Instagram Kaydedilenler Nasıl Silinir?

Instagram Kaydedilenler Nasıl Silinir?

Instagram uygulamasının içerisinde yer alan bölümlerden bir tanesi olan Kaydedilenler, insanların yoğun olarak kullandıkları bölümlerdendir. Instagram kaydedilenleri silme sayesinde burası sürekli güncel tutulabilmekte ve insanlar buradan daha önce kaydettikleri video ya da fotoğraflara ulaşabilmektedir.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram içerisinde zaman geçiren kullanıcılar burada çok sayıda video ve fotoğraf görürler. Bunlardan bazılarını çok beğendikleri için bazılarını da tam olarak bakamadıkları için daha sonra tekrar görmek isterler. Bu ihtiyacın farkına varan Instagram, kullanıcılar için “Kaydedilenler” adında bir bölüm oluşturdu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar istedikleri video ve fotoğrafları bu bölüme kaydedebilmektedir. Böylece daha sonra kullanıcılar istedikleri paylaşımlara buradan ulaşmaktadır.

instagram kaydetme özelliği

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’da görülen paylaşımlardan beğenilenleri kaydedilenler bölümüne eklemek çok kolaydır. Bu bölüme ekleme yapmak için beğenilen video ya da fotoğrafın sağ alt köşesinde yer alan kaydetme ikonuna basılması yeterlidir. İçi boş olan ikon bu işlemin ardında içi dolu hale gelecek ve böylece paylaşım kaydedilenler bölümüne alınmış olacaktır.

Instagram Kaydedilenleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kaydedilenleri silme işlemini yapmak son derece kolaydır ve kısa sürer. Kullanıcılar beğendikleri paylaşımları buraya eklemelerine rağmen bir süre sonra farklı nedenlerden dolayı bazı paylaşımların kaydedilenler bölümünden kaldırılmasını isterler. Bunun için aşağıda belirtilen adımları izlemeleri yeterli olacaktır. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Instagram hesabına giriş yapıldıktan sonra kaydedilen bölümüne geçilmelidir.
  • Kaydedilenler bölümünde yer alan video ve fotoğraflardan kaldırılmak istenen belirlenmelidir.
  • Bu aşamadan sonra kaldırılmak istenen fotoğraf ya da videonun sağ alt köşesinde yer alan ve içi dolu olan kaydetme ikonuna bir defa basılması yeterli olacaktır.
  • Bunun sonucunda söz konusu paylaşım kaydedilenler bölümünden tamamen silinmiş olacaktır ve kullanıcılar o paylaşımı artık göremezler.

Instagram kaydedilenler nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram kaydedilenler nasıl silinir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir