Instagram Gönderilen Mesaj Görüldü mü?

2010 yılında yayın hayatına başlayan ve 2012’de de Facebook tarafından satın alınan Instagram, birçok özelliğiyle dikkat üzerine çekmeyi başardı. Bu yazımızda Instagram gönderilen mesaj görüldü mü konusunu işleyerek, bir kişiye attığınız mesajın karşı taraf tarafından görülüp görülmediğinin nasıl anlaşılacağından bahsedeceğiz.

Instagram Gönderilen Mesaj

Instagram her geçen gün gelişmeye devam etmekte ve yeni güncellemeler yayınlamaktadır. En başlarda yalnızca fotoğraf paylaşım uygulaması olarak görülen Instagram, şimdilerde birçok özelliğe sahip. Birçok şekilde paylaşım yapılabilmekte ve Messenger uygulaması sayesinde anlık mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılabilmekte. Instagram’da bir mesaj gönderdiğinizde karşı tarafa anında ulaşmaktadır. Tabi bunun için karşı tarafın internetinin açık olması da gerekir. Peki, gönderilen bu mesajın okunup okunmadığını nasıl anlayacağız?

Instagram Gönderilen Mesajın Görüldüğü Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da özel mesaj kavramı DM olarak adlandırılmaktadır. DM’de İngilizce açılımında Direct Message olarak geçmektedir. Türkçeye çevirirken de direkt mesaj olarak isimlendirebiliriz. Instagram kullanıcılarının haberleşmesini sağlayan bu özellik her kullanıcı tarafından az ya da çok kullanılmaktadır. Fakat kullanıldığında en çok merak edilen durumda atılan mesajın görülüp görülmediğidir. Bir kişiye mesaj gönderdiğinizde, kişi bu mesajı okuduysa yanında göz işareti çıkmakta ve görüldü yazmaktadır. Göz işaretini gördüğünüz anda mesajınızın okunduğunu anlayabilirsiniz.

Instagram Mesajı Okuduğum Anlaşılmasın

Instagram’da bir mesajın okunduğunun nasıl anlaşılacağını öğrendik. Bunun haricinde kullanıcılar tarafından merak edilen diğer konu ise bir mesajı okuduklarının nasıl anlaşılmayacağıdır. Instagram kullanıcıları bazen mesajları okumak istemekte fakat okuduğunun görülmesinden de rahatsız olmaktadır. Instagram’da mesajı okuduğunuzda görüldü işaretinin gitmesini istemiyorsanız, gelen mesajları telefonunuzun bildirim çubuğundan okuyun. Instagram uygulamasına giriş yapmadan bildirim kısmından okuduğunuz mesajlar görüldü olarak işaretlenmez. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu anlamaz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Ebru Gündeş Makyajsız Hali Büyük Beğeni Topladı

Instagram gönderilen mesaj görüldü mü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Gönderilen Mesaj Görüldü mü?
4.5 (90%) 2 votes

3 Comments

 • Anonim dedi ki:

  Selam.bende directe yazdigim mesaji karşi taraf okuyor ama bende goruldu işaresi gosdermiyor.neden ola bilir?bana yardim edin zahmet olmazsa

  • Instagram Takipçi Satın Al dedi ki:

   Şu an için Instagram’ın mesajları görüldü yapmama gibi bir özelliği yok maalesef ancak gelen mesajı bildirim çubuğundan okuyup okuyup sildiğiniz taktirde karşı taraf sizin mesajı hiçbir zaman okumadığınızı düşünücektir.

 • ilhan adaş dedi ki:

  Dm okundu göz ve ismi çıkıyor ama hala duruyor göz ve isim neden

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +