Instagram Fotoğraf Engelleme Yöntemi

| Eylül 29, 2014 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram ipuçları

Artık bazı insanlardan sıkıldınız mı? Silemiyorum ama görmekte istemiyorum diyorsanız işte en doğru yerdesiniz instagram fotoğraf engelleme ile artık daha güzel bir Instagram sizi bekliyor. Bildiğiniz gibi Instagram 200 milyon gibi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış bir sosyal platform. Instagram’ın bu kadar popüler olması birçok kullanıcının daha Instagram’ı tercih etmesine neden oluyor. Durum böyle olunca da sürekli olarak yeni fotoğraf paylaşımları ve video paylaşımları yapılıyor. Bu durumda ise yapmanız gereken en yararlı şey arkadaşlarınızı veya sizi takip eden kullanıcıları engellemek yerine direk olarak fotoğrafları engellemek olacaktır. Bu sayede hem arkadaşlarınızın kalbini kırmamış olur hem de gereksiz yere takipçi kaybı yaşamamış oluyorsunuz.

Saat başı gönderilen bu fotoğraf paylaşımlarını engellemek ve bu paylaşımlardan korunmak için ise yapmanız gereken oldukça basit işlemler var. Bunun için öncelikle arkadaşlarınızda gelen mesajlara direk ulaşmanızı sağlayan sağ taraftaki Direct sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ardından karşınıza seçtiğiniz kullanıcılar ile alakalı olarak gelen bölümde her hangi bir mesaja tıklıyorsunuz. Tıkladığınız bu mesajı işaretledikten sonra ise sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklamanız ve ayarlar kısmını açmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise yapmanız gereken bu kullanıcıdan gelen mesajları yok say seçeneğini seçmek. Bu sayede instagram fotoğraf engelleme artık bu kullanıcının sizi rahatsız eden hiçbir paylaşımı ile karşı karşıya kalmamanızı sağlar. Böylece hem takipçi sayısı kaybetmemiş oluyor. Hem de direk olarak kullanıcılar ile muhatap olmaktan kurtuluyorsunuz. Ayrıca kullanıcı yaptığınız bu işlemin farkına da varmıyor.

Instagram Otomatik İçerik Engelleme Sistemi

Instagram’ın artık ne kadar büyük bir platform haline geldiğini söylemeye gerek yok. Zira Instagram’ın sadece aktif kullanıcı sayısı bile ne kadar büyük bir sosyal medya uygulaması olduğunu kanıtlıyor. Hal böyle olunca uygulama ne kadar büyük ne kadar gelişirse uygulamaya gösterilen özende o kadar arttırılıyor. Bunun yanında uygulama daha geniş bir alana yayıldığı için yeni güvenlik sorunları da baş göstermeye başlıyor. Özellikle yapılan paylaşımların güvenliği ve kontörlünü sağlamak oldukça zor. Instagram’da bu nedenle insan gücünden ya da insan dikkatinden yararlanmak yerine yine kendi geliştirdiği otomatik içerik engelleme sistemini kullanıyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Sosyal Medyanın Hastalığı Da Çıktı

Fakat bu sisteminde yüzde yüz başarılı olduğunu söylemek zor. Aslında geçtiğimiz haftaya kadar otomatik içerik engelleme sisteminin oldukça başarılı olduğu düşünülüyordu. Neredeyse hatasız paylaşım kontrolü yaptığı düşünülen sistem geçtiğimiz hafta pasta süsünü kadın göğsü olarak tanımlamış ve kullanıcıyı sistemden engellemişti. Kullanıcının şikayeti üzerine konunun ortaya çıkmasının ardından ise Instagram yetkilileri hemen harekete geçti. Yetkililer sessiz sedasız söz konusu sisteme mini bir güncelleme getirdi. Söz konusu güncellemenin neleri kapsadığı ya da ne şekilde yapıldığı konusunda bir bilgi yok. Sadece bu sistem tabanlı mini bir güncellemenin uygulamaya yüklendiği biliniyor. Söz konusu hata nedir? Bu hata çözüldü mü? merak konusu.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/youtube/dislike

Instagram Fotoğraf Engelleme Yöntemi
4.5 (90.22%) 464 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +