Instagram Güvenlik Kodu Sorunu Çözümü

Instagram Güvenlik Kodu Sorunu Çözümü

Instagram’ın bir diğer popüler sorunudur güvenlik kodu gelmeme problemi.İnstagram güvenli kodu gelmiyor şeklinde çok fazla arama yapılıyor Google’da. Haliyle her soruna içerik üreten bizler için iş başa düştü. Aslında bu problem çok ciddi boyutlara ulaşmış ve milyonlarca insan bu problem ile uğraşmış.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

Araştırmalara göre problem İnstagram kaynaklı. İnstagram kaynaklarının yetersizliği ya da farklı bir probleminden dolayı güvenlik kodu gelmeyebiliyor. Kodun gelmemesi durumunda kişiler hesap erişiminde çok ciddi sıkıntılar yaşamakta,hatta hesaba girememekte çoğu.

Bu probleme dair çözümler;

  • Telefonun tarihinin doğruluğunu kontrol edin
  • Telefonunuza diğer SMS’lerin gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Sim kartınızı başka bir telefona takarak tekrar deneyin
  • Bir VPN uygulaması ile deneyin.
  • Operatörünüz ile iletişime geçmeyi ve problemi belirtmeyi deneyin.

Problemi çözemediyseniz https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 bu adrese giderek iletişime geçin. Adresin Facebook olması sizi yanıltmasın. İnstagram Facebook’a ait ve İnstagram’ın kod için bir sayfası olmadığı için Facebook üzerinden problemi dile getirmek de mantıklı bir yaklaşımdır.

Problem Düzelince Hesabımı Sağlıklı Şekilde Kullanabilir miyim?

Kod problemi geçtiği zaman tabii ki hesabınızı kullanabilirsiniz. Kod problemi olduğu sürece hesabı sağlıklı bir şekilde kullanmak hatta erişmek bile zordur. Çünkü güvenliğin 1.önlemi olarak telefon numaralarımız kullanılmaktadır.

İnstagram,Facebook’a kıyasla daha fazla hata içermekte. Ancak problem İnstagram ile doğrudan  doğruya kaynaklı olmayadabilir. Yukarıdaki maddelediğimiz seçenekleri tek tek uygulamayı unutmayın.

Mail Adresine Kod Gelmemesi

Eğer mail adresinize kod gelmiyorsa dikkat edin. Hesabınızın mail adresi değiştirilmiş olabilir. Eğer kodu mail olarak istiyorsanız ve isterken kullanıcı adı istiyorsanız,sayfanın altında x******[email protected]…..com adresine gönderildi şeklinde bir bilgi beliriyor. O mail adresinin baş harfi ile son harfine iyice bakarak size mi ait olduğunu onaylayın. Yaklaşık 2.5 yıldır böyle bir problem olmasına karşın bir çözüm getiremedi buna İnstagram.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Öne Çıkan Hikayelere Kapak Fotoğrafı Ekleme Nasıl Yapılır?

Problem operatör kaynaklı da olsa,telefon kaynaklı da olsa,uygulama kaynaklı da olsa değişen bir şey yok;çözmesi ve işleri yoluna koyması gereken adres İnstagram’ın ta kendisidir. Çünkü sunduğu hizmetin kullanılmasını isteyen her marka bu anlayışla hareket eder.

https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 yine bu linki  belirtelim. Probleminiz devam ediyor ise hala, bu linkten sayfanın başında da dediğimiz gibi Facebook ile iletişime geçiniz. Sitenin Facebook olması önemli değil,sizler içerik kısmında şikayetinizin İnstagram ile alakalı bir şey olduğunu söylediğiniz zaman onlar ilgilenecektir. Şimdiden geçmiş olsun. Bu problem ile alakalı diğer insanların da bilgi sahibi olması için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

Instagram beğeni satın al ve sosyal medya fotoğraflarınız popüler olsun.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Paylaşımlarınızın Hepsini Tek Tıkla Silin

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir