Instagram Kaybolan Fotoğraf Özelliği Nasıl Kullanılır?

| Kasım 23, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>

Instagram’ın uzun bir süredir açıklık getirmediği canlı yayın özelliği sonunda yayınlandı. iOS için kullanıma sunulan Android için de çok kısa bir süre sonra yayınlanacağı belirtilen canlı yayın özelliği sayesinde artık Instagram resimlerin hikayesi bölümünden canlı yayın yapmanız da mümkün hale geliyor. Üstelik canlı yayın sırasında sürekli, devam eden yorum akışı ve yorum sabitleme özelliği gibi birçok özellikle beraber Instagram’ın çok eğlenceli bir canlı yayın özelliği sunduğunu da söylemek gerekiyor. Buna ek olarak Instagram’ın kullanıcılara başka sürprizleri daha oldu. Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden birisi de artık kaybolan fotoğrafların paylaşma özelliği olması.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılıyor?

Instagram canlı yayın ile beraber gelen yeni özellik sayesinde artık kullanıcılara resim gönderdiğiniz de bu paylaşımlar bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor. Söz konusu uygulamanın nasıl kullanılacağına geçelim.

Instagram-Kaybolan-Fotoğraf-özelliği

Aslında kullanım oldukça basit. Yapmanız gereken Instagram hikayeler sayfasında parmağınızı sağa kaydırarak kamera bölümünü açmak. Ardından istediğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu seçip doğrudan paylaşımı oluşturmanız gerekiyor. Ardından ise sağ alt kısımda yer alan ok işaretine basmanız ve paylaşımı göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kaybolan fotoğraf gönderimini de yapmış oluyorsunuz. Hemen belirtelim söz konusu paylaşımları karşı tarafın görmesi için Instagram uygulamasına giriş üst kısımda yer alan uçak simgesi şeklinde gelen mesajlara bakması gerekiyor.

Kısa süre önce Instagram beklenen canlı yayın güncellemesine kavuştu. Uzun süredir konuşulmasına rağmen bir türlü yayınlanmayan özellik sonunda kullanılabilir durumda. Instagram için yayınlanan güncelleme ile beraber kullanıma geçen canlı yayın özelliği sayesinde artık kullanıcıların resimlerin hikayesi bölümlerinden 1 saati aşmayacak şekilde takipçilerine canlı yayın yapabildiklerini belirtelim. Instagram için kullanılan canlı yayın özelliğinin güncelleme ile kullanıcılara sunulmasıyla beraber güncellemeyle ekstra özelliklerinde geldiğini belirtelim. Güncelleme ile beraber kullanıcılara sunulan ekstra özellik ise Direct mesajlarda kaybolan fotoğraf gönderimleri yapmak oldu.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Satış Yapanlar Giderek Artış Göstermeye Başladı

Instagram’ın en beğenilen güncellemelerinden biri olan söz konusu güncellemenin kullanımı ise oldukça basit. Zira kullanıcıların tek yapması gereken Direct mesaj bölümüne girmek ve buradan kamera simgesine tıklamak. Ardından parmağınızı sol kısma doğru çekip gelen fotoğraf ekranından fotoğrafınızı çekmeniz yeterli oluyor. Son olarak ok işaretine basıp doğrudan karşınıza gelen listeden gönderi yapmak istediğiniz kullanıcılar seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kaybolan mesaj gönderme işlemini de yapmış oluyorsunuz. Peki, bu özellik hakkında bilinmesi gerekenler neler bakalım.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar

Instagram Kaybolan Fotoğraflar

Instagram Kaybolan Resim Mesajları İçin Püf Noktalar

Bu noktada bilmeniz gereken ilk şey adından da anlaşılacağı gibi bir süre sonra gönderilerinizin kaybolacağı. Yani eğer takipçilerinize kalıcı mesajlar göndermek istiyorsanız bu özelliği kullanmak yerine doğrudan DM göndermeniz gerekiyor.

Bunun dışında bilmeniz gereken bir diğer nokta ise gönderilerinizin sadece takipçilerinize ve onaylı mesaj alıp gönderdiğiniz kişilere gönderilebildiği. Diğer kullanıcılara bu özellikte gönderiler yapmanız mümkün değil. Ek olarak var olan paylaşımlarınızı, etiketlerinizi, ya da bildirimlerinizi bu şekilde göndermeniz durumunda bu şekilde gönderilerin kaybolmadığını da belirtelim.

Son olarak kullanıcıların kaybolan mesajların görsellerini almak için ekran görüntüsü alması durumunda size bildirim geldiğini de söylemek gerek.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +