Instagram Kaybolan Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram Kaybolan Mesaj Nasıl Gönderilir?

instagram-kaybolan-mesaj-nasil-gonderilir

Son dönemlerde farklı sosyal ağların özelliklerinin modifiye edilerek karşımıza sunulduğu aplikasyonlardan birisi de Instagram oldu. Snapchat tarafından ortaya konulan en aktif özelliklerden birisi olan kaybolan fotoğraflar ve kaybolan mesajlar artık Instagram’da da kullanılabiliyor. Bunu fazlasıyla benimseyen kullanıcıların biran evvel yararlanmak istediği durum hakkında bilinmeyenlerin ise çok fazla olduğunu fark ettik.

Instagram kaybolan mesaj nasıl gönderilir diye merak eden kullanıcılar için bir kılavuz hazırladık. Buna göre karşı tarafa Instagram direct üzerinden atacağınız mesajlar yalnızca tek bir görüntülük olarak gidecek. Kullanıcı mesajı okuduktan sonra bu gönderi ortadan kaybolurken olası bir ekran görüntüsü alma durumunda ise size buna dair bildirim iletilecek. Bu noktadan bakılınca gayet hoş ve kullanıcı özelinin lehine bir özellik olduğu anlaşılıyor. Peki Instagram’da kaybolan mesaj göndermek için ne yapmamız gerekiyor?

  1. Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ana ekranda her zamanki gibi ekranı sol tarafa doğru kaydırmanız gerekiyor.
  2. Herhangi bir video ya da fotoğraf gönderecekseniz bunu bu ekrandayken çekmeniz ya da eklemeniz şart.
  3. Ekranınızın sağ alt köşesinde yer alan ikona dokunarak bir sonraki adıma geçin.
  4. Karşınıza çıkacak kişi listesinden mesajı göndermek istediğiniz kişi ya da kişileri seçerek devam edin.
  5. Hemen alt kısımdaki gönder butonuna tıkladığınız an Instagram kaybolan mesajınız karşı tarafa iletilmiş olacaktır.

Bu bağlamda gönderilen mesaj kullanıcı tarafından açıldığı anda bir kez görülme şansına sahip. Kapatıldıktan sonra ise bir kez daha fotoğrafa bakmak, mesajı okumak ya da videoyu izlemek mümkün olmayacak. Bu sebeple kaybolan mesajın ekran görüntüsü alınırsa size bilgilendirme maiyetinde bir uyarı gözükecektir.

Instagram Kaybolan Mesajda Ekran Görüntüsü Bildirimi Aktif Mi?

Instagram kaybolan mesajlarda ekran görüntüsü alındı uyarısı çok konuşuluyordu. Dolayısıyla insanların ekran görüntüsü alındığında bilgilendirilmesi özel yaşam için gerekli bir güvenlik olup oldukça dikkat çekmişti. Bu özelliğin nasıl aktif edildiğini merak eden Instagram kullanıcıları için opsiyonel olmasına karşılık herkesin hesabında etkin konumda olarak sunulduğunu belirterek devam edelim. Yani bu bildirimi almak için birisinin sizin kaybolan mesajınız için ekran görüntüsü alması yeterli denilebilir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Patricia Yurena Rodriguez Instagram Üzerinden İlginç Paylaşım

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

 

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir