Instagram Görüntülü Arama Güncellemesi Geliyor

Instagram Görüntülü Arama Güncellemesi Geliyor

Son Söylentilere Göre Instagram Görüntülü Arama Özelliğini Getiriyor

Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra kendisini birçok konuda geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor. Son olarak Facebook ve Whatsapp’ın son görülme özelliğini alan uygulama bu sefer de Instagram görüntülü arama özelliğiyle kullanıcılarının önüne çıkmaya hazırlanıyor.

Son yılların en çok konuşulan ve takip edilen sosyal medya uygulaması Instagram oldu. Uygulama son yıllarda 700 milyon kullanıcıya ulaştı ve kendisini tepeden tırnağa yeniledi.

Geçtiğimiz yıllarda getirdiği hikaye özelliği sonrasında çok hızlı bir büyüme yakalayan Instagram güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu gençlerden oluşan Instagram, onlara en iyi araçlarla eğlenceli vakit geçirmek için elinden geleni yapıyor.

Sene başında getirdiği güncellemeyle, son görülme özelliğini tanıtan ve olumlu olumsuz milyonlarca geri dönüş sağlayan Instagram şimdi de Instagram görüntülü arama özelliğini yeni bir güncellemeyle kullanıcılarına tanıtabilir.

Instagram Görüntülü Arama Ne Zaman Gelecek ?

Instagram-goruntulu-arama

Instagram ne zaman bir yenilik getirecek olsa önce getireceiği bu yeniliği kullanıcılarına deneme amaçlı sunuyor. Daha sonra yapılan geri dönüşlere göre Instagram güncelleştirmeyi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine karar veriyor.

Instagram görüntülü arama güncellemesi, yalnızca aktif direk mesaj kullanıcıları için ulaşılabilir olacak. Yani eğer direk mesajlardan mesajlaşmadığınız birini görüntülü aramaya kalkarsanız bunu başaramayacaksınız.

Görüntülü arama ikonu yalnızca direk mesaj gönderdiğiniz ve halen konuşmaya devam ettiğiniz kişilerle gerçekleştirilebiliyor. Instagram görüntülü arama özelliği şu an deneme aşamasında ancak kısa süre içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulabilir. Uygulamanın android ve ios sistemlerine aynı anda çıkması bekleniyor.

Ekran Görüntüsü Bildirimi ve Type

Teknoloji haber sitelerinin aldıkları duyumlara göre, Instagram görüntülü arama uygulamasından önce ekran görüntüsü bildirimini yayınlayabilir. Bir diğer beklenen güncelleme de hikaye aracında daha fazla yazı karakteri imkanı sağlayan Type güncellemesi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram-ekran-görüntüsü-alındı

Type adından da anlaşılacağı gibi yazı yazmayla ilgi bir uygulama. Instagram hikayelerde daha az görsel daha fazla görsel paylaşmak isteyen kullanıcılar için çıkarılacak olan uygulama merakla bekleniyor.

Ekran görüntüsü bildirimi ise Snapchat uygulamasının bir benzeri olarak adlandırılıyor. Eğer Instagram gönderinizin bir ekran görüntüsü alınırsa, ekran görüntüsü alan kişi önce Instagram tarafından uyarılacak. Uyarı yeterli gelmezse ve uyarılan kullanıcı bu hareketine devam ederse, bu sefer ekran görüntüsü alınan kişi Instagram tarafından gönderilecek bir uyarıyla uyarılacak.

Ekran görüntüsü alan kişinin kullanıcı bilgilerinin de diğer kişiyle paylaşılacağı haber sitelerindeki haberlerde belirtiliyor.

 

 

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir