Instagram Gif Bulamıyorum Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Instagram Gif Bulamıyorum Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Instagram ilk yıllarda paylaşım ve takip odaklıydı. Gün geçtikçe uygulama zenginleştirildi. Bugün insanlar video ve fotoğraflar paylaşabileceği uygun bir ortam haline geldi. Zaman içinde birbirlerini takip eden insanlar birbirilerine mesaj atabilmeye başladı. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan uygulama yeni güncellemelerle yeniliklere kapılarını açtı. Son günlerin en popüler yeniliği mesajlaşma ve hikâye bölümleri içerisine gelen gif özelliğidir.

Instagram gif özelliği nasıl kullanılır?

  • Mesaj bölümü: Mesajlaşırken gif kullanmak için konuşmak istediğiniz kişinin ekranına gelin. Mesaj ekranının sağ alt köşesinde + simgesine tıklayın. Otomatik olarak gif yazısı belirlenir. Buradan gif bölümüne tıklayarak karşısındaki kişiye istediğinizi gönderebilirsiniz. Hangi gifi beğendiyseniz onun üstüne tıklamanız yeterlidir.
  • Hikâye bölümü: İnstigram tarafından geliştiren bu yenilikte hikâyelere kolay bir şekilde gif ekleyebilirsiniz. Bu ekleme işlemini yapmak için hikâye yükleme işinden sonra sağ üst köşede yer alan gülen sürat simgesine tıklamanız yeterlidir. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza gif seçeneği çıkar. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman hareketli Emoji seçerek bunları hikâyelerinizde çok rahat kullanabilirsiniz. Bazı zaman burada gifler görünmeyebilir. Bu durumda mesaj bölümündeki çözüm önerilerini buraya da uygulayabilirsiniz.

Instagram gif bulamıyorum sorunu çözüm yolları nelerdir?

Instagram gif özelliği son günlerde yapılan güncelleme ile geldi. Birçok kişi mesajlarda ve paylaşımlarda artık instagram giflerini kullanmaya başladı. Gif kullanamama sorunu instagram uygulamasında yapılmış yanlış bir ayardan kaynaklanabilir. Uygulamanın güncellenmesi gerekirken bu bölüm güncellenmemiş olabilir. Bu sorunu çözmek için ilk etapta uygulamayı telefonunuzdan kaldırın. Kaldırma işleminden sonra uygulamayı yeniden yükleyin. Ayar sorunu yaşıyorsanız ayarlar yeniden sınıflanacağı için sorun otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Uygulamanız güncelleme istiyorsa son sürüm güncellemeyi yapmalısınız. Güncelleme sonrası gif bölümüne girerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Düzelme varsa sorun güncelleme kaynaklıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Yukarıda bahsettiğimiz noktaları uyguladığınız halde sorun çözülmediyse problem telefonunuzdan kaynaklanıyor olabilir. Sorunun telefonunuzdan kaynaklı olup olmadığını anlamak için hesabınıza başka cihazlardan giriş yapın. Gif ekleme sorunu başka cihazda oluşmuyorsa o halde sorun cihazınızla alakalıdır. Cihazı aldığınız yerle görüşüp teknik destek alarak sorunu çözebilirsiniz. Bazı durumlarda internetinizin zayıf olması gibi durumlarda gif sorunu yaşayabilirsiniz. Bu yüzden internet paketinizi iyi kontrol edin. İnternet paketini bittiyse instagram gif ekleme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sorunun internet kaynaklı olup olmadığını anlamak için wifi bağlantısını açın. Başka bir internetten bağlantı kurmayı deneyin. Başka bağlantıdan girdiğinizde sorun ortadan kalkmışsa sorun sizin internetinizle alakalıdır. Hemen internet sağlayıcı firma ile iletişime geçmelisiniz. İnternet bağlantısında kullandığınız tarifeyi değiştirebilirsiniz. Operatörle iletişime geçip teknik destek alabilirsiniz. Bu yazıda Instagram gif bulamıyorum konusu ile ilgili detaylı olarak sizi bilgilendirdik. Size anlattığımız bilgiler ışığında sorunu çözebilirsiniz. Umarım aradığınız sorulara cevap bulmuşsunuzdur.

Facebook sayfanızda ki postlarınız Facebook Türk Gerçek Beğeni ürünümüz ile popüler olsun.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagramda Arşivlenen Fotoğraflar Nasıl Geri Alınır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir