Instagram iOS Güncellemesi İçin Açıklama Yayınladı

Instagram iOS Güncellemesi İçin Açıklama Yayınladı

Instagram, hem Android hem de iOS işletim sistemleri için en çok indirilen uygulamalar arasında gösteriliyor. Sosyal medya uygulamaları arasındaki popülaritesini de sürekli arttırmaya başladı. İlk etapta Twitter ile rakip gösterilen daha sonra Twitter’ı açık ara geride bıraktı. Artık Facebook’un bir nevi resim albümü olarak değerlendirilmeye başlayan Instagram, şimdilerde dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak dikkat çekmekte. Uygulama, kullanıcı sayılarını bu şekilde artık 500 milyon rakamının üzerine çıkarmayı başardı. Tüm bu başarısıyla beraber gösterilen ilgiyi canlı tutmak için sürekli yeni güncellemeler yayınladığını da biliyoruz. Instagram iOS için güncelleme yayınladı.

Bu noktada son olarak Instagram iOS için bir güncelleme daha yayınladığını da açıkladı. Yapılan açıklama ile beraber iOS için 9,5 sürümüne yükseltildiği açıklanan Instagram’ın söz konusu güncellemesi ile birlikte ne gibi yeni özellikler kazandığı da yine Instagram tarafından belirtildi. Instagram tarafından yapılan açıklamada söz konusu güncelleme “Sizi takip edenlerin beğendiği resimleri görmek artık daha kolay. 4 beğeniden sonra beğeni sayısı gönderide yazacak ve sizi takip edenlerin kullanıcı adları da bu beğenilerde sıralanacak. ” ifadeleri ile beraber anlatıldı. Çok fazla yenilik getirmemiş gibi gözükse de aslında yeni güncellemenin uzun süredir beklenen beğeni yapanların görüntülenmesi getirmesi de kullanıcılardan büyük oranda beğeni kazanmayı da başardı. Güncellemenin Android için de gelip gelmeyeceği için ise henüz bir açıklama yapılmadı.

iOS Güncellemesi

Sosyal medyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha arttırmaya devam ediyor. Logo tasarımı, haber akışı, ana sayfa değişikliği derken kullanıcı sayısı biraz daha artış gösteren uygulama son dönemde yaptığı güncellemeler sayesinde gerek güvenlik konusunda gerekse de işleyiş akışı konusunda da bir hayli iyileştirmeler yapan uygulama özellikle iOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlar için özel bir güncelleme yayınladı. Yayınlana bu yeni güncellemeyle beraber aslında iPhone cihazlarda anında paylaşım imkanı sağlanmıştı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Fake Beğeni ve Takipçi Uygulaması Instlike

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Anında paylaşım yapabilmek için kullanılan yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara fotoğrafları Instagram’da paylaşmak için paylaş Instagram butonu getirilmişti. Yapılan bu güncelleme ise Apple kullanıcılarını epey bir sevindirdi. Fotoğraf paylaşma konusunda epey bir kolaylık sağlayan yeni sistemin bu kadar çok beğenilmesi üzerine ise Instagram yeni aldığı bir kararı daha açıkladı. Uygulama aldığı karara göre yeni sistemin sadece iOS işletim sistemlerinde sınırlı kalmayacağını açıkladı. Bununla beraber Windows Phone ve Android işletim sistemlerinde de benzeri bir sistem kullanılacak gibi. Söz konusu güncelleme ne zaman gelir ya da bu tip güncellemeler gelirse ne şekilde bir çalışma oluşturulur merak konusu oldu. Fakat güncelleme için Instagram’ın pek fazla beklemeyeceği de düşünülüyor.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir