Instagram Her Defasında Giriş İsteme Sorunu ve Çözümü

Instagram Her Defasında Giriş İsteme Sorunu ve Çözümü

Instagram, aradan geçen 7 yıla rağmen hala tam anlamıyla akıllı telefonlar üzerinde kullanılabiliyor. Akıllı telefonlar üzerinden Instagram hesabınızla paylaşım yapabiliyor, yorum yapabiliyor, beğeni ve gönderilerde bulunabiliyorsunuz. Kısacası mobil uygulama sürümü üzerinden Instagram’ı her yönüyle kullanabiliyorsunuz. Fakat Web sürüm üzerinde aynı kullanımları yapmak mümkün değil. Hatta paylaşım gibi en basit işlemleri bile gerçekleştirmek mümkün değil. Hal böyle olunca Instagram’ı bir uygulama olarak kullanmış oluyoruz. Ancak kullanıcılar son zamanlarda Instagram sürekli giriş sorunu yaşamaktan muzdaripler.

Söz konusu uygulama olunca, farklı mobil cihazlarda veya farklı mobil işletim sistemi sürümlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Kullanıcıların bu şekilde birçok kez sorunla karşı karşıya kalabildiğini de görüyoruz. Gerek cihaz uyumu gerekse de işletim sistemi uyumu nedeniyle yaşanan sorunlardan birisi de Instagram sürekli giriş sorunu. Hemen konunun detaylarına ve çözüm yollarına geçelim.

Instagram Sürekli Giriş İsteme Sorunu Nedir?

Instagram mobil sürümünde, uygulamaya bir kez giriş yaptığınız zaman ve giriş bilgilerinizi de hatırlamayı seçtiğiniz zaman, uygulamayı kapatıp yeniden girdiğinizde tekrar giriş bilgileri istenmiyor. Otomatik olarak uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Yeniden giriş yapmak veya benzeri bir sorunla karşı karşıya kalmıyorsunuz.

Instagram sürekli giriş isteme sorunu

Genelde kullanıcılar da bu şekilde kullanımı tercih ediyor. Fakat söz konusu sorunda, kullanıcılar uygulamadan menüye döndüklerinde ya da uygulamayı kapatıp açtıklarında, her seferinde yeniden giriş isteniyor. Yeniden giriş yapmanız durumunda ise sorunsuz bir şekilde kullanım yapabiliyorsunuz. Fakat bir döngü gibi bu süreç tekrarlanıyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeceğiz?

Instagram Sürekli Giriş İsteme Çözümü

Bu konuda Instagram tarafından da resmi açıklamalar yapılmıştı. Instagram tarafından yapılan açıklamada sorun kabul edilmiş ve bu sorunun bazı telefon modellerinden kaynaklı bir sorun olduğu belirtilmişti. Instagram tarafından yayınlanan güncellemelere rağmen, hala Samsung’un bazı modellerinde bu sorun yaşanabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Eğer aynı sorunu son güncellemeyi indirmenize rağmen yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk işlem uygulamanın verilerini temizlemek. Uygulamanın verilerini temizleyerek, mevcut şifrelerin ve giriş bilgilerini doğrudan siz sıfırlamış oluyorsunuz. Bunun için yapacaklarınız;

  • Uygulama menüsünden “ayarlar” kısmına giriyoruz.
  • Ardından uygulamayı seçiyoruz.
  • Buradan Instagram uygulamasını seçip, ön belleği temizlemeden doğrudan “verileri temizle” demeniz gerekli.
  • Telefonunuzdan bir kez daha giriş yapıp, giriş bilgileriniz hatırlamayı da seçili konuma getirin.

Eğer sorun yaşanmaya devam ediyorsa, Instagram sürümünü kontrol edin. En az Instagram 10.21 sürümünde olduğunuzdan emin olun. Cihazınızın da Android sürümü çok önemli. Android 4.0, yani eski serilerde bu sorun çok daha sık karşılaşılan bir sorun olarak biliniyor. Cihazınızın da güncellemelerini kontrol edin.

Instagram’ın giderek genişlemeye devam etmesi ve artık en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olması, Instagram’ın bazı durumlarda teknik sorunlar yaşamasına neden olmaya başladı. Özellikle sunucu yükü nedeniyle Instagram’da kimi durumlarda çökme ve giriş yapamama sorunları yaşanabiliyor. Genelde kullanıcıların hesaplarına girmek istediklerinde kullanıcıların karşısına çıkan bu sorun Instagram kaynaklı bir sorun ise bu durumda kullanıcıların yapabilecekleri bir çözüm yok. Zaten Instagram böyle bir sorun olduğunda da önce açıklama yapıp ardından ise sorunu çözmek için çalışmalara başlıyor.

Instagram Hesabı Giriş Hatası

Fakat eğer genel olarak Instagram’da bir sorun yoksa sadece siz hesabınıza giriş yapamıyorsanız ise durum biraz değişiyor. Zira böyle bir durumda iki seçenek karşınıza çıkıyor. Ya kullanıcı bilgilerinizi yanlış hatırlıyorsunuz ya da Instagram tarafından hesabınız engellenmiş durumda. Instagram hesabınızın giriş bilgilerinin doğru olduğundan eminseniz bu durumda ikinci seçenek yani Instagram engeli ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Instagram hesap giriş sorunu

Instagram Hesabı Neden Silinir?

Instagram’ın bu gibi durumlarda hesabınızı silme nedeni genelde topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımların tekrar edilmesi ya da sahte hesap kullanılmasıyla hesabı siliyor. Fakat hesabınız size ait gerçek hesap ve paylaşımlarınızda da topluluk kurallarını ihlal eden herhangi bir paylaşım olmadığını düşünüyorsanız bu durumda da Instagram’a itiraz edebiliyorsunuz. Instagram tarafından bu konuda açıklanan sistem ise şöyle;

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

  • Öncelikle Instagram web sürümüne gelin
  • Buradan kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin
  • Eğer hesabınız kapatılmışsa burada hesabınızın kapatıldığına ilişkin bir uyarı çıkıyor.

İşte buradan karşınıza gelen sayfada yer alan bilgileri ve yönergeleri kullanarak Instgaram’a durum hakkında bilgi verebiliyorsunuz. Instagram ise yaptığınız bu başvuru sonrasında eğer hesabınız yanlışlıkla kapatılmışsa hesabınız geriş açılacaktır.

Instagram’da birçok sorunla karşı karşıya kalma ihtimalimiz her zaman bulunmaktadır. Sizde Instagrama giriş yapamıyorum atıyor diye şikâyet edenlerdenseniz bu yazımızı okuyarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Instagrama Giriş Yapamıyorum Atıyor

Birçok uygulama bu tarz sorunlarla uğraşmamanıza neden oluyor aslında. Bu sorunlar uygulamalardan kaynaklanabileceği gibi kullandığımız telefondan da kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle iki ihtimalide göz önünde bulundurarak sonuca ulaşmaya çalışacağız. Öncelikle sorunumuzun ne olduğunu da iyi bilmeliyiz. Çünkü sorunu bilmeden çözüme ulaşmak çok zor olacaktır. Burada anlatacağımız sorun Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra bir anda uygulamanın kapanması ve sizi hesaptan atmasıdır. Sizde bu sorunu yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

instagrama giriş yapamıyorum

Instagrama Giriş Yapamıyorum Atıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

İlk olarak telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalarını kapatın. Ardından bağlantınızı değiştirin. Yani mobil verideyseniz wi-fi bağlantısına geçin. Bu şekilde internetimizde sorun olup olmadığını tespit edebiliriz. Sorun düzelmezse Instagram’ı telefonunuzdan kaldırın ve tekrar yükleyin. Hesabınıza giriş yapmadan önce telefonu yeniden başlatmayı da unutmayın. Telefonunuzu yeniden başlattınız ve hesabınıza giriş yapmak istediğinizde aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, sır önbelleği temizlemeye gelmiş demektir. Önbelleği temizlemek için telefonunuzun ayarlar bölümünü açın ve Uygulamalar seçeneğini bulun. Ardından uygulamaların içindeki Instagram’a giriş yapın. Açılan ekranda “Önbelleği temizle” butonunu (Farklı telefonlarda isim değişikliği olabilir.) göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda Instagram önbelleği temizlenmiş olacak. Hesabınıza girmeye çalıştığınızda sorun yaşamaya devam ediyorsanız, uygulama üzerinden giriş yapmayarak tarayıcıyla giriş yapmayı deneyin. Sorun yine de düzelmezse internet ayarlarınızın kontrolünü sağlayın. DNS ve VPN ayarlarını yaptıktan sonra tekrar hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Instagram sizi yine atarsa sorun uygulama kaynaklı olabilir. Bazen Instagram sunucularından kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor ve kullanıcılar hesaplarına giriş yapamıyor. Bu nedenle son çare olarak bir süre bekleyip, daha sonra deneme yapmanızı öneriyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hafta Sonu İçin; En İyi Hacker Filmleri

Instagrama giriş yapamıyorum atıyor sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir