Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Instagram kullanıcıları hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşayabilmekte olup, bazen hesap güvenliği dahi tehlikeye girebilmektedir. Hesap güvenliğinde sıkıntı yaşayan kullanıcılarda Instagram hesabı nasıl geri alınır diye aratarak çözüm bulmaya çalışırlar. Bugünkü yazımızda bu konuya inceleyerek Instagram hesabınızı nasıl geri alacağınızı öğrenmenizi sağlayacağız.

Instagram Hesabı Çalınması

Son dönemlerde Instagram hesaplarının çalındığına dair birçok bildirim almaya başladık. Elbette bir hesabın çalınması için birçok yöntem bulunmakta olup, biz başlıca çalınma şeklinden bahsedeceğiz. Öncelikle Instagram’da popüler bir hesaba sahip olmak isteyen kişiler hedef alınıyor ve takipçi kazanabilecekleri iddiasıyla farklı uygulamalara yönlendiriliyorlar. Bu uygulamalara Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız isteniyor ve bu şekilde hesabınızı ele geçiriyorlar. Bu nedenle güvenliğinizi sağlamanın ilk yolu kendinizden geçmektedir. Ücretsiz takipçi kazandıracağını söyleyen siteler ya da uygulamalar kesinlikle dolandırıcıdır ve asla itibar etmeyiniz. Bu tarz uygulamaları kullandıysanız hemen şifrenizi değiştirerek uygulamayı kaldırın. Ayrıca Instagram izin verilen uygulamalardan da kaldırmayı unutmayın.

Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Instagram hesabı nasıl geri alınır konusunu ele almadan önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırladığınızdan emin olunuz. Eğer yalnızca kullanıcı adınızı ya da şifrenizi unuttuysanız burada anlattıklarımızın tamamını uygulamanıza gerek kalmayacak. Artık Instagram hesabı nasıl geri alınır konusunu adım adım anlatabiliriz.

Instagram Hesabı Geri Alma Yöntemi

İlk olarak Instagram’a giriş yapmalı ve açılan giriş ekranından “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al.” seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Hesabına Eriş > Kullanıcı adı veya E-Posta kullan” adımlarını izleyerek devam edin. Kullanıcı adınız değiştirildiyse bir arkadaşınız aracılığıyla yeni verilen kullanıcı adını öğrenin. Kullanıcı adı ve e-posta bilgilerinizi girerek devam edin. Bu işlemden sonra hesabınıza erişebilmeniz için seçenekler sunulacak olup, eğer hiçbirine erişimiz yoksa “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” kısmına giriş yapmalısınız. Burada bilgilerinizi teyit etmek için sorular sorulacak olup, bu soruları doğru şekilde cevaplandırın ve bir süre bekleyin. Bilgileriniz teyit edildikten sonra e-posta adresine şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir. Bu bağlantı üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Youtube Para Kazanma

Instagram hesabı nasıl geri alınır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +