Instagram Hikayeler İçin Yeni Reklam Modeli Carousel

Sosyal Medya Devi Instagram Carousel’i Duyurdu

Instagram Carousel Nedir ? Sosyal medya uygulaması Facebook tarafından kullanılan ve geçtiğimiz yıl Instagram’a da uyarlanan reklam modelidir. Bu reklam modeliyle birden fazla fotoğraf ve videolu reklam gönderisi oluşturulabilir.

Instagram için yeni yıl çok hızlı başladı. Yeni yıla sayılı günler kala gelen ortak hikaye paylaşımı güncellemesinden sonra yeni yılda da arka arkaya güncellemeler gelmeye devam ediyor. Instagram Carousel reklam modeli güncellemesi de bunlardan biri.

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması daha fazla kullanıcı çekmek ve bu kullanıcıların aracılığıyla daha fazla reklam geliri elde etmek için elinden geleni yapıyor. Yazılım geliştiricilerinin yedi gün yirmi dört saat uyumadığını düşündüğümüz sosyal medya uygulamasının yılın ilk haftasından güncelleme yayınlamaya başlaması bizi doğrular nitelikte bir davranıştı.

instagram-carousel-reklamlar

Yılın ilk ayında başta son görülme güncellemesi olmak üzere sırasıyla hikayelerde GIF paylaşma özelliği ve sonrasında Type özelliği geldi. Bu güncellemelerin her birinin ardından da başka güncellemelerin geleceği söylentileri her yerde yayıldı. Bu söylentilerden bazıları görüntülü arama yapabilme, ekran görüntüsü bildirimi gibi radikal değişiklikler içeren söylentiler. Ancak biz öncelikle Instagram Carousel reklam modeli hakkında bir inceleme yapalım ve görüşlerimizi belirtelim istedik.

Instagram Carousel Reklam Modeli Nedir ?

Bildiğiniz gibi Instagram son yılların en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması. Bunu geçtiğimiz yılın Kasım ayında açıklanan istatistiklerinde de gördük. Bu istatistiklere göre sevilen sosyal medya uygulaması 300 milyon kullanıcı tarafından sadece bir ay gibi kısa bir sürede kullanılıyor. Bu rakamlar günümüzde hiçbir sosyal medya uygulamasının ulaşamadığı rakamlar.

Ayrıca uygulamanın 700 milyon üyeye sahip olduğunu da aynı istatistiklerden biliyoruz. Bu durumda Instagram’ın yapması gereken, akıllıca bir şekilde bu kalabalığı nakit paraya çevirmek. Peki bunu nasıl yapacak ?

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Business Hesabı Sayesinde Para Kazanma

Instagram gelirlerinin çok büyük bir kısmına reklam gelirlerinden kazanıyor. Yani siz eğer işletme hesabı kullanıyorsanız ve işletmenizi öne çıkarmak ve daha fazla takipçi kazanmak istiyorsanız Instagram’da reklam vermek durumundasınız. Bu reklamlar ne kadar çeşitlenir ve istenilen kitleye ulaşırsa o kadar verimli olacak ve reklam verme fiyatı da bir o kadar artacaktır.

Birden Fazla Görselle Hikaye Reklamı Oluşturulabilecek

instagram-carousel-reklamlar

Bu nedenle Instagram birden fazla reklam modeli geliştiriyor ve bunları işletme hesabı kullanan kullanıcılarına sunuyor. Instagram Carousel reklam modeli de tam olarak bahsettiğimiz bu yeni reklam modellerinden biri. Kullanıcılarına potansiyel müşterilerine daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaları için sunulan bu model geçtiğimiz günlerde hikaye sistemine entegre edildi.

Artık Instagram işletme hesapları daha fazla takipçi ve beğeni ya da satış için hikayeler aracılığıyla bu reklam modelini kullanabilecek. Yeni reklam modeli kullanıcılara birden fazla görsel ya da video ile hikaye reklamı verebilmelerini sağlıyor. İstenilirse daha önce yayınlanan GIF ve Type özellikleri de reklam olarak tasarlanan gönderilerin içinde kullanılabilecek.

Carousel reklam modelini kullanmak ve daha fazla kullanıcıya hikayeler üzerinden ulaşmak için yapmanız gereken Facebook ad Manager sistemi üzerinden vereceğiniz reklamı Instagram içinde yayınlanacak şekilde ayarlamak. Eğer Facebook ad manager ve sosyal medya reklamcılığı hakkında çok bir bilginiz yoksa takipçi satın alabilir ve daha hızlı bir çözüm bulmuş olursunuz.

Ekran Görüntüsü Hala Test Ediliyor

Diğer bir gelmesi beklenen ve hala test edildiğine inanılan özellik ekran görüntüsü bildirimi özelliği. Bu özellik daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi ekran görüntüsü alınan kişiye, ekran görüntüsünü alan kişinin kullanıcı bilgilerini gönderen bir bilirim sistemi. Bu sisteme göre artık başkalarının Instagram gönderilerini çalmak çok daha zor bir hale gelecek.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/yabanci-gercek

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +