Instagram Grup Nasıl Kurulur?

Instagram Grup Nasıl Kurulur?

Instagram DM özelliği sayesinde kullanıcılarına kolay etkileşim kurmanın kapılarını aralıyor. Kullanıcılar Instagram üzerinden paylaşılan postları dm aracılığıyla başka kullanıcılarla paylaşabiliyor ve dilediklerince mesajlaşabiliyorlar. Bazı durumlardaysa kullanıcılar aynı postu birden fazla kişiyle paylaşmak veya toplu konuşmaları gerçekleştirmek için Instagram grup özelliğinden faydalanmak istiyorlar. Eğlenceli sohbet ortamı ve aynı anda dilediğiniz sayıda kişiyle etkileşim kurabilmenizi sağlayan Instagram grup özelliği birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki Instagram grup kurma nasıl yapılır? Sizler için bu yazımızda Instagram grup kurma işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlattık.

Adım Adım Instagram Grup Kurma

Instagram grup kurma özelliği, Instagram uygulamasının en çok tercih edilen özelliklerinden biridir. Kullanıcılara aynı anda birden fazla kişiyle dm üzerinden etkileşim kurma olanağı sağlayan Instagram grup kurma işleminin nasıl gerçekleştirileceğini birçok kullanıcı araştırıyor. Aşağıda anlattığımız adımları sırasıyla uyguladığınız Instagram grup kurma özelliğinden siz de faydalanabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasına giriş yapın ve hemen sağ üst köşede bulunan dm simgesine dokunun.
 • Gelen ekrandan yine en sağ üstte bulunan yeni mesaj simgesine dokunun.
 • Açılacak olan kişi listesinden Instagram sohbet grubuna eklemek istediğiniz kişileri sırayla seçin ve sohbet yazan seçeneğe dokunun.
 • Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Instagram grubunuzu kurmuş olacaksınız. Grubu aktifleştirmek için ilk mesajınızı yazmanız gerekiyor.
 • İlk mesajınızı yazdıktan sonra hemen üst tarafta ‘Bu gruba ad ver’ seçeneği çıkacaktır. Grubunuza uygun bir ad verin ve ardından ‘Bitti’ yazan seçeneğe dokunun.

Bu adımları uyguladıktan sonra Instagram grup kurma işlemini tamamlamış olacaksınız. DM kutunuz giriş yaparak oluşturduğunuz grubu görebilirsiniz.

instagram grup kurma

Mevcut Instagram Grubuna Yeni Kişi Nasıl Eklenir?

Instagram kullanıcıları zaman zaman oluşturdukları Instagram gruplarına yeni kişiler eklemek isteyebiliyor. Ancak pek çok kullanıcı bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğini bilmiyor. Peki kullanıcılar mevcut Instagram gruplarına yeni kişi nasıl ekleyebilirler?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

 • Mevcut bulunan Instagram grubuna erişim sağlayın.
 • Instagram grup isminin üzerine dokunun.
 • Açılan sayfada üyeler yazan kısmın hemen alt tarafında bulunan ‘Kişiler Ekle’ yazısına dokunun.
 • Eklemek istediğiniz kullanıcıyı seçin veya kullanıcı ismini yazın. Ardından ‘Ekle’ yazan seçeneğe dokunun.

Böylelikle mevcut Instagram grubuna yeni kişi ekleme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Instagram Gruplarından Nasıl Çıkış Yapılır?

Bazı durumlarda kullanıcılar mevcut Instagram gruplarından ayrılmak isteyebiliyorlar. Mevcut Instagram grubundan ayrılmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ayrılmak istediğiniz Instagram grubuna giriş yapın.
 • Grup ismine dokunun.
 • Açılan ekranda en alt kısma inin ve ‘Sohbetten Ayrıl’ yazan seçeneğe dokunun.

Bu işlemleri gerçekleştirerek Instagram grubundan ayrılabilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘Sohbeti Sonlandır’ yazan seçeneğe dokunarak gruptaki bütün üyeleri sohbetten çıkartabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sohbet geçmişi dm kutunuzda kayıtlı kalacaktır.

Instagram Destek blogları ile hesabınızı büyütmek için yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Instagram Grup Ne Demek?

Instagram mesajlaşma yani direct mesaj sistemi üzerinden bir sohbet grubu oluşturmanızı ifade eden bir özelliktir.

Instagram Grupları Kişi Sınırı Var mı?

Instagram grupları oluştururken en fazla 32 kişiyi ekleyebileceğinizi unutmayın. 32 kişiden fazla ekleme yapamazsınız.

Instagram Grup Yönetici Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram sohbet grubunu kuran kişi otomatik olarak grup yöneticisi olmaktadır. Daha sonra bu kişi diğer üyeler yönetici olarak atayabilecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir