Instagram E-posta Adresini Nasıl Güncelleriz?

| Kasım 09, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

Facebook ile beraber sosyal medyanın en çok konuşulan uygulamalarından biri olan Instagram her geçen gün popülaritesini arttırmak için yeni adımlar atmaya başladı. Güncellemeler, gelen yeni özellikler, paylaşımların kalitesinin arttırılması gibi birçok ekstra gelişmelerin yanı sıra aslında Instagram’ın arka planda en çok önem verdiği konulardan birisi de güvenlik konusu. Her ne kadar aslında çok fazla gündeme gelmese de Instagram’ın arka planda sürekli olarak güvenlik güncellemeleri de yayınlanıyor.

Instagram’ın sistemsel olarak güvenliğini sağlamak amacıyla yayınlanan bu güvenlik güncelleştirmeleri bir kenara dursun Instagram’ın kullanıcıların kişisel bilgileri için de güvenliği ön planda tuttuğunu da söylemek gerekiyor. Bu şekilde Instagram’ın kullanıcılara sunduğu özellikler arasında en çok işe yarayanı ise kullanıcı bilgilerinin güncellenebiliyor olması. Yani diyelim ki üye olduğunuz mail adresinizi kaybettiniz ya da giriş şifrenizi hatırlamıyorsunuz. Bu durumda Instagram doğrudan bilgilerinizi güncelleyerek sorunu çözmenize de izin vermekte. Genel olarak şifre değişikliğinin nasıl yapılacağı artık bilinen konulardan bir tanesi. Bunun dışında asıl merak edilen konulardan birisi ise şifre değişikliği dışında tüm bu profil bilgileri güncelleme işlemlerinin nasıl yapılacağı. Peki, bakalım Instagram hesabımızın profil bilgileriniz nasıl değiştirebiliriz?

  • Bunun için öncelikle Instagram hesabınıza girmeniz gerekiyor. Web sürümü üzerinden ya da yeni yayınlanan Instagram bilgisayar uygulamasından hesabınıza girdikten sonra ise yapmanız gereken profil bölümüne giriş yapmak. Öncelikle profil sekmesine giriş yapıyorsunuz.

Instagram-mail-değiştirme

  • Profil sekmesine girdikten sonra ise buradan da “profil düzenle” kısmına girmeniz gerekiyor. Profil düzenleme kısmı Instagram’da kullandığınız tüm kişisel bilgileri düzenleyeceğiniz kısım. Buradan kullanıcı adınızı, kişisel bilgilerinizi değiştirebileceğiniz gibi e-posta adresinizi de değiştirebiliyorsunuz. Bunun dışında isterseniz profil fotoğraflarınızı ve profil tercihlerinizi de değiştirmeniz mümkün.

Tüm bu işlemlerle beraber Instagram hesabınızı tam olarak yönetmeniz mümkün. Bunun dışında şifre değişikliği ya da benzeri güvenlik bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız da yine aynı kısmı kullanmanız mümkün. Burada dikkat edeceğiniz nokta akıllı telefon uygulamasından ziyade web sürüm üzerinden giriş yapmak. Zira bu şekilde daha rahat düzenleme yapabiliyorsunuz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Puzzle With Instagram Uygulaması İle Bambaşka Bir Instagram Deneyimi

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/youtube/yorum

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +