Instagram Hesap Çalma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Çalma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesap çalma son günlerde İnstagram kullanan kişilerin en çok şikayet ettiği konulardan birisidir. İnstagram hesabınız çalındığı zaman çalan kişileri savcılığa şikayet edebilirsiniz. Şikâyet sonucu çalan kişinin suçu ispat edilirse kişi 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası alabilir. İnstagram sistemi İnstagram giriş bilgileri, lokasyonlar, İMEİ numarası, cep telefon numarası ve ip adresleri kaydedilir. Hesabınız çalındığı zaman bulunması çok zaman almaz. (Insta

İnstagram hesap çalma son zamanlarda gitgide artmıştır. İnstagram hesabını çalan kişiler savcılığa şikâyet edilebiliyorlar. Şikâyetlerin sonucunda yakalanan kişinin suçu ispatlanır ise altı ay ila üç yıl arasına kadar hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar. İnstagram giriş bilgileri, lokasyon, IMEI numarası, cep numarası, IP adresi gibi bilgileri kaydetmektedir. Hesabınız çalındığında bu kişinin bulunmasında zorluk yaşanmamaktadır.

Instagram Hesap Çalmada Kullanılan Yöntemler

İnstagram hesap çalma yöntemlerini öğrenerek kötü niyetli kişilerin İnstagram hesabınızı ele geçirmesini önleyebilirsiniz. İnstagram hesabı çalmak öyle sanıldığı gibi basit bir işlemle yapılmaz. Bilgisayar ve kod bilgisi olmayan birisinin şifre çalması çok zordur. Mobil uygulama ve şifre kırma programları gibi tehlikeli bir işlemdir. Bu konuda program kullanmayı tavsiye etmiyoruz. (Instagram Destek)

  1. Birinci Yol – İnstagram Hackleme: Kişinin hesabını çalmak için telefon numarası ve doğum tarihleri çok sık kullanılır. Şifre güvenliğine yeteri kadar özen göstermeyen kişilerin İnstagram hesapları çok kolay çalınabilir. Bu yüzden İnstagram şifresi belirlerken hem sayı, hem harf hem de özel karakter kullanmanız tavsiye edilir.
  2. İkinci Yol – Virüs İle İnstagram Hesap Çalma: İnternet kafelerde ve okullarda kullanılan bilgisayarlarda virüs çok sık bulunur. Bu yerlerden İnstagram hesabınıza giriş yaptığınızda hesabınız Keylogger ve trojan yöntemleri ile çalınabilir. Bu ili yöntem klavye aracılığı ile yazılan uygulamaları not alır. Program sahibinin hizmetine klavyede yazılanları servis eder. Böylece hesap şifreleriniz ve parolalarınız üçüncü şahısların eline geçmiş olur. Bilgisayarınızda virüs koruma programı yoksa hesabınız kolayca birilerinin eline geçebilir.
  3. Üçüncü Yol – Şifre İsteyen Uygulama (app) İle Hesap Çalınması: Sahte İnstagram hesap çalma uygulaması ile şifreleriniz çalınır. Takipçi arttırma, hesabına bakan kişileri görme, İnstagram gizli hesaplar görme gibi uygulamalar şifrenizi çalmak için özel olarak hazırlanmıştır.
  4. Dördüncü Yol – Tanıdığınız Birinin Hesabının Hacklemesi: Bu yol sosyal mühendislik olarak tabir edilir. Başka birisi hesabınızı çalarak onun adınıza sizinle konuşup sizden şifre isteyebilir.
  5. Beşinci Yol – İnstagram Şifresi İle Giriş Yapmak: Sahta sayfalar, takipçi kasma ve takipçi artıma, sınırsız unfollow sitelerine girdiğinizde şifreleriniz o sitenin sahibine ulaşır. Bu tip sitelere kesinlikle İnstagram hesap bilgilerinizi vermeyin.

İnstagram hesap çalma işlemi güvenlik zafiyeti olan bilgisayarlarda kolay gerçekleşir. İnstagram hesaplarınızı güvence altına alıp gerekli güvenlik önlemlerini almaya çalışın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı yükseltmek için Instagram Aktif Takipçi satın alabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. instagram hesabım çalındı Allah rızası için bana yardım edin instagramdan bana ulaşın lütfen lütfen çokça emek verdim o hesaba lütfen 😢