Instagram Kullanıcıları Engelleme Ve Engeli Kaldırma

Instagram Kullanıcıları Engelleme Ve Engeli Kaldırma

Artık sizi kimse rahatsız etsin istemiyorsanız en doğru yerdesiniz instagram kullanıcıları engelleme konusu tüm yönleriyle ele alındı. Instagram kullanımı gün geçtikçe artış gösteriyor. Özellikle son dönemde internetin her alanda kullanılabiliyor olması Instagram kullanımını da oldukça arttırdı. 300 milyon gibi bir kullanıcı sayısına doğru ilerleyen Instagram’da ise bazen istemediğiniz kullanıcılar ile karşılaşabiliyorsunuz. Böyle bir durum yaşadığınızda ise Instagram’ın özellikleri kullanmanız yeterli oluyor. İstemediğiniz ya da zararlı bir kullanıcı olduğunu düşündüğünüz bir kişiyi engellemek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. İlk olarak Instagram’ın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklamanız gerekiyor. Tabi bu işlem öncesinde engellemek istediğiniz kişinin profiline girmeniz gerekiyor. Ardından bu üç noktaya tıkladığınızda karşınıza çıkan seçeneklerden “Kullanıcıyı engelle” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında kullanıcı engellenmiş oluyor.

Engellenen kullanıcılar sizlerin profillerine erişemiyor, paylaşımlarınızı göremiyor ve direct mesajlaşma sistemi üzerinden sizlere mail yollayamıyor. Bu sayede istemediğiniz kullanıcılardan uzak durarak daha temiz ve özgür bir Instagram deneyimine kavuşmuş oluyorsunuz.

Instagram Engel Ne İşe Yarar?

instagram kullanıcıları engelleme özelliği sayesinde Instagram’ı daha rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Eğer engellediğiniz kişiyi tekrar eklemek istiyorsanız ya da yanlışlıkla bir kişiyi engellediyseniz bu kez engeli kaldırma işlemi yapmanız gerekiyor. Bu işlemde yine aynı kolay mantık üzerinden çalışıyor. Aynı engelleme yaptığınız gibi önce engellenen kişinin profiline girmeniz gerekiyor. Ardından üç nokta simgesine tıklamanız lazım. Bu aşamadan sonra “Kişi engelini kaldır” seçeneğini seçiyorsunuz. Karşınıza bu işlemden sonra bir onay mesajı geliyor. Bu onay mesajı engeli kaldırmak için emin olup olmadığınızı soruyor. Bu sekmeye eminim dediğiniz an engelleme kaldırılıyor. İşte Instagram üzerinden kullanıcı engelleme ve engeli kaldırma işlemi bu kadar basit.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-begeni-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir