Instagram @Design Hesabı Resmi Olarak Duyuruldu

| Nisan 17, 2018 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram @Design

Görsel yönüyle dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram, her geçen gün yeni bir haber ile gündeme gelmeye devam ediyor. Güncellemeler ve hikayeler özelliği gibi yeni özellikler bir yana, Instagram tarafından zaman zaman yeni atılımlarda yapılıyor. Özellikle son dönemde bu konuda özel bazı çalışma haberlerini görüyoruz. Bu şekilde bir çalışmada Milano Tasarım Haftası için yapıldı. Tasarım çalışmalarıyla öne çıkan sosyal medya devi bu kez Instagram @Design hesabını duyurdu. Instagram tasarım yönünü yansıtacak olan yeni sayfa için detaylara geçelim.

Instagram @Design Nasıl Bir Sayfa? Instagram Neden Bu Kadar Önem Veriyor?

Dezeen ile ortaklaşa olarak yapılan yeni çalışmanın sonucunda Instagram @Design sayfasının yayına açıldığını belirtelim. Doğrudan Marcus Fairs ve Instagram’ın tasarım başkanı olarak bilinen Ian Spalter tarafından açıklanan yeni hesap, tamamen tasarımsal açıdan öne çıkacak gönderilerle zenginleştirilecek. İlk olarak Instagram’ın tasarım yönü ele alınacak. Sosyal medya devinin logosunun üzerine yapılan çalışmalarla yayınlanan Instagram @Design sayfası için yeni bir çalışmada başlatılmış durumda. Bunun için Dezenn tarafından dünyanın farklı ülkelerinden yetenekli fotoğrafçıların aranmaya başladığı belirtiliyor.

Instagram @Design

Bu fotoğrafçıların, sayfaya özel olarak tasarımsal yeni görseller paylaşacağı da belirtiliyor. Bu görsellerle beraber Instagram’ın da doğrudan destek vermesi, yeni tasarım sayfasının bir hayli öne çıkmasını sağlayacak. Instagram’ın resmi sayfaları kadar ilgi görmesi beklenen sayfanın, dünya harikaları içinde özel paylaşımlara ev sahipliği yaptığını göreceğiz.

Instagram @Design Projesinden Nasıl Yararlanılacak?

Instagram ve Dezeen ortalığıyla açılan sayfada, sanatsallığı ile ön plana çıkan paylaşımlar yapılacak. Bu kısımda kullanıcıları da ilgilendiren detaylar var. Özellikle yeni bir sayfa olması ve Instagram’ın bu konuda desteğini düşünecek olursak, özellikle sanatsal fotoğraflarda etiketleme kısmında Design etiketleri kullanılabilir. Instagram’ın bu tür paylaşımlara daha fazla özen göstermeye başlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Explore Tab Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bunun dışında özel tasarım paylaşımların ve dünya harikaları için oluşturulan görsellerin de kullanıcılara önerilen gönderiler arasında sunulması beklentisi var. Tüm bunlar için Instagram’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor. Söz konusu sayfanın resmi paylaşımının da doğrudan Instagram blog hesabı üzerinden yapıldığını ekleyelim. Benzeri tasarım sayfası çalışmalarının, Instagram’ın fenomenlere olan ihtiyacını arttıracağını da eklemeden geçmeyelim.

Yeni sayfalarda paylaşımlar oluşturmak ve sanatsal fotoğrafları öne çıkarmak adına, Instagram fenomenlerinden de yararlanılacağı belirtiliyor.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +