Instagram Emojileri Kullanarak Takipçi Kazanma

Instagram Emojileri Kullanarak Takipçi Kazanma

Sosyal medyada takipçi kazanma işlemi sanıldığı kadar kolay bir işlem değil. Paylaşımlarında Instagram emojileri kullananlar doğru kullanım ile metin yazılarına görsel zenginlik katıyor buda bir kitlenin oluşmasına neden oluyor. Zira kalıcı bir takipçi kitlesi oluşturabilmek için mutlaka beğeni toplayan paylaşımlar yapmalı ve sürekli kullanıma dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde takipçi kazansanız bile ne yazık ki kazandığınız takipçinin kalıcı olduğunu söylemek yanlış olur. Bu şekilde anlık takipçiler kazanmak ise hesabın değerini arttırmayacağı gibi sosyal medyada fenomen olmak isteyen kullanıcılarında elinin boş kalmasına neden olacaktır. Bu nedenle gerek Instagram, gerek Twitter gerekse de Facebook gibi uygulamalardan takipçi kazanmak için mutlaka işin başında sağla bir çalışma yapmak gerekiyor.

Bunun için tercih edebileceğiniz birkaç farklı yöntem var. İlk olarak şunu belirtelim ki özellikle Instagram ortamında fenomen olmak ya da en azından bir takipçi kitlesine sahip olmak istiyorsanız mutlaka düzenli olarak fotoğraf paylaşmanız gerekiyor. Paylaşımlarınıza birkaç hafta, bir ay, bir yıl gibi bir ara vermeniz hesabınızın değersiz hale gelmesine neden olacaktır. Instagram içinde bu durum olumlu olarak karşılanmayacağından aktif kullanıcı olarak değerlendirilmeyebilirsiniz. Nitekim daha önce Instagram tarafından yapılan açıklamalarda sahte hesap ve aktif kullanım yapmayan bu şekilde hesapların kapatılabileceği belirtilmişti. Bu yüzden işin başından temkinli olmak ve aktif bir kullanım yapmak önemli. Bu aşamayı geçtikten sonra artık yavaş yavaş takipçi kazanmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Çok Daha Fazla Takipçi Kazanmak İçin Neler Yapılmalı

Etiket kullanımı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram uygulamasında da büyük öneme sahip olan bir özellik. Yaptığınız paylaşımların hangi konu ile ilgili olduğunu mutlaka etiketlerle belirtmeniz gerekiyor. Sistemi biraz anlatmak gerekirse, paylaştığınız fotoğraflarda kullandığınız etiketler Instagram’ın etiket sayfalarında görüntüleniyor. Bu durumda ilgili etikete ait paylaşımınız da sizin gibi aynı etiketi kullanan kullanıcılarla beraber Instagram ortamında görüntüleniyor. Bu sayede bir etiketle beraber çok daha fazla kişinin paylaşımınızı görmesini sağlayabiliyorsunuz. Standart etiket kullanımı bu kadar önemli. Bunun dışında birde emoji etiket kullanımı bulunuyor. Emoji etiket kullanımı Instagram’ın son dönemde kullanıcılara sunduğu bir hizmet. Yaptığınız paylaşımlarla ilgili emoji etiketlerini mutlaka kullanmanız gerekiyor. Emojilerin kullanılması takipçi çekmek için çok daha etkili bir yöntem. Zira emoji sayısı sıradan etiket sayısına göre daha sınırlı ve bu durum çok daha fazla kullanıcının etiket sayfasını ziyaret etmesi anlamına geliyor. Tüm bunlarla beraber unutulmaması gereken bir nokta var.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Etiket kullanımını bu kadar önemli fakat kararında etiket kullanımı şart. Yani tek bir paylaşım için yüzlerce etiket eklemek takipçi kazandırmayacağı gibi paylaşımınızın değerini de düşürecektir. Bunun yanında ppopüler etiketleri kullanmaya da dikkat edin. Son dönemde popüler olan etiketlerden örnek vermek gerekirse; #love #ysmphotoblog #tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #iphoneonly #instagood #bestoftheday #instacool #instago #all_shots #follow #webstagram #colorful #style #yeşimmutlu, ülkemizde ise #selfiebakani #asansordeyiz #türkblogger

Instagram takipçi
Instagram emoji desteği

Yer bildirimi yapmanın etkisinden bahsedelim. Instagram’ın yer bildirimi konusunda ciddi bir çalışması var. Hatta hemen her kullanıcının yaptığı paylaşımlarla oluşturulmuş bir paylaşım haritası olduğunu da söylemek lazım. Fotoğraflarda bu şekilde yer bildirimleri yapmak ise aynı bölgede bulunan kullanıcılarla kısa bir süre içerisinde iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Etiket kadar etkili olmasa da yer bildirimlerinin de takipçi kazanma konusunda etkisinin olduğu kesin. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Zira paylaşımları yaptığınız konumların adres haritasında yer almasını istemiyorsanız da mutlaka yer bildirimlerini kapatmanız gerekiyor.

Instagram yer bildirimi
Instagram etiketleri

Takipçi Sayınızı Artırmak İçin Sürekli Etkilişimde Olun

Instagram’da kalıcı takipçi kazanmak için artık diğer kullanıcılarla iletişime geçmek oldukça önemli. Size uygun profilleri mutlaka gezmeniz ve beğendiğiniz paylaşımlara da yorumlar eklemeniz gerekiyor. Tabi bu noktada da dikkat edilmesi gereken birçok hususun olduğunu söylemek gerekiyor. İlk olarak şunu söyleyelim ünlü isimlerin ya da fenomen kişilerin hesaplarına girerek “takibe takip, takip edeni takip ederim” gibi ifadelerin kullanılması artık takipçi kazandırmak yerine takipçi kaybettirmeye başladı. Bunun yerine paylaşımla alakalı sohbet niteliğinde konuşmalar ve yorumlar yaparak kullanıcılarla iletişime geçmek oldukça etkili. Zira Instagram’da bu şekilde kullanıcıların iletişimde kalmalarını istiyor ki yeni güncellemelerde bu konuda ne kadar kararlı olduklarını gösteriyor. Kısacası Instagram’da sürekli aktif bir profil sergilemek önemli.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook Messenger ile Instagram Arasında Kişi Aktarımı Özelliği Geliyor
Instagram takipçi
Instagram takipçi kazanma

Yaptığınız paylaşımların sadece görsel içermesi takipçi kazanmanız için yeterli değil. Yaptığınız paylaşımlarda bir ruh olduğunu ve bir şeyler anlatmak istediğinizi mutlaka kullanıcılara gösterin. Sadece fotoğrafların hikâyeleri bile takipçilerinizle yeni konularda sohbet açmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede çok daha kalıcı kullanıcılar elde etmeniz mümkün.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Fotoğraflar Kaybolyor Kaybolmasın Gitmesini İstemiyorum Sorunu Çözüm

Instagram takipçi
Instagram fotoğraflarının hikayesi

Hesabınızla ilgili tüm bu detayları yerine getirmeniz elbette ki takipçi sayınızın armasına fayda sağlayacaktır. Fakat paylaştığınız resimlerinde mutlaka etkili resimler olması gerekiyor. Aksi halde hesabınızın dikkat çekiciliğini yitirebilirsiniz. Bunun için mini bir araştırma içerisine girmekte yarar var. Zira Instagram’ın bilinen filtrelerinin yanı sıra üçüncü parti geliştiriciler tarafından yapılmış filtrelerde var ki bu filtreler animasyonlardan montaja kadar hemen her işlemi yapmanız mümkün. Bu durumda hesabınızın çok daha fazla ilgi çekmesini sağlayacaktır. Doğal olarak resimlerinizi beğenen bir kitle oluşturmanız da mümkün hale gelecek.

Instagram takipçi
Instagram filtreleri

Fark Yaratan Paylaşımlar Yapın

Yaptığınız paylaşımlarında sıradanlıktan çıkan paylaşımlar olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bir örnekle bu durumu açıklamak istersek geçtiğimiz ay bu konu üzerine bir deney yapıldı. Deney için İngiliz manken Stina Sanders kullanıldı. Güzel manken hali hazırda Instagram fenomeniyken yaptığı paylaşımlarda değişikliğe gitme kararı aldı. Çekici isim makyajlı ve şaşalı farklı tarz paylaşımlarından vazgeçerek günlük hayatına dair paylaşımlar yapmaya başladı. Beklenmedik bir gelişme ile ünlü ismin çok kısa bir süre içerisinde 100 bin takipçisini kaybettiği görüldü. Bu deneyden de anlaşılacağı gibi fark yaratamayan sıradan kullanıcılar için fenomenlik oldukça zor. Öyle ki konu üzerine biraz düşünmeli ve yapabileceklerinizi değerlendirmelisiniz.

Instagram'da fark yarat
Instagram popüler olma

7. Son Olarak Takipçi Satın Almatı Deneyin

Baştan sona kadar saydığımız bütün işlemler Instagram takipçi sayısına etki eden oldukça önemli etkenler. Tüm bunların dışında hesabınızın biraz daha desteklenmesini istiyorsanız deneyeceğiniz en iyi yöntemde takipçi satın alma. Zira takipçi satın alma işlemi çok daha kısa bir süre içerisinde popüler olmanızı sağlayabilir. Çünkü çok sayıda takipçisi olan hesapların daha fazla ilgi çektiği ve daha fazla takipçi kazandırdığı biliniyor. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta takipçi alacağınız site. Zira piyasa da bu konuda destek veren site çok olmasına karşın güvenilir bir hizmet bulmak oldukça zor. Bu nedenle size 7/24 destek sunan sitleri tercih etmeli ve yüzde yüz gerçek takipçileri seçmeniz oldukça önemli. Bu hususa da dikkat ederek tüm bu işlemleri düzenli olarak uygulamanız kalıcı bir takipçi kitlesine sahip olmanızı sağlayacak. Kısa süre içerisinde böylelikle fenomenliğe kadar giden bir yol çizebilme ihtimaliniz var.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sohbette Tutma Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Instagram Kullanıcı Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Instagram 400 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştığı andan itibaren artık sosyal medyanın devlerinden biri olarak anılmaya başladı. Sektörde başı çeken Facebook uygulamasının kanatları altında olmasından mı yoksa sürekli yeniliklerle karşımıza çıkmasından mı bilinmez ama Instagram artık Twitter’ın bile önüne geçerek kendisini kabul ettirmeyi başarmış bir uygulama. Hal böyle olunca sürekli popülerliği ile ön plana çıkan uygulamada kullanıcılarda popülerlik yarışına girmiş durumda. Instagram’da popüler olmanın getirdiği artıda göz önünde bulundurulacak olursa bu durumu doğal karşılamak gerekiyor. Zira Instagram fenomeni olup elde ettiği gelir ile işlerini bırakan kullanıcılarla karşılaşmaya başladık.

Bu durumda fenomen olma çabası içerisine giren kullanıcılara aslında Instagram’da bazı ipuçları veriyor. Düzenli hesap kullanımı, etkileyici görseller derken şimdide fenomen olmak ve takipçi çekmek için etikette emoji kullanımı ön plana çıkmaya başladı. Instagram bu kullanımı yakın zamanda açıklamış ve artık emojilerinde etiket yerine geçtiğini duyurmuştu. Görsel bir simgenin ön plana çıkmasını sağlayan emoji kullanımın ise takipçi sayısına epey bir etkisi oluyor. Özellikle etiket için kullanılan emojilerde binlerce farklı üye bulunuyor. Haliyle bu durum emoji kullanımı yapan kişiler arasında bir etkileşim olmasını sağlıyor. Bu yolla binlerce kullanıcıyı da doğal olarak hesabınıza çekebiliyorsunuz. Kısacası fenomen olmak ya da biraz daha fazla takipçi kazanmak isteyen kullanıcıların mutlaka Instagram’ın da önerdiği gibi emoji kullanımına dikkat etmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/yabanci-bot

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Emojileri Kullanarak Takipçi Kazanma
4.5 (90.56%) 197 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir