Instagram Hikaye Süresi Nasıl Ayarlanır?

Instagram Hikaye Süresi Nasıl Ayarlanır?

Instagram hikaye özelliği insanların paylaşım yapabildikleri ve farklı şartları olan bir alandır. Instagram hikaye süresi ise farklı uygulamalardan esinlenerek oldukça kısa tutulmuştur. Bu özelliği bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmekte ve sürenin daha uzun hale getirilmesi talep edilse de uygulama tarafından şimdilik bu taleplere olumlu bir dönüş sağlanmamıştır.

Instagram Hikaye Süresi Ne Kadardır?instagram hikaye süresi

Instagram’ın hikaye bölümüne eklenecek olan videoların süresi 14 saniyedir. Buraya daha uzun video eklemek isteyen kişilerin farklı yollar kullanması gerekirken Instagram bu süreyi özellikle kısa tutmuştur. Uzun videolardan kullanıcıların sıkılacağını düşünen uygulama bundan dolayı böyle bir özellik geliştirmiştir.

Kullanıcılar farklı yollarla bu süreyi uzatabiliyor fakat burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. Eğer oluşturulacak olan video sıkıcı olursa diğer kullanıcılar bunu izlemeden geçecektir. Böylece uğraşlar sonunda eklenen uzun videolar beklenen etkinin tam aksi yönünde bir sonuç verecektir.

Instagram Hikaye Süresi Nasıl Arttırılır?

Instagram hikayelerinin süresi 14 saniye gibi düşük bir rakam olunca kullanıcılar bu rakamı arttırmak istemektedir. Fakat Instagram kendi içinde buna izin vermemektedir. Bundan dolayı da kullanıcıların farklı yollar denemesi gerekir. Bu yolların başında ve en fazla başvurulan yöntem, hikayelerin art arda eklenmesidir. Bu yöntem biraz uzun sürse de video süresi dolaylı olarak uzatılmış olmaktadır. İstenilen kadar video eklenmesi söz konusudur ve böylece süre istenilen kadar uzatılabilir.

Video Edit Programları ile Süre Arttırma

Yukarıda hikayelerin art arda eklenmesiyle video süresinin arttırılmasından bahsedilmiştir. Bu işlem için video edit programları çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Eklenmek istenen uzun video bu programlar sayesinde parçalara bölünüyor ve daha sonra bunlar sırasıyla hikaye bölümüne eklenerek istenilen sürede uzun videolar eklenmiş oluyor.

Instagram hikaye süresi nasıl ayarlanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram grçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram hikaye süresi nasıl ayarlanır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortalama: 3.3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir