Instagram Hashtag Takip Sonunda Herkesin Kullanımına Açıldı

Instagram Hashtag Takip

Hashtag kavramı, artık çok genel bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe karşılığı “etiket” olarak bildiğimiz hashtag kullanımı, sosyal medya uygulamalarıyla beraber giderek yayınlaşmaya da devam ediyor. Özellikle Instagram ve Twitter uygulaması sayesinde uzun vadede hashtag kavramı çok daha geçerli ve çok daha önem verilen bir detay olarak görülecek gibi duruyor.

Bu konunun ne kadar önemli olduğunun farkında olan ve kullanıcılara adeta uygulama içerisinde yön bulacağı tabelalar sunan hashtag kullanımını yaygınlaştırmak isteyen Instagram ise yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. İlk olarak öne çıkan hashtag sistemlerini görmüştük. Hemen sonrasında çıkartmalar üzerine hashtag ekleme gibi özelliklerle beraber bu alanı zenginleştiren uygulama, bu kez Instagram Hashtag Takip özelliği ile gündemde.

Geçtiğimiz ay yayınlanan yeni bilgilendirme raporlarında testlerinin devam ettiği görülen sistemin, şimdi ise herkes tarafından kullanılabilir güncellemesi yayınlandı. Peki, Instagram Hashtag Takip özelliği nedir? Nasıl bir ayrıcalık sunacak? Detaylara geçiş yapalım.

Instagram Hashtag Takip Sistemi İle Yeni Dönem

Yeni sistemin çıkış noktası, etiket kullanımının ana mantığından başlıyor. Etiket kullanarak uygulama içerisinde paylaşımların öne çıkarılması, önemli konular hakkında gündem oluşturulması ve daha birçok konuda etiket kullanımından yararlanılması sağlanıyor. Kısacası etiket kullanımı uygulama içi arama algoritmalarının iskeletini oluşturuyor. Yeni sistemin gelmesini sağlayan yapı da bu.

Instagram Hashtag Takip

Instagram Hashtag Takip güncellemesi sonrasında da bu etiketlerin doğrudan takip edilmesi sağlanıyor. Kullanıcılar paylaşımlarda yer alan etiketlere tıkladığında ya da uygulama içerisinde arama bölümlerini kullanarak yaptığınız etiket aramalarında çıkan etiketlere tıkladığında, karşılarına yeni bir seçim alanı çıkacak. Bu alan uygulamaya gelen güncelleme ile yeni eklenen alan olacak. Buradan kullanıcılara etiketleri takip edebilecekler.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Hande Yener Instagram Göndermesiyle Gündem Oldu

Instagram Hashtag Takip Etmek Nasıl Bir Ayrıcalık Sağlayacak?

Bu sistemle beraber Instagram Hashtag Takip özelliği kullanılabilecek. Peki, bu özellik nasıl bir farklılık oluşturacak? Aslında oldukça basit. Etiketleri yeni özellikle beraber takip ederseniz, bu etiketler ile ilgili yapılan paylaşımları bildirim olarak alıp görebileceksiniz. Bu etiketlerde yapılan paylaşımları daha yakından takip etmeniz sağlanacak. Bunun dışında tıpkı takip ettiğiniz kişiler gibi takip ettiğiniz etiketleri de görebileceksiniz.

Tüm bunlar için yeni özelliği kullanıp etiketleri takip etmek yeterli olacak. Instagram tarafından duyurulan yeni özellikle beraber yapılmak istenen ise kullanıcıların ilgi alanlarına göre daha etkin bir kullanım yapmaları. Yani bir nevi uygulama içerisindeki aktifliği arttırmak adına adımlar atıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram bu düzenlemeyi yapmak için uzun süredir testlere devam ediyordu ve aktifliği arttırmak adına bu çalışmanın en etkili çalışmalardan biri olacağı söyleniyor. Instagram Hashtag Takip özelliği hakkında bilinmesi gereken detaylar bunlar. Son olarak şunu da ekleyelim ki güncelleme artık yayında. Yeni özelliği kullanmak için uygulamanızı güncellemeniz yeterli.

Instagram Hashtag Takip Sonunda Herkesin Kullanımına Açıldı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

3 Comments

  • abdurrahman gültekin dedi ki:

    Hashtag takip güzel de instagrama link ekleme özelliği de gelmeli. Haber sitelerinin linklerini takipçilerle paylaşabilmek daha güzel olurdu farklı değişiklikler yapılmadığı sürece instagram kullanımı bir süreden sonra sıkıcı olmaya başlayacaktır

  • İdris dedi ki:

    Gerçekten bu hashtag sistemi güzel bir şey insanlar artık merak kendi attığı hashtagı başka kimler atmış bakabilecekler

  • Abdulbaki dedi ki:

    Hayırlı olsun çok güzel site elinize yüreğinize saglik

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +