Instagram En Beğenilen Hesaplar Açıklandı

| Aralık 03, 2016 | Sosyal Medya| 2 Comments*/?>

Şimdilerde 500 milyonun çok daha üzerine çıkmaya başlayan kullanıcı sayıları ile sosyal medya devlerinden biri olan Instagram en beğenilen hesapları açıkladı. Instagram hemen her sene olduğu gibi bu senede yıl sonuna doğru yine bir senenin değerlendirilmesi ile gündeme geldi. Bu kez ne yeni özellikleri ne yeni güncellemeleri ne de Snapchat uygulamasından aldığı yeni özellikleri değil bu kez doğrudan Instagram’ın en çok beğenilen kullanıcıları ve paylaşımları gündem oldu. 2016 yılının sonlarına doğru açıklanan verilerle beraber listede ise pek fazla sürpriz sonuçlarında elde edilmediğini de hemen belirtelim. Zira açıklanan liste aslında beklenen fenomenlerden oluşuyor.

Instagram’ın Zirvesindeki İsim Değişmedi

Uzun süredir Instagram’ın zirvesindeki isim olarak bilinen ünlü şarkıcı Selena Gomez’in hala listede ilk sırada yer aldığını belirtelim. Instagram’ın birçok rekorunu elinde bulunduran Selena Gomez’in son takipçi sayısının ise 103 milyon kişi olması da aslında listede ilk sıralarda kimin olduğunu da ortaya koyuyor. 2016’nın en beğenilen paylaşımları içerisinde yine Selena Gomez’in paylaşımları üst sıralarda yer alıyor. Listenin zirvesindeki paylaşım ise ünlü ismin 5.9 milyon beğeni aldığı paylaşımlardan bir tanesi. Ardından gelen diğer 3 en beğenilen fotoğraflarda yine Selena Gomez’e ait. Ünlü ismin hemen ardından gelen kullanıcı ise yine bir diğer fenomen Taylor Swift oldu. 90 milyonun üzerinde takipçisi olan Taylor Swift’in de listede yer aldığını da söylemek gerekiyor.

Kendall Jennar Instagram fenomenleri artık sadece sosyal medyada değil real hayatta da ünlü olmaya başladı. Hatta fenomenliği gelir getiren bir meslek haline getirenler bile ortaya çıkmaya başladı. Bu durum doğal olarak Instagram fenomenlerine duyulan ilginin de artmasına neden oldu. Zira diğer kullanıcılar artık fenomenlerin paylaşımlarını merakla beklemeye başladı. Bu durumun farkında olan Instagram yetkilileri hemen her yıl düzenli olarak Instagram takipçi listelerini de açıklıyor. Oldukça büyük oranda ilgi gören bu listelerle beraber Instagram en beğenilen yorumlar en beğenilen paylaşımlar gibi ayrıntıları da paylaşmayı ihmal etmiyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Özgü Namal Evde Doğum Yaptı

Bu bağlamda en merak edilen konu en çek beğenilen paylaşımın hangisi olduğuydu. Bu konuda geçtiğimiz sene Kim Kardashian’ın kardeşi Kendall Jennar liderliği elinde bulunduruyordu. Sadece tek resimle 2 milyon beğeni almış olan isim bu senede liderliği elinden bırakmadı. Zira bu kez beğeni sayısı 3.2 milyona ulaştı. Bununla beraber aynı resim liderliği korudu. Bunun yanında zirveyi takip eden isimlerin başında ise Instagram’ın lideri Taylor Swift oldu. Zira fenomen isim bu kez en çok beğeni toplayan 5 resmin sahibi. Ama yine de liderliği eline alması biraz zor gibi. Arada yaklaşık 1 milyon kullanıcı olması bu durumu ana nedeni. Bununla beraber yılın son zamanlarına doğru rakamların da pek fazla değişmesi beklenmiyor. Yani başka bir değişle bu son rakamların 2015 yılı resmi rakamları olacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/video-goruntuleme

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

2 Comments

  • Cemre dedi ki:

    Bende beğendim bunların çoğunu harbiden gerçek bi liste çıkmış tüm arkadaşlarımda beğeniyor bu insanları

  • Neva Taşçı dedi ki:

    Benim bunların arasında beğendiğim yok nedense hep bi ters gidiyoruz baba bu gidiş nereeyeeee

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +