Instagram Hikayenizin Ön Plana Çıkması İçin 7 İpucu

Instagram takipçi satın al ekibi olarak katılımı artırmak ve bir kitle oluşturmak için hikaye özelliğini daha etkin kullanmanız için sizlere ipuçları vermeye çalışacağız. İşte 7 ipucu profesyonel incelemeler ile bu yazıda sizleri bekliyor.

Başarıyı Takip Etmek İçin Bağlantılarınıza Link Ekleyin

Instagram’in analizleri bağlantı tıklamalarını izlediğinde, hem internet sitesini hem de sizin profilinizi daha kolay keşfedebilmektedir. Doğrulanmış hesaplar, bir kullanıcının başka bir sayfaya (genellikle bir açılış sayfası veya başka bir içerik parçası) eklediği bağlantıyı izleyerek daha fazla bilgi edinmeye çalışmaktadır. Hikayelerinize bir “Hızlıca Kaydır” özelliği ekleyebilirsiniz.

Anlaşmayı Artırmak Ve Geri Bildirim Toplamak İçin Anketleri Kullanın

Anketler, katılımı kolay olduğu için insanları sosyal medyaya dahil etmenin akıllı bir yoludur. İşiniz için bir öğrenme fırsatı olarak iki katına çıkar. Bir anketle kitlenizi gerçek zamanlı sonuçlar için araştırabilirsiniz ve kullanıcıların içeriğiniz hakkında ne düşündüklerini görebilirsiniz. Kitlenizi ve neyi sevdiklerini ne kadar iyi bilirseniz, onlara daha iyi hizmet verebilirsiniz. Ayrıca, yeni blog içeriği veya bir sonraki sosyal video için önerileriniz gibi, izleyicilerinizden fikirler toplamak için anketleri de kullanabilirsiniz.

Profilinize Özel Bir Tema Ve Renk Birliği Ayarlayın

Hikayeleriniz profilinizin farklı görünümünü ve temasını açıkça yansıtması gerekir. Tutarlılık, görüntüleyenlerin içeriğinin ana sayfasında belirdiği anda kimden geldiğini anlamasını kolaylaştırır. Bunun için de hikayelerinizde tek renk bir arka plan kullanın.

Keşif İçin Konum Ve Etiket Etiketler Kullanın

Instagram Hikayenizdeki konum ve etiketleri kullanmak, yeni takipçiler ve hayranlar elde etmenin harika bir yoludur. Bu etiketler, daha fazla aramada görünmenize yardımcı olur ve potansiyel takipçilerin sizi bulmasını kolaylaştırır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Telefon Numaram Değişti Nasıl Giriş Yapabilirim?

Yazılar Net Olsun

Hikayedeki yazılarınız büyük, kalın yazı tipleriyle yazarak pop-up yapın. Bu metninize gerçekten göze çarpan bir gölge eklemeyi de deneyebilirsiniz.

Dikey Çekim (Portre Modu) Kullanın

İnsanlar hikayelerini nasıl izliyorlar? İnsanların telefonlarını yanlamasına almadan içeriğinizi görmesi hikayeyi geçmeden incelemesini kolaylaştırır.

İçeriğinizi Önceden Planlayın

Artık 24 saatten daha eski olan Instagram hikayelerinizi yükleyebiliyorsunuz, böylece zamanınızı daha iyi planlayabilir ve daha parlak bir hikaye yayınlayabilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +