Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 6 Altın Tavsiye

Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 6 Altın Tavsiye

Instagram’da takipçi kazanmak için son dönemde kullanıcılar çok daha yoğun çaba harcamaya başladı. Zira artık Instagram 00 milyonun üzerinde kişinin bulunduğu bir platform ve bu alanda fenomenliğe imza atmak ya da en azından hatırı sayılır oranda takipçi elde etmek kullanıcıların sosyal medya konusunda epey bir beğeni toplamalarını sağlıyor. Hemen her Instagram kullanıcısının da daha fazla takipçi kazanmak istediğini de düşünürsek takipçi kazanma konusunda Instagram’da birbirinden ilginç birçok yöntem denendiğini de söyleyebiliriz. Bu konuda ise geçtiğimiz günlerde oldukça tanınmış Instagram fenomenlerinden kullanıcılara takipçi kazanma konusunda yeni öneriler geldi. Peki, bakalım instagram takipçi kazanma yolları neler.

Sadece Selfie Çekimlerinden Uzak Durmak

Selfie akımı Instagram’ın en çok ilgi gösterilen akımlarından biri oldu. Sadece en çok ilgi gören akım değil bunun yanında en çok paylaşım yapılan akımında yine Selfie akımı olduğunu söylemek gerekiyor. Öyle ki şu an bile Instagram’da en çok paylaşım yapılan türler arasında Selfie paylaşımları ilk sıralarda yer alıyor. Fakat Instagram fenomenlerine göre her ne kadar hala en çok paylaşım yapılan türler arasında olsa da sadece Selfie ağırlıklı paylaşımlar yapmak artık takipçileri sıkmaya başladı. Instagram ‘da takipçi arttırmak için buna dikkat edin… Haliyle sadece Selfie tarzı paylaşımlar yapmanız takipçi kaybetmenize bile neden olabilir. Bu nedenle Selfie paylaşımlarının yanında çok daha ilgi çekecek paylaşımlar yapmakta yarar var.

instagram-takipçi

Resimlerinizde İlgi Çeken İletiler Kullanın

Instagram’da fenomen olan kullanıcılara göre Instagram’da sadece resim paylaşmanızın pek fazla bir etkisi yok. Resim paylaşmanızın yanı sıra kullanıcıların resimlere ekleyeceği iletilerinde oldukça önem verilen konulardan biri olduğun da söylemek gerekiyor. Zira paylaştığınız fotoğrafın hikayesini hatta paylaştığınız fotoğrafla ilgili kendi yorumlarınızı ileti olarak yazmak takipçilerin paylaşımınıza daha fazla yorum yapmasına ve paylaşımınıza daha fazla ilgi göstermesini sağlayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

instagram-takipçi

Tutarlı Olmak

Verilen bir diğer tavsiye ise Instagram paylaşımlarında tutarlı kalmak. Hemen her tema ile ya da hemen her fotoğraf düzenleme programını kullanarak sürekli olarak farklı temalara veya efektlere sahip olarak paylaşımlar yapmak yerine temalar ve paylaşım stilleri konusunda tutarlı olmak Instagram’da tarzınızı yansıtmanızı sağlayacağı için daha fazla takipçinin hesabınıza ilgi göstermesini sağlayacaktır. Bu sayede sizin ilgi alanlarınıza ilgi duyan birçok kullanıcının hesabınızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

instagram-takipçi

Takipçi Konusunda Israrcı Olmamak

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise takipçi konusunda itici derecede ısrarcı olmamak. Özellikle takip için sürekli paylaşımlarınızda takip etiketleri kullanmanız daha fazla takipçinin hesabınıza gelmesini sağlamayacağı gibi birçok takipçiye de itici gelebiliyor. Bu durumda da yeni takipçi kazanmak bir yana dursun var olan takipçilerinizi bile kaybetme durumu söz konusu olabilir. Bu tarz bir olumsuzluk yaşamamak için followback tarzı etiketleri sürekli paylaşımlarınıza eklemekten vazgeçin.

Instagram video
Instagram takipçi

Özgün Olun

Belki de Instagram ’da takipçi kazanmak için verilen öneriler arasından en önemlilerinden birisi özgün olmak. Paylaşım türlerinizi fenomen hesaplarda yer alan paylaşım türlerine göre belirlemek ya da bu hesaplarda yapılan paylaşımlara kopya paylaşımlar yapmak hesabınızın kopya bir hesap olarak değerlendirilmesine neden olacaktır. Bunun yerine özgün kendinizi yansıtan paylaşımlar yapmanız çok daha fazla takipçi kazanmanız için yeterli olacaktır.

Instagram yeni güncelleme
Instagram takipçi kazanma

Instagram Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Uygulamalarından Paylaşın

Instagram takipçi kazanma yolları dediğimizde en çok dikkat çeken yöntemlerin başında Instagram paylaşımlarınızın diğer sosyal medya platformlarında boy göstermesi gelmektedir. Sosyal medya uygulamalarının hemen hepsinin kendisine göre bir kullanıcı kitlesi olduğunu biliyoruz. Instagram’da 500 milyon kullanıcı, Facebook genelinde 1,5 milyar üzerinden kullanıcı, Twitter’ın 300 milyon üzerinde kullanıcısı ve böyle devam ediyor. Haliyle hemen her sosyal medya uygulamasında ciddi bir takipçi kitlesi var. Haliyle Instagram hesabınızda daha fazla takipçi kazanmak istiyorsanız mutlaka Instagram hesabınızı diğer sosyal medya uygulamalarından da paylaşmanız gerekiyor. Bu sayede hem kullanıcıların sizin hesabınızı tanımasını hem de çok daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza olanak sağlamış oluyorsunuz ki bu durumda da sizin ilgilendiğiniz alanlarla ilgilenen çok daha fazla kullanıcıya ulaşmanız da mümkün oluyor. Haliyle bu şekilde takipçi kazanma şansınızda çok daha fazla artacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İnstagram da takipçi sayısı arttırmak için en önemli etkenlerdrn bir tanesi doğla olmak. Sürekli hastag doldurulmuş selfieler kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Bu sebeple birbirinden farklı şekillerde çekilmiş kaliteli fotoğraflar, arasıra paylaşılan dikkat çekici resimler belirli bir kitle yakalamak için yeterli olacaktır