Instagram Hikayeler Özelliğine Canlı Yayın Eklentisi

Instagram Hikayeler Özelliğine Canlı Yayın Eklentisi

Diğer sosyal medya uygulamaları ile girdiği yarışta öne geçebilmek için Facebook’un sadece ana uygulamayı değil bünyesi altında çalışan tüm uygulamaları belirli aralıklarla güncellediğini biliyoruz. Bu güncellemelerden en çok pay alan uygulama ise Instagram. Hem Instagram’ın yayınlanacak olan güncellemelere daha uygun bir yapısının olması hem de Snapchat, Twitter gibi uygulamalarda yer alan özelliklerin Instagram sistemine kolayda dahil edilmesi Instagram’ın bu alanda en çok güncelleme alan uygulamalardan biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Instagram canlı yayın eklentisi hikayelere eklendi.

Bu noktada Instagram’ın bir yeni güncelleme daha aldığını da belirtelim. Söz konusu güncelleme ile beraber Instagram için birçok yeni özellikte gündeme geldi. Bu kez ise Facebook, Periscope uygulamasını rakip görmüş olacak ki Periscope uygulamasında yer alan özelliklere benzer özellikler Instagram’a getirildi.

Instagram-Live.

Şimdilik Sadece Hikayeler İçin Geçerli

Söz konusu güncelleme ile beraber canlı yayın yapma imkanı sunan Instagram, şu an için kullanıcıların sadece resimlerin hikayesi bölümünde canlı yayın yapmasına olanak sağlayacağını açıkladı. Tıpkı hikaye paylaşımları yapıyormuş gibi sadece oluşturulan butonları kullanarak başlayabileceğiniz canlı yayın özelliği ise hikayelerinizi takip eden kullanıcılara doğrudan bildirimle gönderilecek. Böylelikle takipçilerinizin canlı yayınınızı kaçırmasının da önüne geçilecek. Ayrıca canlı yayın özelliğinin yanı sıra kullanıcılara kaybolan Direct mesaj gönderimleri de geliyor.

Snapchat üzerinde kullanılan özelliklerden biri olan kaybolan mesaj özelliği ile beraber artık arkadaşlarınıza gönderdiğiniz gönderiler kısa süre içerisinde kaybolacak. Üstelik karşı taraf görüntünün ekran görüntüsü alırsa uygulama size bunu bildirecek. Instagram’ı çok daha eğlenceli bir konuma getirecek olan güncellemenin nasıl karşılanacağı ise merak konusu.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir