Instagram Focus Özelliği Ortaya Çıktı

Instagram Focus Özelliği

Instagram Focus Özelliği, geçtiğimiz aylarda konuşulmaya başlayan bir özellik olarak bildiğimiz Portre modunu ortaya çıkardı.

Yaklaşık 1 ay kadar önce Instagram’ın geliştiriciler için yeni bir beta sürümü yayınladığını gördük. Instagram tarafından yayınlanan bu beta içerisinde ise çok önemli yenilikler ortaya çıkmıştı. İlk yenilik, Direct bölümüne gelecek olan güncellemeler olmuştu. Bunun dışında arşiv sistemi içinde bir yenilik gördük. Fakat tüm bunları bir kanara bırakıp, sistem konusunda çıkacak olan yeniliklerden söz edecek olursak, en çok konuşulan kısım Portre özelliği oldu.

Direk olarak ortaya çıkarılmış ve özellikleri paylaşılan bir mod görmedik. Android için yayınlanan beta APK dosyalarının içerisinde yer alan bir detay, yeni modu gösterdi. Parçalanan kodlar içerisinde “Portre.mod.apk” şeklinde bir mod olması, Instagram’ın bu özellik üzerinde çalıştığını göstermişti. Şimdi ortaya çıkan yenilikler ise söz konusu modun nasıl kullanılacağını gösterdi. Instagram Focus Özelliği adı ile gelecek yeni özelliğin detaylarına geçelim.

Instagram Focus Özelliği Geliyor!

Akıllı telefonlarda kullanılan ve çok daha detaylı çekim yapılmasını sağlayan Portre modunu yansıtacak olan Instagram Focus Özelliği, hikaye bölümüne eklenecek. Sistemin hakkında bilgi veren Instagram yetkilileri, yeni modun bir kamera modu olarak kullanılacağını açıklandı. Instagram hikayeler bölümünün altında yer alacak bir mod olarak göreceğimiz Focus modu, Superzoom ve Boomerang modu gibi seçilecek.

Instagram Focus Özelliği

Instagram Focus Özelliği için modu seçtikten sonra, kamera ekranının açıldığını göreceksiniz. Burada uygulama sizden bir yüz tanımlamanızı isteyecek. Kullanıcılar tarafından tanımlanacak olan yüz, kamera tarafından algılanacak. Find a face yazısını gördükten sonra, yüzünüzü göstermeniz ve tanıtmanız gerekiyor. Kamera yüzü algıladıktan sonra ise Portre modu devreye girecek.

Portre modu sayesinde yüzün netliği artırılacak ve arka planların tamamı bulanıklaştırılacak. Sadece yazılım artısıyla beraber doğrudan Instagram’ın kamera uygulaması içerisinde çalışacak olan programın, hemen her akıllı telefon için destek verip vermeyeceği ise bilinmiyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  X-Men: Apocalypse İçin Yeni Bir Karakter Görüntüsü Daha Geldi

Instagram Focus Özelliği

Yani şöyle ki, akıllı telefonunuzun kamerası Portre modunu desteklemiyor ya da bu mod için gereklilikleri sağlamıyor olsa bile, söz konusu özelliği kullanmanız mümkün olacak mı? Bilemiyoruz. İlk gelen bilgiler bunun mümkün olduğu yönünde detaylar paylaşmış olsa da hala kesin bir bilgi yok.

Şu an için Instagram Focus Özelliği modu için doğrudan Google ile çalışıldığı biliniyor. Android cihazların uyum sürecinde yazılım desteğinin bu şekilde verileceğini biliyoruz. Denemeleri devam eden yeni modun yayınlanmasının ardından çok daha fazla bilgi paylaşımı yapacağız. Şu an bildiklerimiz bu şekilde.

Instagram Focus Özelliği Ortaya Çıktı
5 (100%) 1 vote[s]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +