Instagram Dil Güncellemeleri Gecikecek!

| Kasım 04, 2017 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram Dil güncellemesi

Instagram Dil desteği, geçtiğimiz günlerde yapılan bir güncelleme haberi sonrasında sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya devi yaptığı açıklamada kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için dil bölümünde yeniliğe gideceğini belirtmiş ve sağdan sola yazılan dillere desteği geldiğini açıklamıştı. Sağdan sola doğru yazılan, İbranice ve Arapça gibi dil desteklerini aktif hale getiren uygulama, kısa süre içerisinde yeni dillerin güncellemelerinin de yayınlanacağını açıklamıştı. Yapılan tüm bu açıklamaların ardından güncellemenin yayınlanmaya başlandığı ve dil bölümünde sağdan sola yazılan dillerin seçilebileceği belirtilmişti. Fakat bugün ortaya çıkan bir bilgi Instagram Dil güncellemesi için uzun bir süre gerektiğini gösteriyor.

Instagram Dil Güncellemesi İçin Biraz Daha Süre İstedi

Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, beklendiği gibi yeni dil desteklerinin tüm bölgelere güncelleme olarak sunulmadığı belirtildi. Yeni dilleri uygulamaya geçirmenin oldukça zor olduğunu belirten yetkililer, dil desteği üzerinde biraz daha kapsamlı çalışmalar yapmaları gerektiğini belirtti.

Bunun için şimdilik test grupları için dil desteği güncellemeleri yayına geçti. Bunun dışında bazı bölgelerde kullanıcılara da Instagram Dil güncellemeleri gelmeye başladı fakat küresel bir güncellemenin henüz yayınlanmayacağını öğrendik. Bunun için birkaç ay daha geçmesi gerektiği belirtiliyor.

Instagram Dil Güncellemesi Neden Gecikiyor?

Yukarıda kısaca bahsettik ama Instagram Dil güncellemesinin, son kullanıcıya neden geç geleceği hakkında da bilgi verelim. Dil güncellemesiyle gelecek olan yeni diller sağdan sola doğru yazılan diller. Instagram için zaten bu yapı bile zor gibi gözüküyor. Bunun dışında güncelleme tüm bölümler için yayınlanacak.

Menüler, arama butonları ana sayfalara kadar hemen her bölümde yeni diller kullanılabilecek. Bu süreç için tüm uygulamanın yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Ayrıca Instagram’ın hali hazırda üzerinde çalıştığı bir de çeviri desteği var. İleri de çeviri desteği konusunda da sorun yaşanmayacak şekilde bir düzenleme yapılıyor. Bu düzenlemelerin şu an için başarılı bir şekilde elde edildiği fakat testlerin zaman alacağı belirtiliyor. İşte tam bu nedenle Instagram Dil güncellemesinin herkes için yayınlanması biraz zaman alacak.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Defne Samyeli Acısını Instagram’dan Paylaştı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +