Instagram Doğrulanmış Hesaplar

Instagram doğrulama

Doğrulanmış Hesaplar artık her platformda! Facebook ve Twitter gibi sosyal medya adı verilen uygulamalarla başlayan sosyal medya çılgınlığının en yeni sayılabilecek üyelerinden biri de Instagram. Özellikle Facebook ile güçlerini birleştirdikten sonra büyük bir gelişme gösteren Instagram şimdilerde ise rakiplerini geride bırakmaya başlayan ve gençlerin en çok kullandığı sosyal medya platformlarından biri. Son dönemde ki bu çıkışla beraber Instagram kötü amaçlı kullanıcılarında hedefi haline gelmiş oldu. Özellikle bu alandan haksız kazanç elde etmeye çalışan birçok kötü amaçlı firma ve şahıs bulunuyor.

Tüm bu kişilerin önüne geçmek ve Instagram kullanımını tamamen güvenli bir hale getirmek isteyen yetkililer ise bu konuda sürekli yeni girişimler ile gündeme geliyor.
Bu şekilde alınan önlemlerden biri de kullanıcı doğrulama özelliği. Facebook ve Twitter tarafından kullanılan bu özellik şimdilerde Instagram tarafından da kullanılır hale geldi. Sahte hesapları kapatma operasyonundan sonra kullanılan bu özellik sayesinde Instagram üzerinden satış yapan firmaların ve kullanıcıların güvenli ve gerçek kişiler olduğunu çok net anlamanız mümkün. Hesabın yanında bir tik işareti ile onaylı olduğunun belirtilmesi kullanıcılara çok daha güvenli bir ortam oluşturuyor. Bununla birlikte birçok kişi de hesaplarını bu şekilde doğrulayarak kullanıcıların güvenini kazanıyor. Kısacası her şekilde Instagram kullanımı da artık güvenliğe alınıyor diyebiliriz. Kullanıcılarda bu durumdan oldukça memnun gözüküyor.

Güvenlik Önlemleri

Instagram’da güvenliği sağlamak için sadece kullanıcıların değil Instagram’ın da aldığı birçok önlem var. Öncelikle gelen güncellemeler ile Instagram’ın çift kontrol sistemi kullanması. Bu sayede kullanıcılara artık çift onaylama sistemi sunulmuş ve sadece telefon mesajıyla değil bunun dışında doğrulama koduyla da Instagram hesabına giriş yapmaları sağlanmıştı. Yapılan tüm bu güvenlik güncelleştirmeleri bir yana dursun bunun dışında hesap güvenliği ve hesabı kullanan kullanıcının da gerçek kullanıcı olduğunu kanıtlama konusunda da Instagram yeni adımlar atmaya başlamıştı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Alicia Keys İkinci Kez Annelik Heyecanı Yaşadı

Bu adımlardan birisi de mavi tik uygulaması. Hesabı kullanan kişinin ne kadar güvenli ve gerçekten belirtilen kişi olup olmadığı konusunda bilgi vermek için kullanılan mavi tik uygulaması son dönemde en yaygın kullanılan sistemlerden bir tanesi. Özellikle sahte hesaplara önlem olmak ve dolandırıcılığı engellemek için oldukça etkili olan sistem hakkında ise bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı. Öncelikle şunu belirtelim söz konusu sistem sadece Instagram’ın ünlü isimleri için kullanılıyor. Yani ünlülerin hesapları, bunun dışında fenomenlerin hesapları ve son olarak da tanınmış kişilerin hesapları mavi tik uygulamasına dahil ediliyor. Bunun dışında hiçbir kullanıcıya mavi tik ile onay verilmiyor. Fakat iddialara göre Instagram bunun üzerinde yeni bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Fakat henüz bu konuda Instagram’ın henüz net bir açıklaması olmadığını da belirtelim.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-ucretsiz-goruntuleme

Instagram Doğrulanmış Hesaplar
4.5 (89.38%) 288 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +