Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?

Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?

Instagram çağımızın en yaygın kullanılan sosyal medya platformu olarak hayatımızda olmazsa olmaz yerini sabitlemiştir. Artık günümüzde neredeyse herkesin kendi fotoğraf ve videolarını paylaştıkları Instagram profilleri mevcuttur. Instagram bu kadar hayatımızda yer edinmişken elbette ki bazı gizlilik endişeleri de söz konusudur. Nitekim kullanıcılar çoğu zaman kendi profillerini kendilerini tanımayan insanların görüntülemesini ve kendileriyle iletişim ve etkileşim kurabilmelerini istememektedirler. Dolayısıyla Instagram da bu anlamda kullanıcılara gizlilik seçenekleri sunmaktadır bunların başında da kullanıcıların profillerini sadece kendilerinin onay vermiş olduğu arkadaş çevrelerinin görebilmesini sağlayan bir Instagram gizli profiller seçeneği söz konusudur. Yani bu Instagram gizli profiller özelliğini kullanarak kullanıcılar kendi hesaplarını başka insanların erişiminden uzak tutmaktadır.

Bu durum üzerine bazen merak ettiğimiz insanların hesaplarına bakmak istediğimiz zaman bu hesap gizli uyarısıyla karşılaşmaktayız ve o kullanıcının hesabına erişememekte, profilini inceleyememekte, fotoğraflarına bakamamaktayız. İşte bu durumda da kullanıcıların en çok sordukları sorulardan birisi Instagram gizli profiller nasıl görülür sorusudur. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi ve nasıl görülebileceğine dair ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Gizli Profiller Niçin Bu kadar Önemlidir?instagram gizli profil görme

Pek çok kullanıcının kendine öz bazı gerekçeleri bulunsa da bunun aslında net bir cevabı bulunmamaktadır. Nitekim bu kişiden kişiye göre değişmektedir kimi insanlar eski sevgililerini kimi insanlar da eski arkadaşlarını takip edebilmek adına gizli profil görüntüleme meselesine odaklanmaktadırlar. Bu kişiler için de Instagram gizli profiller görüntüleme önem arz etmektedir. Bu anlamda da Instagram gizli profiller görüntüleyebilmek için çözüm yolları aramaktadırlar.

Instagram Gizli Profiller İçin Bir Çözüm Yolu Var mıdır?

Aslında günümüzde baktığımız zaman Instagram için böyle bir seçenek bulunmamaktadır. Ancak geçtiğimiz yıllarda Instagram uygulaması üzerinde yer alan bir hata sebebi ile belli başlı Instagram uygulamasını kullanan hesaplara gizli profil kullansalar da erişilebiliyordu. Ancak artık ne yazık ki günümüzde böyle bir durum söz konusu değil. Aslında internet üzerinde özellikle de ABD bazlı belli başlı pek çok Instagram gizli profiller gösterebileceğini iddia eden web siteleri de bulunmaktadır. Bu internet sayfalarına girdiğiniz zaman sizlere yazdığınız kullanıcı ismi karşılığında bu kişinin hesabını ve fotoğraflarını videolarını gösterebileceğini, sizlere erişime açabileceğini iddia etmektedirler ancak bu iddialar ve de vaatler elbette ki ücretsiz olmayacak bu yapılacak olan işlemler için sizlerden bir anket yapmanızı isteyecektirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram gizli profiller hilesi gibi isimlerle internet aleminde sık sık dolaşan bu web siteleri tamamen birer dolandırıcılık örneği olmaktadırlar. İnsanların iyi niyetlerini sömüren asla bir gerçekliği olmayan bu web sitelerinden uzak durunuz. Instagram kullanıcı izin vermedikten sonra sizlerin profil bilgilerinizi, profillerinizde paylaşmış olduğunuz videoları ya da fotoğrafları hatta hikayeleri veya sizlerin arkadaşlarınızı hiçbir şekilde başka insanlara hele ki web sitelerine sunmamaktadır. Dolayısıyla bu durumda bir dolandırıcılık yaşamak istemiyor iseniz bu web sitelerinden ve anketlerden uzak durunuz.

Fake Hesaplar

Kullanıcılar çoğu zaman kendi isimleri ve kullanıcı adları dışında fake yani sahte birer profil ile yeni hesaplar oluşturmaktadır ve oluşturdukları bu yeni hesaplar ile takip etmeyi istedikleri insanları takip edebilmektedir. Yani Instagram gizli profiller için bir web sitesi bulunmasa da kullanıcılar açtıkları sahte hesaplarla bu profillere erişebilmektedirler. Sizler için de Instagram gizli profiller görmeyi istiyor iseniz yapabileceğiniz en sağlıklı yol sahte bir hesap alarak bu gizli profil sahibi insanları o hesap üzerinden takip etmek olacaktır. Aksi takdirde maalesef sizi dolandırmak isteyenlerin ağına düşebilirsiniz.

Gizli profili görmek isterken etik yolların dışına çıkmanızı önermiyoruz. Fakat internet ortamındaki çeşitli uygulamaları kullanarak hesabınızın çalınmasını da göze almamalısınız. Hesabınız çalınmasa bile spam hesap haline getirilerek istemeyeceğiniz şekilde kullanılabilir.

Instagram gizli profiller nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram gizli profiller nasıl görülür konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Gizli Profil Nedir ?

Instagram gizli profil, sosyal medya uygulaması Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bir güvenlik hizmetidir. Instagram hesabını herkesin görmesini istemeyen kullanıcılar hesaplarını Instagram ayarlara giderek gizleyebilmektedir. Bu işlemi yapan profillere Instagram gizli profil denilmektedir. Bu yazımızda gizli profili görüntüleme yolları var mı yok mu bunu araştıracağız.

Neden Gizli Profil Kullanılıyor ?

Genel olarak bu profillerin amacı paylaştıkları gönderilerin başkaları tarafından görüntülenmesini engellemek. Eski bir sevgiliden saklanmak, aranızın bozulduğu insanlara karşı özel hayatınızı korumak ya da aile bireylerinin görmesini istemediği bir Instagram hesabına sahip olmak bu durum için geçerli sebepler olarak gösteriliyor. Ayrıca hesaplarında paylaştıkları gönderilerin tanımadıkları kişiler tarafından kopyalanmasını istemeyen kişiler de Instagram profillerini gizleyebiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Gizli Hesapların Cazibesi

Instagram’daki gizli profili görüntüleme isteği genel olarak insanların ve canlıların erişemediği konuyu merak etmek istemesi ile ortaya çıkıyor. Çoğu meraklı Instagram kullanıcısı ilgilendiği gizli hesabı gördükten sonra takip etmeyi bırakabiliyor. Yani bu tür hesapları takip etmek isteği çoğu zaman meraktan kaynaklanıyor. Ancak bazı özel durumlarda eski sevgililer, eşler, aile yakınları da gizli hesapları görüntülemek isteyebiliyor.

instagram-gizli-hesap

Instagram’da Gizli Profili Görüntüleme Nasıl Yapılır ?

Gizli Instagram profillerini görmek isteyen kişilere genellikle stalker denir. Bu İngilizce tabirin anlamı tutku ile takip eden ya da sadece takip eden demektir. Ancak çoğumuzun bildiği gibi bu takip etme durumu sadece normal bir sosyal medya hesabını takip etme durumu gibi değildir.

Stalker aslında sizin benim gibi bir insan ancak onun sorunu sosyal medya üzerinden insanların ne yaptığını sapıklık derecesinde merak etmesi. Bu durum özellikle yurt dışında birçok yasal soruna neden olurken ülkemizde de maalesef yavaş yavaş ortaya çıkan hukuksal bir problemdir.

Gizli profilleri yasa dışı yollardan görüntülemenin yollarını sizlerle paylaşmayacağız. Çünkü bu yöntemler bizim olduğu gibi sizin de başınızı belaya sokabilir. Burada başınızı hukuki olarak belaya sokmayacak küçük kurnazlıklar ile gizli profilleri görüntülemenin yollarını arayacağız. Öncelikle sahte Instagram hesabı açma yöntemi ile başlayalım.

Sahte Profil

Instagram’da sahte profil açmanın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle şu an Instagram ve benzeri sosyal medya uygulamalarında çokça görülen sahte hesaplar genel olarak kadınlar tarafından oluşturulmaktadır. Bu sahte hesaplarda kullanılan fotoğraflar ve videolar başka bir Instagram kullanıcısına ait olmakla beraber kullanılan isimler ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bir kadının neden sahte hesap açtığı konusuna gelirsek çoğunlukla sevgilisini ya da eşini kontrol etmek için kadınlar bu yönteme başvuruyor. Ancak bazı durumlarda kadınlar bu sahte hesapları hoşlandıkları kişilerin gizli profillerini görüntülemek için de kullanılıyor.

instagram-gizli-profil

Erkekler de benzer bir yöntemle hoşlanabileceklerini düşündükleri kadınların sosyal medya hesaplarını sahte hesaplarla takip edebiliyorlar. Erkek sahte profilleri genellikle yasal olmayan şekilde kadınlarla iletişime geçmeye çalışan ve ahlak kurallarını hiçe sayan profiller olmaktadır. Maalesef kendinizi korumak için profilinizi gizleseniz bile bu tür insanlardan kendinizi yüzde yüz koruyamıyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hafta Sonu İçin; En İyi Hacker Filmleri

Üçüncü sahte hesap ile gizli profili görüntüleme yöntemi işletme hesabı ile görüntülemedir. Kadınların ya da erkeklerin gizli hesaplarını alışveriş yapmaktan hoşlandıkları bir konuda bir işletme hesabı ile görüntüleyebilirsiniz. Bunun için önce bir Instagram hesabı açarak bu hesaba işletme konunuz ile ilgili görseller girmeniz gerekmektedir. Daha sonra yeterince giriş yaptığınız da ve bir kaç hafta beklediğinizde amacınıza ulaşmak için hedefinizdeki gizli hesabı takip edebilirsiniz.

Gizli Profil Görüntüleme Aracı

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa hiç önermediğimiz bir yöntemi açıklayalım. Ancak uyarıyoruz bu yöntemi hiç önermiyoruz. Bu yöntemde bir program kullanıyoruz programın adı instalooker ya da private instagram account viewer gibi programlardır. Bu programlar sizden çeşitli bilgiler isterler ve sizlere gizli profilleri göstereceklerini vaad ederler.

Mesaj Göndererek ya da Yüz Yüze Sorun

Son olarak Instagram’da gizli olan profili görüntülemek için yapabileceğiniz en dürüst ve bizim de önerdiğimiz bir yöntem var. Bu yöntemde eğer kişiyi birebir tanıyorsanız gidip kendisine takip edip edemeyeceğinizi sormak ancak eğer bu kişiyi yakından tanımıyorsanız ve kişiyle birebir görüşme fırsatı bulamıyorsanız Instagram üzerinden ya da varsa diğer sosyal medya hesapları üzerinden takip etmek istediğinize dair bir istek yapabilir ve mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya kullanmak son yıllarda herkes tarafından merakla yapılan bir eylem haline geldi. Takipçi toplamak ve fenomen olmak da en büyük isteklerden biri haline geldi. Instagram gibi sosyal medya araçları merak ettiklerimizi ve çevremizde ne yaptıklarını görmek istediğimiz kişileri de görebilmek için bir sembol haline gelmiştir. Zaman zaman kişilerin hesaplarına erişim mümkün olamayabiliyor. Kullanıcılar hesaplarını gizli hale getirdiklerinde paylaşımları, beğeniler ve yorumlar herkes tarafından görülemiyor. Instagram gizli hesapları görmek isteyenler için yeni yazımız yayında.

Gizli Profilleri Görmek Neden Önemlidir?

Instagram gizli profiller her zaman merak unsuru olur. Eski sevgililer, yakın arkadaşlar, küs olduğumuz insanlar, komşular, akrabalar, fazla konuşmadığımız ama neler yaptığını merak ettiğimiz insanlar profilleri ile bizlere hayatlarını yine de göstermeye devam ederler. İşte hayatımızdaki bu kişilerin profillerini gizlice bile olsa takip edebilmek için kullanıcıların profillerinin açık olması önemlidir. Gizli ya da kapalı hesap olarak tanımlanan bu işlem ayarlar kısmından yapılmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Bilgisayar Ekran Kartı Modeli ve Özellikleri Nasıl Öğrenilir?

Intagram Üzerinde Gizli Hesapların İçeriklerini Görebilir Miyiz?

Güncel bilgileri araştırıp inceleyerek instagram takipçi satın al ailesi olarak sizlere en doğru bilgileri vermekteyiz. 2018 yılındaki güncellemeler ile sizlere bilgi sunmaktayız. Instagram ilk çıkarıldığı zamanlarda 2013 yılına denk geliyordu. Bu yıllarda temel alt yapıda eksiklikler olduğu için gizli profillerin görülmesi de mümkün olabiliyordu. O zamandan kalan bilgiler ile Instagram hesaplarındaki gizli kullanıcı profillerinin görülebileceği düşünülüyor. Ancak o yıllarda alt yapıda eksiklikler ve oturmamış bir düzen vardı. Bu sebeple ilk çıktığı aylarda profiller gizlense bile hesapların içerikleri görülebiliyordu.

2013 ve 2014 yılındaki Instagram kullanımında web sitesi kullanıldığında hesabınıza giriş yaptıktan sonra daha fazla göster kısmına tıklamanız gerekirdi. Buradaki bağlantıyı kopyaladığınızda profil kimliğinizi değiştirdikten sonra gizli profilleri de görebilmekteydiniz. Fakat alt yapı düzeltildiği zaman artık bu uygulamanın geçerli olmadığını ve kapalı olan profillerin görülemediğini söylememiz gerekir. Artık kapalı profiller üstün koruma sistemi ile korunmaktadır. Bu yüzden gizli profilleri görüntüleme hilesi adı altındaki hiçbir isteği kabul etmemelisiniz. Bu hileler hesapları ele geçirmek için kullanılan sahtekarlık ifadeleri olarak bilinir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir