Instagram Gelişim Süreci

Instagram'ın Gelişim Süreci

İnstagram sosyal ağların arasına Ekim 2010 yılında katıldı. İlk katıldığında güzel yorumlar alan İnstagram gelişim evresi 1 2 ay sonra sosyal ağ devleri arasına girebileceğini kanıtladı. İnstagram ilk olarak Apple’ın mobil devleriyle çalışmaya başlayan ve Nisan 2010’da Android’e gelen büyük çapta büyüme gösterdi. Bu büyüme diğer sosyal ağların dikkatini üzerine çekti. Facebook bu büyüyüşü kendi bünyesine katmak istedi. 11 çalışanı ile birlikte İnstagram’ı 1 milyar dolara satın aldı. İnstagramı çalışanlarıyla almasının en büyük sebebi ise İnstagram’ın Facebook’un bünyesinde olmasına rahmen Facebook’tan bağımsız olabilmesiydi. Yani çalışanlarınla beraber alarak İnstagram’ın Facebook’un etkisine girmemesi sağlandı. İnstagram ilk açıldığında bünyesinde 4 adet fotoğraf filtresi bulunduruyordu. Daha sonra bu fotoğraf filtre sayısı zamanla artarak 19 aktif filtreye ulaştı. Ama bu filtreleri 2.0 instagram versiyonuna geçtiğinde geride bıraktı.

İnstagramın en çok kullanılan filtresi yüzde 15 ile Amaro, instagram bulunan filtrelerin efendisi olarak gösterilen Amaro kullanıcılar tarafından da büyük oran da kullanılmaktadır. Diğer en çok kullanılan filtrelerden biri ise Valencia isimli filtredir. Bu filtre ise kullanıcılar tarafından beğenilmektedir.
Ülkemiz olan Türkiye’de en çok fotoğraf paylaşımı ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’da yapılmaktadır. İstanbul’da yapılan fotoğraf paylaşımlarının çoğu İstanbul manzarasıdır. Deniz olmayan illerde çok fazla manzara fotoğrafı çekilmediğinden dolayı deniz manzaralı fotoğraflar günümüzde moda olan selfie kadar dikkat çekmektedir. Deniz manzarası insanın içini ısıtmaktadır. Özetle anlatmak gerekirse İnstagram’a bugün bakmazsam olmaz diyebiliriz.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-igtv/yorum-satin-al

Instagram Gelişim Süreci
4.4 (88.66%) 134 votes

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Canlı Yayın Konuklar Özelliği İçin Yeni Açıklama

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +