canlı yayın özelliği için ortaya atılan bir başka iddianın da canlı yayın bildirim özelliği olduğunu belirtelim. Söz konusu iddiaya göre Instagram, canlı yayın özelliği için bildirim hizmetini de devreye sokacak. Bu sayede kullanıcıların takipçilerine canlı yayın başlamadan önce canlı yayın için bildirim gönderme imkanı sunulacak. Kısa bir süre önce Facebook güncellemesi için duyurulan canlı yayın planlama güncellemesi için düşünülen sisteme benzer olan bu sisteminde gelip gelmeyeceğini ancak Instagram’ın güncelleme açıklamasıyla görebileceğiz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +