Instagram Engelleme Sınırı Var Mı?

Instagram Engelleme Sınırı Var Mı?

Teknolojinin hızla yayıldığı bu dönemde kullanılan en önemli sosyal medya araçlarının başında artık Instagram var. Facebook tarafından satın alınan Instagram uygulaması içinde birçok özellik de aktif edildi. Zaman içinde kullanıma bağlı olarak özellikler de genişletildi. Son güncellemelerden biri story yani hikaye uygulaması güncellenmişti. Güncelleme içinde instagram engelleme sınırı bu yeniliklerden biri.

Kullanıcılara Filtre Özelliği

instagram engel sınırıHikaye uygulamasının geliştirilmesi ile kullanıcılar arasında filtreleme özelliği de en çok kullanılan seçeneklerden biri haline geldi. Filtreleme özelliğine engelleme sınırı da diyebiliriz. Engelleme sınırı ile istediğiniz kişilerden profilinizi ve hikaye paylaşımlarınızı gizleyebilirsiniz. Peki önemli olan nokta bu engelleme sınırının ne kadar olduğu ile ilgili.

2018 yılında daha çok pratik ve özel bir uygulama haline gelen Instagram, günlük beğeni, dm sayısı, hashtag sınırı, kişi engelleme ya da engellemeleri kaldırma, yorum atma, takipçi kabul etme ve takip etme sayısı olarak her konuda belli sınırlara sahiptir. Bu sınırlamaların getirilmesinin sebebi zaman zaman hesabınızın spam olarak algılanması ile ilgilidir. En çok sevilen durumlar ve en çok takip edilen kişiler en başta görülebildiği gibi az ilgi gören post ve kişiler de geri planda kalmaktadır.

Instagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

instagram engel kaldırmaHoşlanmadığınız ya da spam olarak algıladığınız kişileri engellemek istediğiniz zaman sadece birkaç adım uygulamanız yeterli olacaktır. İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından ayarlar kısmına gelin. Ayarlar sekmesinde engellenen kişiler şeklinde bir kısım göreceksiniz. Bu kısımda karşınıza engellenen kişi listesi çıkacak. Buradan istediğiniz şekilde engelleri kaldırabilirsiniz. Kişiyi engellemek için de profiline gelmeli ve 3 nokta ibaresine tıklayarak engelle butonuna tıklamalısınız. Kısa adımlar ile hem engelleyebilirsiniz hem de yine kolaylıkla engellemeleri kaldırabilirsiniz.

Kişi Engellemeleri Kaldırmanın Sınırı

Bir kullanıcıyı engelledikten sonra hemen engellemeyi kaldırmak bazen mümkün olmayabilir. 24 saat kadar beklemeniz gerekebilir. Bunun yanında kişinin kendi hesaplarının da engel yemesi söz konusu olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Kişinin Kendi Hesabı Nasıl Ve Neden Engellenir?

Spam olarak hesabı kullanmak ve uygulama içinde ard arda işlem yapmak Instagram yöneticileri tarafından hesabınızın engellenmesine sebep olabilir. Aynı gün içinde çok fazla kişi takip etmek, beğeni ya da yorum atmak engelleme sebepleri arasındadır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir