Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da takipçileriniz tarafından rahatsız edilmek istememek en doğal hakkınızdır. Bunun için de Instagram DM kapatma işlemini uygulamalısınız. Bu yazımızı okuduktan sonra takipçileriniz tarafından rahatsız edilmeyecek ve özel mesaj almayacaksınız.

Instagram Direkt Mesaj

Instagram kullanıcıların doğrudan ya da dolaylı yollarla etkileşime geçebildiği bir sosyal medya platformudur. Birçok kullanıcı direkt mesaj bölümünü iletişimde kullanmakta ve arkadaşlarıyla bu kısımdan irtibata geçebilmektedir. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar rahatsız edilebilmekte ve DM’lerini kapatmak isteyebilmektedirler. Direkt mesaj bölümünün kapatılması rahatsız edilmeyi büyük ölçüde önlemektedir. Bu şekilde tanıdığınız ya da tanımadığınız hiç kimse sizinle irtibata geçemez.

Instagram DM Kapatma İşlemi

Takipçileriniz tarafından çok fazla mesaj alıyorsanız ya da rahatsız ediliyorsanız bu mesajların gelmesini istemeyebilirsiniz. Bunun içinde Instagram DM kapatma işlemi uygulamanız gerekir. Burada anlatacağımız işlemlerden sonra direkt mesaj bölümünü tamamen kapatabilecek ve rahatsız edici mesajlardan kurtulabileceksiniz. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım işleyelim.

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram direkt mesaj bölümünü kapatmak için öncelikle Instagram uygulamasın giriş yapmalı ve profilinizi açmalısınız. Ardından ayarlar kısmını açarak “Anında ilet bildirimi ayarları” kısmına ulaşmalısınız. Bu alanda yer alan “Instagram Direct” kısmını kapalı hale getirdiğinizde size gelen mesajların bildirimlerini almayacaksınız. Bu işlem aslında size gelen mesajların yalnızca ulaşmasını engeller. Siz DM bölümüne göz atarsanız yazılan mesajları görebilirsiniz. Buradaki asıl hedef rahatsız edilmenizi önlemektir. Müsait olduğunuzu düşündüğünüzde mesajlarınıza göz atabilir ya da asla bakmadan hiç mesaj almamış gibi Instagram’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram DM Gelişmeleri

Instagram yeni yayınladığı DM özelliği sayesinde daha hızlı ve etkin mesajlaşmayı hedeflemektedir. Facebook’ta olduğu gibi Messenger özelliğini yayınlayan Instagram bu sayede direkt mesaj bölümünü daha fazla kullandırmayı ve kullanıcılarını memnun etmeyi hedeflemektedir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Takipçi Hilesi Neden Zararlıdır ?

Instagram DM kapatma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?
1 (20%) 1 vote

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +