Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Android’e Gelecek Mi?

Canlı Yayın Yüz Filtreleri

Instagram geçtiğimiz günlerde Canlı Yayın Yüz Filtreleri güncellemelerini duyurmuştu. Instagram’ın sevilen özelliklerinden biri olan yüz filtrelerinin, Instagram uygulamasında canlı yayın sistemi içerisinde kullanılmasını sağlayacak olan yeni güncelleme sonrasında, hikayeler bölümünde dikkat çeken filtrelerin kullanıma açıldığını gördük.

Hikayeler bölümünde yer alan hemen her filtrenin henüz Canlı Yayın Yüz Filtreleri kısmına eklenmediği de belirtilmişti. Güncellemenin yayınlanmasının ardından uzunca bir süre geçmesine rağmen ise hala Canlı Yayın Yüz Filtreleri stabil bir şekilde kullanılamıyor. Özellikle Android kullanıcıları için bu özelliğin sıkıntılı bir durum içerisinde olduğunu söylemek gerekiyor.

Canlı Yayın Yüz Filtreleri İçin Açıklama Geldi Mi?

iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda karşımıza çıkan Canlı Yayın Yüz Filtreleri sisteminin, Android cihazlarda ise tam olarak yayınlanmadığını görüyoruz. Hatta söz konusu yeni güncellemenin hala kullanım hataları olduğu da görülüyor. Instagram’ın resmi sayfası üzerinden bu konuda bir açıklamada gelmiş durumda.

Canlı Yayın Yüz Filtreleri

Android kullanıcıları için “Android işletim sisteminde sadece şu an için kullanım yapılmamakta” açıklamalarını yapan Instagram, resmi sayfası üzerinden de bu konuda açıklamalar yapmış durumda. Canlı Yayın Yüz Filtreleri konusunda Android işletim sistemine tam desteğin ne zaman geleceği konusunda bilgi net değil. Fakat şu an için yaşanan sorunların önüne geçilmesi adına son güncellemelerin yapılması gerektiğini belirtelim.

Öyle ki yayınlanan son sürümde Instagram bu konuda düzenlemeleri yaptığını sürüm notlarında açıkladı. Canlı yayın sisteminde yapılacak değişiklikleri ve canlı yayın güncellemeleri konusunda yeni bilgiler ortaya çıktığında bilgilendirmeleri aktaracağız.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook Videosuna Altyazı Ekleme Nasıl Yapılır?

One Comment

  • Gökhan dedi ki:

    Uzun yıllardır android tabanlı bir cep telefonunu iphone a tercih eden ben sırf bu yüzden gidip iphone almıştım. Eğer androide de yüz filtresi özelliği gelecekse tekrardan android telefon kullanmayı düşünebilirim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +